Aktualności

KOZIOŁEK MATOŁEK W MUZYCZNEJ KRAINIE

22 marca odwiedził nas Koziołek Matołek, który oprowadzał nas po Muzycznej Krainie. Dzieci się dowiedziały co to jest cała nuta, ćwierćnuta, ósemka, klucz wiolinowy i basowy oraz pauza. Na koniec kompozytor zapisał na specjalnej tablicy nutki, które ułożyły się w melodię.

WILK I SIEDEM KOŹLĄTEK

Jak co roku z okazji imienin naszej patronki - Wesołej Ludwiczki,  nauczycielki przygotowały przedstawienie dla dzieci - "Wilk i siedem koźlątek" . Bajka oczywiście zakończyła się dobrze. I choć wilk był straszny, i chciał pożreć wszystkie koźlątka, to za swoje niecne czyny, poniósł sprawiedliwą karę. Wszystkie dzieci przekonały się, że nie można nikogo wpuszczać do domu pod nieobecność rodziców.  

Imieniny Ludwiczki

15.03.2018 w naszym przedszkolu dzieci uroczyście obchodziły imieniny Wesołej Ludwiczki. Tańcom, konkursom i zabawom nie było końca. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców o "Wesołej Ludwiczce". Nie mogło też zabraknąć tortu, którego przygotowaniem zajęły się panie z kuchni. Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy "Sto lat" i zjedliśmy po kawałku wyśmienitego ciasta.

Dzień zdrowia z Wesołą Ludwiczką

Dzień zdrowia rozpoczął się od pokazu i degustacji zdrowych potraw przygotowanych przez wszystkie grupy z przedszkola. Były również zabawy i zagadki. Wspaniałą niespodzianką okazał się pokaz tańca cygańskiego w wykonaniu pani Patrycji i koła tanecznego. Na zakończenie rozdane zostały nagrody za udział w konkursie pt.:,,Czyste powietrze wokół nas''.

Filharmonia Jestem sobie Podlasianka

20 lutego gościliśmy muzyków z Filharmonii Podlaskiej, którzy zaprezentowali dzieciom stroje ludowe oraz tańce regionu.

Dziecko i komputer cz 3

Trzecia część zajęć z cyklu dla grupy V i VI tym razem poświęcona była ukazaniu dzieciom, iż komputer podłączony do Internetu może być zródłem wielu zagrożeń. Dzieci poznały najpopularniejsze serwisy internetowe, strony, programy oraz związane z nimi niebezpieczeństwa. Wspólnie wykonały plakat oraz wirusy, które psują nasz komputer. Dzieci pamiętajcie Internet pod kontrolą Rodziców!

Dzieci poznały i zagrały także w bezpieczną grę internetową.

Walentynki cz2

NAjstarsze grupy nie próżnują - nawet w walentynki:) Dzieci razem z Paniami rozmawiały na temat miłości, jak ważna jest w życiu każdego z nas, jak okazać ją drugiej osobie, rozmawiały o miłości do rodziców, do rodzeństwa do dziadków i przyjaciół. Dowiedziały się jak mówimy kocham cię w różnych językach.... no i oczywiście były zabawy, tańce i dużo radości...

Planetarium

Do naszego przedszkola zagościło mobilne planetarium Astropark. Mogliśmy obserwować gwiazdy, polecieć rakietą i "zwiedzić" planety. Niestety żadne z tych wspaniałych obrazów nie chciało zostać uwiecznione więc niestety na zdjęciu zrobionym wewnątrz planetarium nie widać nic:( ale za to zostaną wspomnienia :)

Koło Badawcze

Samolot - Katapulta

KOŁO TEATRALNE „TRELE MORELE”

Na kole teatralnym nie tylko recytujemy,ale również przygotowujemy podkłady muzyczne na dzwonkach diatonicznych. Ale żeby zagrać potrzebna jest również partytura i dyrygent.

Koło Badawcze

,, Balon jak magnes'' - zabawy z przyciąganiem

„W SOPELKOWYM KRÓLESTWIE”

Promyczki, Skrzaty oraz Biedronki wspólnie bawiły się na karnawałowej zabawie. Humory dopisywały każdemu a muzyka porywała do tańca.

„W SOPELKOWYM KRÓLESTWIE”

15 stycznia odbyła się w naszym przedszkolu zabawa choinkowa. Jak widać humory wszystkim dopisywały a zabawa była przednia. Nie obyło się bez wielkich przebojów, tańców wygibańców i tradycyjnych wężyków. Największą furorę zrobił padający śnieg i oczywiście Święty Mikołaj, który  "przytargał" ze sobą wory prezentów.
Tak bawiły się Smerfy, Tygryski i Sowy.
                                                                                                                     

Koło szachowe

Dzieci poprzez zabawę najlepiej przyswajają sobie wiedzę. Na kole szachowym szlifujemy swoje wiadomości o figurach i ich ruchach, ale jest też sporo zadań gdzie wykorzystujemy szachownicę jako świetne miejsce do zabawy.

Koło Badawcze

,,Przeszkoda z tkaniny'' - zabawy z wodą

Wyświęcenie Przedszkola Samorządowego Nr 40 Wesołej Ludwiczki

Dnia 14 grudnia odbyła się w naszym Przedszkolu uroczystość wyświęcenia budynku,

połączona z przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu grupy VI "Sówki".
   
W uroczystym dniu brali udział wszyscy przedstawiciele przedszkola: Dyrekcja, pracownicy, rodzice i dzieci oraz zaproszeni goście.

Od teraz dwie części przedszkola "stara" i "nowa" tworzą już całość.

Zajęcia dodatkowe z programowania

Co dwa tygodnie w czwartek odbywają się zajęcia z programowania, podczas których dzieci mają możliwość zdobyć doświadczenie w zakresie podstaw kodowania oraz programowania. Programowanie to nic innego jak spowodowanie, że komputer zrobi to co my chcemy i do czego dążymy. Nasz komputer (czyli MYSZ), należy tak zaprogramować aby pokonała całą trasę w celu zdobycia nagrody - SERA.
Wszystkie czynności podczas zajęć dzieci starają się wykonywać samodzielnie. Najpierw muszą odtworzyć planszę według wzoru lub podanego hasła.
       
Następnie kodują za pomocą kartoników drogę i programują Mysz.

Poprzez koło każde dziecko rozwija:
umiejętność pracy w zespole;
umiejętność logicznego myślenia;
koordynację wzrokowo-ruchową;
kształtuje umiejętność tworzenia konstrukcji;
kształtuje umiejętność planowania swoich działań;
kształtuje umiejętność rozwiązywania problemów;
nabywa umiejętność właściwego reagowania na wygraną i porażkę.
 

DZIĘKUJEMY !!!


W imieniu organizatorów  "Dzielnych i Walecznych" serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę prezentów na święta dla dzieci z oddziału onkologii w Białymstoku.

Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca!Koordynatorzy akcji: Małgorzata Koszewnik, Paulina Gawrysiuk, Honorata Jaworowska - Tokarewicz

Mikołajki

Dziś przedszkolaki ze starszych grup, czyli: Sówki, Tygryski, Smerfy oraz Biedronki spotkały się i wspólnie świętowały Mikołajki.

 
Specjalnie na ten dzień, wszystkie dzieci ubrały się w kolor czerwony. Cała uroczystość rozpoczęła się od poznania historii Świętego Mikołaja.

Następnie trwały zabawy oraz tańce. Każde z dzieci musiało mocno się starać bo przecież wszystko ktoś ukradkiem obserwował ...
 
Po pięknym recytowaniu wierszyka pojawił się i on... Nasz niezwykły gość - Mikołaj.

Dzieci były bardzo szczęśliwe, przytulały mocno Mikołaja i wspólnie z nim tańczyły. A szczęśliwy gość już zapowiedział, że jak przedszkolaki będą grzeczne to oczywiście przyjdzie również do nich podczas Świąt :)
  

KOŁO BADAWCZE

ZABAWY BADAWCZE Z WODĄ I POWIETRZEM
,,Czary - mary, czyli znikające substancje''

,,Fruwająca kula''

,,Odczarowane kwiaty''

Audycja muzyczna

We wtorek 5 grudnia do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt.:,,Hej kolęda, kolęda''

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości.Tego dnia wszystkie misie obchodzą swoje święto.,,Przybyły'',więc do przedszkola ze swoimi małymi właścicielami . Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej.  Dzieci poznały historię pluszowego misia.Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem oraz zabawy przy piosenkach.Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w konkursie plastycznym.Prace były tak piękne, że wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce.Na zakończenie rozdane były dyplomy i medale.

Krasnal Jacuś

Dnia 20 listopada do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Dzieci oglądały przedstawienie pt. "Krasnal Jacuś", dotyczące zdrowego odżywiania. 

Dziecko i komputer cz II

Po raz drugi dzieci z V i VI grupy uczestniczyły w zajęciach dotyczących komputera. Oprócz przypomnienia wiadomości z ostatnich zajęć dzieci poznały co to jest Internet- a także poczta elektroniczna czyli e-mail - oglądały ciekawe filmy edukacyjne a także same mogły zaobserwować jak Panie wysyłają do siebie wiadomości i docierają one w zaledwie kilka sekund.

„SPOD ZNAKU ORŁA BIAŁEGO” międzyprzedszkolny turniej wiedzy o Polsce

15 listopada w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny turniej wiedzy o Polsce "SPOD ZNAKU ORŁA BIAŁEGO". Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Agata, Paulina i Monika. Do konkursu przystąpiły 4 drużyny z okolicznych przedszkoli - Przedszkole Samorządowe Nr 83, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 12, Niepubliczne Przedszkole Nr 8 Bajka oraz nasze Przedszkole Wesołej Ludwiczki  reprezentowane przez dziewczynki z grupy Sówek: Małgosię, Magdę i Olę. Turniej poprzedziły występy dzieci z grupy VI, które odśpiewały okolicznościowe pieśni i wyrecytowały wiersz nawiązujący do Święta Niepodległości. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą, a zadania były wcale nie takie proste. Pomimo rywalizacji wszyscy doskonale sobie poradzili. Postanowiliśmy więc nie wyróżniać nikogo i wszyscy otrzymali zasłużone nagrody.

PASOWANIE

25 października odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste PASOWANIE na przedszkolaka. Za pomocą czarodziejskiego ołówka naszej Pani Dyrektor wszystkie dzieci przyjęte w tym roku do przedszkola są już prawowitymi przedszkolakami. Dzieci uroczyści przyrzekły:

  • Co dzień rano mieć buzię roześmianą
  • Nie płakać, nie szlochać i Panie mocno kochać
  • Zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować
  • Grzecznie bawić się i fikać
  • W mig zajadać z talerzyka
  • I nie sikać w galoty, bo z tym dużo roboty
  • Zostać zuchami i prawdziwymi przedszkolakami!!!
 

Dziecko i komputer – pierwsze zajęcia z cyklu

W Naszym przedszkolu dbamy o bezpieczeństwo, uczymy się bezpiecznych zachowań na drodze, podczas zabaw- teraz przyszedł czas na bezpieczeństwo związane z używaniem komputera. Odbyły się pierwsze zajęcia dla dzieci 5-6 letnich z tematyki dziecko i komputer- będziemy na nich omawiać: co to jest i do czego służy komputer, jak z niego bezpiecznie korzystać,co to jest i do czego służy ten sławny INTERNET?
Zaczeliśmy łatwo od tego co to jest KOMPUTER:)

Rostrzygnięcie KONKURSU „Drugie życie surowców wtórnych”

DRODZY UCZESTNICY KONKURSU: dzieci i Rodzice,

dostarczyliście nam bardzo bardzo bardzo dużo wspaniałych, pomysłowych, niezwykłych prac. Wybór był naprawdę trudny. Doceniamy każdą pracę oraz każdy wysiłek. GRATULUJEMY Zwycięzcom i przekazujemy pamiątki każdemu uczestnikowi.

DZIĘKUJEMY za udział w konkursie :)

Barbara Sawicka Ewa Baranowska

I. MIEJSCE - Magdalena Łukaszewicz gr VI- mrówkojad II. MIEJSCE - Gabriela Jasiulewicz gr V- 3 świnki III. MIEJSCE- Jan Turowski gr IV- robot

oraz wiele wyróżnień :)