Aktualności

Zbiórka dla dzieci z oddziału onkologii DSK w Białymstoku


Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za okazane serce i pomoc w zbiórce charytatywnej dla małych bohaterów. Dzięki Wam pojawi się uśmiech na niejednej twarzy!

Szczególne podziekowania składamy rodzicom niżej wymienionych dzieci, z grup:

PROMYCZKI:
Alana R., Hani K.
BIEDRONKI:
Zuzi P.
SMERFY:
Marcysi J.R.
TYGRYSKI:
Piotrka L., Agatki K., Wojtka K., Zuzi Ż., Julka K., Damiana P., Amelki P.
SÓWKI:
Amelki J., Kuby U., Gabrysi J., Gabrysi Ł., Karoliny M., Hani S., Oliwiera N., Eryka P.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU "DZIELNYCH I WALECZNYCH" DZIECI Z ODDZIAŁÓW ONKOLOGII DSK W BIAŁYMSTOKU!!!

 

Zabawa Mikołajkowa

W czwartek 6.12.2018 nasze przedszkole odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj i rozdał upominki dla wszystkich przedszkolaków. Jeszcze zdążył się z nami pobawić, ale musiał lecieć do innych dzieci. Drogi Święty Mikołaju wszystkie dzieci Cie kochają i maja nadzieję, że na święta dostaną wymarzone prezenty.

Koło Planszówkowe :)

Tym razem gry zręcznościowe :)

Spotkanie z Panią Listonosz

22 listopada odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z Panią Listonosz. Starszaki , jak i młodsze dzieci zapoznały się z tajnikami pracy i zrozumiały jak ważny jest to zawód. Dowiedziały się też, jaką drogę pokonuje przesyłka od nadawcy do adresata. Szczególne zainteresowanie przedszkolaków wzbudziły atrybuty listonosza: czapka i torba, której zawartość została ujawniona.

Koło badawcze

,,Karuzela''

NASZE DEKORACJE DLA NIEPODLEGŁEJ

                       

„Spod znaku orła białego”

13.11 we wtorek odbyła się II edycja międzyprzedszkolnego konkursu wiedzy patriotycznej "Spod znaku orła białego". Gościliśmy dzieci z PS nr 82, z oddziału przedszkolnego przy SP 12, przedszkola "Mali podróżnicy" oraz z przedszkola "Bajka". Rywalizacja była zacięty, dzieci dzielnie walczyły o każdy punkt i wykazały się dużą wiedzą o swoim kraju. Gratulujemy!

Kółko plastyczne – zwierzęta z liści

Dzisiaj inspiracją do stworzenia pracy plastycznej były zwierzęta. Dzięki kolorowym liściom powstały bardzo ciekawe prace plastyczne .

Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości

9.11.2018 w piątek, uroczyście obchodziliśmy setną rocznice odzyskania niepodległości. Wspaniałe wystąpienie przygotowały dzieci z grupy Tygrysów i Sówek. O godzinie 11.11 uroczyści odśpiewaliśmy hymn narodowy i tym samym dołączyliśmy do akcji "Rekord dla Niepodległej", w której uczestniczyły inne przedszkola i szkoły z całej Polski.

BIESIADA PATRIOTYCZNA


6 listopada odbyła się w naszym przedszkolu BIESIADA PATRIOTYCZNA z udziałem zaproszonych gości. Licznie przybyłych rodziców, babcie, dziadków i innych członków rodzin, powitała pani dyrektor. Wspólne śpiewanie znanych pieśni patriotycznych poprowadził  Didżej. Dzieci również włączały się śpiewu szczególnie gdy zabrzmiało: "Przybyli ułani pod okienko". Po wspólnym biesiadowaniu w dowód wdzięczności za przybycie, zaproszeni goście otrzymali symboliczne kwiaty. Na koniec frajdę miały dzieci, które z zainteresowaniem  oglądały profesjonalny sprzęt prowadzącego.
   

Audycja muzyczna Arte Muza


31 października odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna "W stronę słońca". Dzieci miały możliwośc wyruszyć w muzyczną podróż do ciepłych krajów, gdzie zawsze świeci słońce. Przedszkolaki poznały instrumenty, muzykę i tańce charakterystyczne dla Kuby, Jamajki, Brazylii czy też Hawaii.

 

 

 

 

Wizyta Pani Leśnik

30 października odwiedziła nas Pani Ewa Majewska-Leśnik z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Pani Leśnik opowiedziała nam o swojej niełatwej pracy w lesie . Dzieci z zaciekawieniem słuchały gościa .  

DZIEŃ MODY PATRIOTYCZNEJ

Tym razem na ludowo i folklorystycznie.
 

RETRO Kino Bambino

Jak zawsze każde dziecko otrzymało swój bilet do kina, a przy wejściu Pan kasował bileciki i można było zająć miejsce. 3 dzwonki i....zaczynamy! Tym razem obejrzeliśmy bajkę "Bazyliszek".

Wesołe warzywa, wesołe owoce

19 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Wesołe warzywa, wesołe owoce". Spośród 36 zgłoszonych prac wyłoniliśmy 6 nagród i 10 wyróżnień, nie było to łatwa decyzja, gdyż wszystkie prace nas zachwyciły. Dziękujemy rodzicom za tak duże zainteresowanie i trud włożony w tworzenie owoców i warzyw.

Koło badawcze

,,Wirujące kolory'' ,,Niewidoczny atrament''

WYŚLIJ KARTKĘ BOHATERON – AKCJA OGÓLNOPOLSKA

Dzieci z całego przedszkola przygotowały i wysłały kartki Bohaterom Powstania Warszawskiego. Znalazły się na nich własnoręcznie narysowane obrazki, życzenia oraz podziękowania za odwagę i obronę naszej Ojczyzny. Dziękujemy - pamiętamy !

KĄCIK REGIONALNY

       
Jak to dobrze wrócić do przeszłości.

BIAŁO-CZERWONI – ZAWODY SPORTOWE POŁĄCZONE Z DNIEM PRZEDSZKOLAKA


     
Dnia 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”.
W tym roku uroczystość przebiegała pod hasłem:
„Biało – czerwoni” – zawody sportowe.
Przedszkolaki ubrane w nasze barwy ojczyste rywalizowały w wielu konkurencjach. Musiały współpracować aby wykonać wszystkie zadania. Każda grupa przygotowała również plakat przedstawiający super przedszkolaka. W nagrodę za udział w rozgrywkach, każde dziecko otrzymało medal, upamiętniający ten dzień.

Nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”

piękna nasza polska cała

Honorowy patronat nad Projektem objęli:

~Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
~Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego
~Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola,
~Wydawnictwo Edukacyjne MAC,
~Telewizja Łódzka,
~Telewizja Aleksandrowski Kurier,
~Zespół ludowy Rokiczanka.


Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Piękna Nasza Polska Cała jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. 
Temat, jakże ważny i poważny - jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców.
Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Cele ogólne :
-Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski.
-Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Cele szczegółowe:
* Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.
* Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów
* Poznanie  tańców ludowych i potraw regionalnych.
* Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.
* Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN

1. Projekt jest przeznaczony dla przedszkoli, szkół podstawowych i świetlic.
2. Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 – od 1 września do 31 grudnia (z możliwością kontynuacji w następnych latach).
3. Aby wziąć udział w projekcie i otrzymać Certyfikat - Uczestnik Projektu jest zobligowany do zrealizowania 11 zadań wybranych z listy propozycji. Oznacza to,   że każdy nauczyciel podejmuje decyzję o tym,  jakie zadania będą odpowiednie dla wieku i specyfiki jego grupy wiekowej (klasy) i placówki.
4. Wybrane przez uczestników 11 zadań można wykonać w jednej grupie, jak również podzielić zadania we wszystkich grupach przedszkolnych (klasach), angażując w ten sposób całą placówkę.
5. Niezależnie od ilości i tematyki wybranych zadań, relację w formie opisu i 10 najładniejszych zdjęć umieszczamy na stronie miesięcznika Bliżej Przedszkola w zakładce Projekty (link zostanie podany 3 września). Każda relacja powinna zawierać następujące dane – nazwa, adres i mail placówki oraz imiona i nazwiska nauczycieli.
6. Uczestnicy, którzy zrealizują minimum 11 zadań otrzymają Certyfikaty dla nauczycieli i placówek.
7. Spośród placówek, które zrealizują więcej niż 11 zadań organizatorzy wybiorą najlepsze relacje, które zostaną nagrodzone upominkami rzeczowymi.
8. Projekt może posłużyć jako inspiracja do napisania programu własnego lub wprowadzenia w placówce innowacji pedagogicznej.
9. Udział w Projekcie daje możliwość realizacja wielu wymagań poszczególnych stopni awansu zawodowego
10.Udział w Projekcie jest bezpłatny.
11.Termin wykonania zadań i umieszczenia relacji na stronie Bliżej Przedszkola  upływa 31.12.2018r. Jest to termin nieprzekraczalny. Sprawozdania przysyłane po tym terminie nie będą uwzględniane. Nauczyciele,  którzy zdecydują się na udział w Projekcie,  zobligowani są do uzyskania  zgody rodziców na udział dzieci w projekcie i wykorzystanie wizerunku dziecka (do pobrania na stronie Projektu) Wszyscy uczestnicy przestrzegają zasad Regulaminu i terminów. Jest to konieczny warunek do tego, by działania i inicjatywy przebiegały sprawnie i z korzyścią dla przedszkolaków.