Biedronki

Oddział III 4 – latki
Godziny pracy oddziału: 6.30 – 16.30
Rok szkolny 2018/2019
Prowadzą nauczycielki: p. Wrzosek J., p. Buszko P.
Pomoc techniczna: p. Januszczyk A.

Co u nas słychać

8 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Dziękujemy Bardzo pani Ani z Książnicy Podlaskiej, panu Mariuszowi oraz pani Agnieszce za przeczytanie dzieciom książeczek Podczas 8 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom .    

Walentynki

Dzisiaj mamy walentynki miejcie więc wesołe minki. Uśmiech niech nie znika z twarzy, i niech każdy sobie marzy, byśmy się kochali wkoło. Wtedy będzie nam wesoło!!!

  <br>  

Eskimos- praca plastyczna

Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonują prace plastyczne, które rozwijają ich wyobraźnię oraz zdolności manualne. Podczas takich zajęć staramy się wzbudzać w maluchach kreatywność. W tym tygodniu kontynuując tematykę związaną z „Krainą wiecznych lodów” dzieci wykonywały Eskimosa. Celem prac było doskonalenie umiejętności przyklejania małych elementów.    

Światowy Dzień Kota

Dzieci z przedszkola obchodziły nietypowe święto ,, Święto kota''. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Dzieci tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające koty i dowiedziały się ciekawych rzeczy na ich temat. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.    

,,Cała Polska czyta dzieciom”- mama Alana

W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką, odwiedziła nas dziś mama Alana i przeczytała dzieciom bajkę. Serdecznie zapraszamy kolejnych rodziców do udziału w głośnym czytaniu przedszkolakom  

Bal Karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Dzień Babci I Dziadka W Grupie Biedronek

Dnia 17.01.2019r. w grupie Biedronek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Zaproszeni goście nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Następnie dzieci wręczyły wcześniej przygotowane laurki . To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu.
 

Śniegowe bałwanki

Dziś robiliśmy pracę plastyczną ,, Śniegowe Bałwanki'' .
 

Spotkanie Świąteczne

20 grudnia w naszej grupie odbyło się przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  Przedstawienie były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.
                     

,,Cała Polska czyta dzieciom”- mama Miłosza

W piątek naszą grupę odwiedziła mama Miłosza. Przyniosła ze sobą trzy ulubione książeczki Miłosza. Dzieciom z zainteresowaniem słuchały bajek.
   

Cukrowe śnieżynki

Właśnie w dzisiejszym dzieci z grupy Biedronek wykonały pracę plastyczną pod tytułem ,, Cukrowe śnieżynki''. Jak wynika z nazwy, do tego celu został wykorzystany między innymi cukier, który dzieci naklejały przy pomocy kleju na kolorowe kartki.
 

Zimowe drzewka

W dniu dzisiejszym nasza grupa wykonała piękne zimowe drzewka.

Mikołajki

6 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Nasze przedszkolaki Wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”.  Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja. Mikołaj odwiedził dzieci w salach i wręczył im upominki, na które dzieci bardzo długo czekały.
   

Potrafię ułóżyć taki wzorek

Dzisiaj układaliśmy kompozycje z patyczków do lodów. Dzieci utrwaliły nazwy i wygląd figur geometrycznych.
   

Wycieczka na pocztę

W dniu dzisiejszym  nasza grupa udała sie na wycieczkę do Urzędu pocztowego.  Celem wycieczki było poznaie Urzędu pocztowego oraz wysłanie listu do Świętego Mikołaja.
 

Kino Bambino- Miś Koralgol


Spotkanie z Panią farmaceutką

Dzisiaj odwiedziła nas Pani Marzena, która pracuje w aptece.  Pani farmaceutka była ubrana w biały fartuch i pięknie opowiadała o swojej pracy w aptece. Mówiła również dzieciom co trzeba robić, by nie zachorować. Podczas miłej pogadanki  pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz  że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.
       

Poczta

Dzisiaj  odbyły się zajęcia pokazujące związane z poczta. Dzieci dowiedziały się kim jest listonosz,  jakie ma obowiązki.  Grupa obejrzała klaser z kolekcją znaczków pocztowych. Na zakończenie  zajęć dzieci wykonały piękne znaczki pocztowe.

 
   

Święto Misia

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy historie powstania Święta Pluszowego Misia. Były wspólna zabawa ze swoimi misiami przy piosenkach ,, Pluszowe niedźwiadki, ,,Jadą jadą misie''. Na koniec kolorowaliśmy misie.
 

Urodziny Mikołaja

Dziś obchodziliśmy 4 urodziny Mikołaja.

Teatrzyk o przygodach krasnala Hałabały

Jesień to piękna pora roku, ale już niedługo zawita Pani zima. Dzisiaj oglądaliśmy teatrzyk o przygodach krasnala Hałabały i teraz już dobrze wiemy, co dzieje się jesienią w świecie zwierząt i ptaków. Ptaki odleciały już do ciepłych krajów, a zwierzęta szykują się do snu zimowego.
 

Spotkanie z Żołnierzem

14 listopada odbyło się spotkanie z żołnierzem. Pan Mariusz zaprezentował mundur i wyjaśnił znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się do czego dla żołnierza potrzebna jest maska przeciwgazowa.Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka.Oczywiście ogromnym zainteresowaniem cieszyła się broń żołnierska(replika broni). Przedszkolaki dowiedziały się, że aby być żołnierzem to trzeba jeść dużo owoców i warzyw , a także trzeba pić dużo mleka. Spotkanie to zostanie na długo w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy panu Mariuszowi za bardzo ciekawe spotkanie w naszej grupie. 

Kotyliony

Przed 11 listopada czyli Narodowym Świętem niepodległości, dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony. W ten sposób utrwaliły swoją wiedzę na temat barw i symboli narodowych.
 

Cała Polska czyta dzieciom- mama Zuzi

Dziś odwiedziła nas mama Zuzi. Przeczytała dzieciom książkę pt. ,, Jesteś wyjątkowy''.
 

Apel z okazji 11 Listopada

Dziś odbył się uroczysty apel z okazji 11 listopada. Przedszkolaki pięknie powiedziały wiersze patriotyczne. O godzinie 11.11 wszyscy razem   odśpiewaliśmy hymn polski- Mazurek Dąbrowskiego. Tym samym dołączyliśmy do akcji "Rekord dla Niepodległej".

Przedstawienie teatralne

7 listopada  odbyło się przedstawienie teatralne.  Dzieci poznały legendy o Polsce: bajkę o Wiśle, legendę o smoku Wawelskim oraz legendę o Warsie i Sawie.
 

Urodziny Zuzi

Dziś swoje 4 urodziny obchodziła Zuzia. Dzieci zaśpiewały jubilatce sto lat i złożyły życzenia .  

Zabawy ruchowe z piłką

Gdy na dworze deszczyk pada, to u nas w sali jest zabawa:)
 

Urodziny Antka

Dziś były 4 urodziny Antka. Jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego:)  

„Polak mały” – pokaz filmu o symbolach narodowych

,,Cała Polska czyta dzieciom”

Dziś odwiedziła nas mama Justynki.
     

Jesienny spacer

Podczas dzisiejszego spaceru dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały kolorowe, spadające  z drzew liście,  oraz żołędzie leżące pod dębami. Dzieci poznały nazwy niektórych drzew.
   

Wizyta Pani Leśnik W Przedszkolu

30 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Ewa Majewska -Leśnik z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Białymstoku. Pani Ewa zaprezentowała nam swój zielony mundur . Uważnie słuchaliśmy o pracy leśniczego, co należy do jego zadań. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele interesujących przedmiotów . To były bardzo ciekawe zajęcia.

Rytmika

Biedroneczki już czekają niecierpliwie na zajęcia z rytmiki. W dniu dzisiejszym dzieci poznały nową piosenkę oraz poznały nowe instrumenty muzyczne . Zajęcia z rytmiki odbywają się co tydzień .  

Szukamy Pani Jesieni

Pewnego razu wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni. Osobiście to jej nie zobaczyliśmy, ale spotkaliśmy bardzo ciekawą osobę- był to pan Strażnik Miejski. W ciekawy sposób przybliżył dzieciom wiedzę na temat swojej pracy. Spotkanie to uwieczniliśmy zdjęciem. Był to bardzo udany spacer:)    

Szukamy jesiennych liści

Konkurs mody patriotycznej

 

Urodziny Mateusza

Urodziny Oskara

Kolorowe budowle z klocków

Jesienne drzewa

Cała Polska czyta dzieciom- brat Miłosza

Cała Polska czyta dzieciom- Mama Piotrka

Urodziny Julki

Urodziny Kuby

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka :)

 

Robimy sałatkę owocową

Urodziny Roberta