Biedronki

Oddział III 4,5 – latki
Godziny pracy oddziału: 6.30 – 16.30
Rok szkolny 2019/2020
Prowadzą nauczycielki: p. Monika, p. Bożena
Pomoc techniczna: p. Bogusława

Co u nas słychać

Uczymy się wykorzystując tablety

Dzieci utrwalały swoje wiadomości w bardzo atrakcyjny sposób, bo wykorzystując nowoczesna technologię- tablety wyposażone w gry edukacyjne.

Bal przebierańców- Choinka

Bal przebierańców jest przez dzieci wyczekiwanym wydarzeniem. Przedszkolaki przygotowują swoje wymarzone stroje aby zaprezentować się wszystkim na balu. O dobrą atmosferę zadbał Teatr Karuzela, który zapewnił dzieciom mnóstwo zabawy oraz sztuczny śnieg, który był wielkim zaskoczeniem ale i radością. Na imprezę choinkową zawitał Święty Mikołaj, który zostawił dzieciom upominki. Jak co roku bal był wielką atrakcją dla najmłodszych.

Naukowcy- robimy eksperymenty

Dzieci wcieliły się w naukowców i  robiły eksperymenty. Mieszaliśmy wodę, płyn do mycia naczyń, wsypywaliśmy sodę, a   na koniec wlewaliśmy ocet. Na skutek wymieszania tych składników powstała niekończąca się piana, która też bardzo dobrze sprawdza się do sprzątania.

Pieczemy ciasto z owocami

W związku z realizacją tematyki „Skarby z ogrodu i sadu” postanowiliśmy zrobić ciasto. Biedronki założyły fartuszki i chusteczki,  i wzięły się do pracy.   Efektem słodkich  i wspólnych działań było smaczne i pachnące owocami ciasto.
  Podczas zajęć przypomnieliśmy o konieczności mycia rąk przed przygotowywaniem posiłku i jedzeniem oraz koniecznością jedzenia warzyw i owoców dla zdrowia.