Aktualności

Ostatnie zajęcia komputerowe

Na naszych ostatnich już w tym roku szkolnym zajęciach komputerowych sprawdzałyśmy wiedzę naszych przedszkolaków. Jak się okazało zapamiętali bardzo dużo. Przypomniałyśmy także zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Na sam koniec, jako nagrodę za zaangażowanie, wszystkie dzieci otrzymały laptopy z papieru do samodzielnego ozdobienia.Pokaz taneczny

We wtorek 12.06.18 dzieci uczęszczające na koła taneczne zaprezentowały poznane tańce przed rodzicami. Potem to rodzice mieli okazje pokazać jak potrafią tańczyć :).

Ewakuacja !!!

12.06.2018r. o godz. 10.35 odbyła się próbna ewakuacja przedszkola. Wyjście z budynku zajęło 1 minute i 35 sekund. Całkowity czas ewakuacji z dojściem na miejsce zbiórki(parking przed przedszkolem) to 2 minuty i 52 sekund.

7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom


PONIEDZIAŁEK

Gośćmi w przedszkolu był Teatr MAGIK. Aktorzy po skończonym przedstawieniu chętnie przeczytali dzieciom bajkę, wcielając się w postaci z książki "Akademia Pana Kleksa".WTOREK

Gościem w naszym przedszkolu był Strażak, który chętnie przeczytał bajkę "O dzielnym strażaku" oraz ulubione książki dzieci.ŚRODA

W środę odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Ukryte literki". Jury wyłoniło trzy nagrody główne, pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni:

I MIEJSCE - Małgosia - grupa Sówki

II MIEJSCE - Zosia - grupa Biedronki

III MIEJSCE - Karolina - grupa Tygryski

WYRÓŻNIENIA (KOLEJNOŚĆ WEDŁUG WIEKU UCZESTNIKÓW):

- Nela - grupa Promyczki

- Zuzia - grupa Biedronki

- Lena - grupa Smerfy

- Jakub - grupa Smerfy

- Gabrysia - grupa Tygryski

- Gabrysia - grupa Sówki

- Maja - grupa Sówki

- Sebastian - grupa Sówki.

Gratulacje wszystkim uczestnikom!W środę odbyło się również "Retro Kino Bambino" - dzieciom została wyświetlona bajka na projektorze, którą czytały nauczycielki z przedszkola.Po zakończonym seansie wierszyki przeczytały również najstarsze przedszkolaki - młodszym kolegom i koleżankom.CZWARTEK

W czwartek odbyła się wycieczka do Krainy Krasnoludków, na której pracownicy przedszkola, czytali bajkę "Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków", w ciekawym, pięknym otoczeniu przyrody.PIĄTEK

Ostatniego dnia nasze przedszkole odwiedził Policjant, który jest tatą dwójki naszych przedszkolaków oraz trenerka pedagogiki cyrku Pani Monika.Ponadto do akcji chętnie przyłączyli się rodzice oraz rodzeństwo naszych przedszkolaków. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy!


7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom – 04.06.18r. – 08.06.2018r.
Nasze przedszkole bierze udział w akcji „7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do czytania dzieciom znanych bajek. Dogodny termin i godzinę prosimy ustalać z nauczycielkami w grupie.

Poniżej przedstawiamy tygodniowy harmonogram obchodów:

PONIEDZIAŁEK

-„Akademia Pana Kleksa” - czytanie bajek przez aktorów z Teatru MAGIK.

- „English is fun” - czytanie bajek przez nauczycielkę j. angielskiego.

WTOREK

- „Jak Wojtek został strażakiem” - czytanie bajki przez strażaka.

ŚRODA

- „Sześciolatki czytają wiersze” - chętne dzieci 6 letnie czytają wiersze młodszym przedszkolakom.

- „Ukryte literki” - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

- „Retro Kino Bambino” - czytanie bajki wyświetlanej z projektora.

CZWARTEK

- „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków” - wycieczka do Krainy Krasnoludków, połączona z czytaniem baśni.

PIĄTEK

- „O Wesołej Ludwiczce” - czytanie bajki przez Panią Dyrektor Przedszkola.

- „Zakręcone czytanie” - czytanie bajki przez trenera pedagogiki cyrku.

DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

                                                                                                           

DZIEŃ SZALONEGO KAPELUSZA

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla rodzin na najbardziej szalony kapelusz. Pomysłów było co niemiara, a oto zwycięzcy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Święto Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia 2018 roku dzieci oraz panie odświętnie ubrani spotkali się w największej sali, aby uroczyście rozpocząć obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Akademię prowadziła gr VI i V. Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację uchwalenia konstytucji przeplataną piosenkami i wierszami.
„Naród, który nie zna przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości".

Studio Artystyczne Karuzela „Śmieciolandia”


23 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu spektakl teatru Karuzela pt. "Śmieciolandia". Celem przedstawienia było wdrożenie dzieci do zachowań ekologicznych i przyrodniczych. Podkreślony został problem zaśmiecania naszego środowiska. Dzięki zastosowaniu różnych form dzieci nie tylko z zaciekawieniem oglądały, ale i chętnie uczestniczyły w przedstawieniu. Teraz każdy przedszkolak wie, jak można ponownie wykorzystać "śmieci" oraz jak dbać o nasze środowisko.
Dziecko i komputer cz 4

W czwartym spotkaniu z komputerem dzieci poznały w jaki magiczny sposób komputer pomaga w tworzeniu bajek animowanych, poznały różne rodzaje nośników danych- czyli gdzie przechowywać można np filmy, muzykę, zdjęcia. Oglądały stare kasety magnetofonowe, kasety vhs oraz rzutniki do bajek- wspólnie z 3 grupami obejrzeliśmy bajkę na niezwykłej kliszy.

KOZIOŁEK MATOŁEK W MUZYCZNEJ KRAINIE

22 marca odwiedził nas Koziołek Matołek, który oprowadzał nas po Muzycznej Krainie. Dzieci się dowiedziały co to jest cała nuta, ćwierćnuta, ósemka, klucz wiolinowy i basowy oraz pauza. Na koniec kompozytor zapisał na specjalnej tablicy nutki, które ułożyły się w melodię.

WILK I SIEDEM KOŹLĄTEK

Jak co roku z okazji imienin naszej patronki - Wesołej Ludwiczki,  nauczycielki przygotowały przedstawienie dla dzieci - "Wilk i siedem koźlątek" . Bajka oczywiście zakończyła się dobrze. I choć wilk był straszny, i chciał pożreć wszystkie koźlątka, to za swoje niecne czyny, poniósł sprawiedliwą karę. Wszystkie dzieci przekonały się, że nie można nikogo wpuszczać do domu pod nieobecność rodziców.  

Imieniny Ludwiczki

15.03.2018 w naszym przedszkolu dzieci uroczyście obchodziły imieniny Wesołej Ludwiczki. Tańcom, konkursom i zabawom nie było końca. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców o "Wesołej Ludwiczce". Nie mogło też zabraknąć tortu, którego przygotowaniem zajęły się panie z kuchni. Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy "Sto lat" i zjedliśmy po kawałku wyśmienitego ciasta.

Dzień zdrowia z Wesołą Ludwiczką

Dzień zdrowia rozpoczął się od pokazu i degustacji zdrowych potraw przygotowanych przez wszystkie grupy z przedszkola. Były również zabawy i zagadki. Wspaniałą niespodzianką okazał się pokaz tańca cygańskiego w wykonaniu pani Patrycji i koła tanecznego. Na zakończenie rozdane zostały nagrody za udział w konkursie pt.:,,Czyste powietrze wokół nas''.

Filharmonia Jestem sobie Podlasianka

20 lutego gościliśmy muzyków z Filharmonii Podlaskiej, którzy zaprezentowali dzieciom stroje ludowe oraz tańce regionu.

Dziecko i komputer cz 3

Trzecia część zajęć z cyklu dla grupy V i VI tym razem poświęcona była ukazaniu dzieciom, iż komputer podłączony do Internetu może być zródłem wielu zagrożeń. Dzieci poznały najpopularniejsze serwisy internetowe, strony, programy oraz związane z nimi niebezpieczeństwa. Wspólnie wykonały plakat oraz wirusy, które psują nasz komputer. Dzieci pamiętajcie Internet pod kontrolą Rodziców!

Dzieci poznały i zagrały także w bezpieczną grę internetową.

Walentynki cz2

NAjstarsze grupy nie próżnują - nawet w walentynki:) Dzieci razem z Paniami rozmawiały na temat miłości, jak ważna jest w życiu każdego z nas, jak okazać ją drugiej osobie, rozmawiały o miłości do rodziców, do rodzeństwa do dziadków i przyjaciół. Dowiedziały się jak mówimy kocham cię w różnych językach.... no i oczywiście były zabawy, tańce i dużo radości...

Planetarium

Do naszego przedszkola zagościło mobilne planetarium Astropark. Mogliśmy obserwować gwiazdy, polecieć rakietą i "zwiedzić" planety. Niestety żadne z tych wspaniałych obrazów nie chciało zostać uwiecznione więc niestety na zdjęciu zrobionym wewnątrz planetarium nie widać nic:( ale za to zostaną wspomnienia :)

Koło Badawcze

Samolot - Katapulta

KOŁO TEATRALNE „TRELE MORELE”

Na kole teatralnym nie tylko recytujemy,ale również przygotowujemy podkłady muzyczne na dzwonkach diatonicznych. Ale żeby zagrać potrzebna jest również partytura i dyrygent.

Koło Badawcze

,, Balon jak magnes'' - zabawy z przyciąganiem

„W SOPELKOWYM KRÓLESTWIE”

Promyczki, Skrzaty oraz Biedronki wspólnie bawiły się na karnawałowej zabawie. Humory dopisywały każdemu a muzyka porywała do tańca.

„W SOPELKOWYM KRÓLESTWIE”

15 stycznia odbyła się w naszym przedszkolu zabawa choinkowa. Jak widać humory wszystkim dopisywały a zabawa była przednia. Nie obyło się bez wielkich przebojów, tańców wygibańców i tradycyjnych wężyków. Największą furorę zrobił padający śnieg i oczywiście Święty Mikołaj, który  "przytargał" ze sobą wory prezentów.
Tak bawiły się Smerfy, Tygryski i Sowy.
                                                                                                                     

Koło szachowe

Dzieci poprzez zabawę najlepiej przyswajają sobie wiedzę. Na kole szachowym szlifujemy swoje wiadomości o figurach i ich ruchach, ale jest też sporo zadań gdzie wykorzystujemy szachownicę jako świetne miejsce do zabawy.

Koło Badawcze

,,Przeszkoda z tkaniny'' - zabawy z wodą

Wyświęcenie Przedszkola Samorządowego Nr 40 Wesołej Ludwiczki

Dnia 14 grudnia odbyła się w naszym Przedszkolu uroczystość wyświęcenia budynku,

połączona z przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu grupy VI "Sówki".
   
W uroczystym dniu brali udział wszyscy przedstawiciele przedszkola: Dyrekcja, pracownicy, rodzice i dzieci oraz zaproszeni goście.

Od teraz dwie części przedszkola "stara" i "nowa" tworzą już całość.

Zajęcia dodatkowe z programowania

Co dwa tygodnie w czwartek odbywają się zajęcia z programowania, podczas których dzieci mają możliwość zdobyć doświadczenie w zakresie podstaw kodowania oraz programowania. Programowanie to nic innego jak spowodowanie, że komputer zrobi to co my chcemy i do czego dążymy. Nasz komputer (czyli MYSZ), należy tak zaprogramować aby pokonała całą trasę w celu zdobycia nagrody - SERA.
Wszystkie czynności podczas zajęć dzieci starają się wykonywać samodzielnie. Najpierw muszą odtworzyć planszę według wzoru lub podanego hasła.
       
Następnie kodują za pomocą kartoników drogę i programują Mysz.

Poprzez koło każde dziecko rozwija:
umiejętność pracy w zespole;
umiejętność logicznego myślenia;
koordynację wzrokowo-ruchową;
kształtuje umiejętność tworzenia konstrukcji;
kształtuje umiejętność planowania swoich działań;
kształtuje umiejętność rozwiązywania problemów;
nabywa umiejętność właściwego reagowania na wygraną i porażkę.
 

DZIĘKUJEMY !!!


W imieniu organizatorów  "Dzielnych i Walecznych" serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę prezentów na święta dla dzieci z oddziału onkologii w Białymstoku.

Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca!Koordynatorzy akcji: Małgorzata Koszewnik, Paulina Gawrysiuk, Honorata Jaworowska - Tokarewicz

Mikołajki

Dziś przedszkolaki ze starszych grup, czyli: Sówki, Tygryski, Smerfy oraz Biedronki spotkały się i wspólnie świętowały Mikołajki.

 
Specjalnie na ten dzień, wszystkie dzieci ubrały się w kolor czerwony. Cała uroczystość rozpoczęła się od poznania historii Świętego Mikołaja.

Następnie trwały zabawy oraz tańce. Każde z dzieci musiało mocno się starać bo przecież wszystko ktoś ukradkiem obserwował ...
 
Po pięknym recytowaniu wierszyka pojawił się i on... Nasz niezwykły gość - Mikołaj.

Dzieci były bardzo szczęśliwe, przytulały mocno Mikołaja i wspólnie z nim tańczyły. A szczęśliwy gość już zapowiedział, że jak przedszkolaki będą grzeczne to oczywiście przyjdzie również do nich podczas Świąt :)
  

KOŁO BADAWCZE

ZABAWY BADAWCZE Z WODĄ I POWIETRZEM
,,Czary - mary, czyli znikające substancje''

,,Fruwająca kula''

,,Odczarowane kwiaty''

Audycja muzyczna

We wtorek 5 grudnia do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt.:,,Hej kolęda, kolęda''

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości.Tego dnia wszystkie misie obchodzą swoje święto.,,Przybyły'',więc do przedszkola ze swoimi małymi właścicielami . Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej.  Dzieci poznały historię pluszowego misia.Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem oraz zabawy przy piosenkach.Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w konkursie plastycznym.Prace były tak piękne, że wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce.Na zakończenie rozdane były dyplomy i medale.

Krasnal Jacuś

Dnia 20 listopada do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Dzieci oglądały przedstawienie pt. "Krasnal Jacuś", dotyczące zdrowego odżywiania. 

Dziecko i komputer cz II

Po raz drugi dzieci z V i VI grupy uczestniczyły w zajęciach dotyczących komputera. Oprócz przypomnienia wiadomości z ostatnich zajęć dzieci poznały co to jest Internet- a także poczta elektroniczna czyli e-mail - oglądały ciekawe filmy edukacyjne a także same mogły zaobserwować jak Panie wysyłają do siebie wiadomości i docierają one w zaledwie kilka sekund.

„SPOD ZNAKU ORŁA BIAŁEGO” międzyprzedszkolny turniej wiedzy o Polsce

15 listopada w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny turniej wiedzy o Polsce "SPOD ZNAKU ORŁA BIAŁEGO". Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Agata, Paulina i Monika. Do konkursu przystąpiły 4 drużyny z okolicznych przedszkoli - Przedszkole Samorządowe Nr 83, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 12, Niepubliczne Przedszkole Nr 8 Bajka oraz nasze Przedszkole Wesołej Ludwiczki  reprezentowane przez dziewczynki z grupy Sówek: Małgosię, Magdę i Olę. Turniej poprzedziły występy dzieci z grupy VI, które odśpiewały okolicznościowe pieśni i wyrecytowały wiersz nawiązujący do Święta Niepodległości. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą, a zadania były wcale nie takie proste. Pomimo rywalizacji wszyscy doskonale sobie poradzili. Postanowiliśmy więc nie wyróżniać nikogo i wszyscy otrzymali zasłużone nagrody.

PASOWANIE

25 października odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste PASOWANIE na przedszkolaka. Za pomocą czarodziejskiego ołówka naszej Pani Dyrektor wszystkie dzieci przyjęte w tym roku do przedszkola są już prawowitymi przedszkolakami. Dzieci uroczyści przyrzekły:

  • Co dzień rano mieć buzię roześmianą
  • Nie płakać, nie szlochać i Panie mocno kochać
  • Zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować
  • Grzecznie bawić się i fikać
  • W mig zajadać z talerzyka
  • I nie sikać w galoty, bo z tym dużo roboty
  • Zostać zuchami i prawdziwymi przedszkolakami!!!
 

Dziecko i komputer – pierwsze zajęcia z cyklu

W Naszym przedszkolu dbamy o bezpieczeństwo, uczymy się bezpiecznych zachowań na drodze, podczas zabaw- teraz przyszedł czas na bezpieczeństwo związane z używaniem komputera. Odbyły się pierwsze zajęcia dla dzieci 5-6 letnich z tematyki dziecko i komputer- będziemy na nich omawiać: co to jest i do czego służy komputer, jak z niego bezpiecznie korzystać,co to jest i do czego służy ten sławny INTERNET?
Zaczeliśmy łatwo od tego co to jest KOMPUTER:)

Rostrzygnięcie KONKURSU „Drugie życie surowców wtórnych”

DRODZY UCZESTNICY KONKURSU: dzieci i Rodzice,

dostarczyliście nam bardzo bardzo bardzo dużo wspaniałych, pomysłowych, niezwykłych prac. Wybór był naprawdę trudny. Doceniamy każdą pracę oraz każdy wysiłek. GRATULUJEMY Zwycięzcom i przekazujemy pamiątki każdemu uczestnikowi.

DZIĘKUJEMY za udział w konkursie :)

Barbara Sawicka Ewa Baranowska

I. MIEJSCE - Magdalena Łukaszewicz gr VI- mrówkojad II. MIEJSCE - Gabriela Jasiulewicz gr V- 3 świnki III. MIEJSCE- Jan Turowski gr IV- robot

oraz wiele wyróżnień :)