Biedronki

Oddział III 4 – latki
Godziny pracy oddziału: 6.30 – 16.30
Rok szkolny 2018/2019
Prowadzą nauczycielki: p. Wrzosek J., p. Buszko P.
Pomoc techniczna: p. Januszczyk A.

Co u nas słychać

Spotkanie z Żołnierzem

14 listopada odbyło się spotkanie z żołnierzem. Pan Mariusz zaprezentował mundur i wyjaśnił znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się do czego dla żołnierza potrzebna jest maska przeciwgazowa.Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka.Oczywiście ogromnym zainteresowaniem cieszyła się broń żołnierska(replika broni). Przedszkolaki dowiedziały się, że aby być żołnierzem to trzeba jeść dużo owoców i warzyw , a także trzeba pić dużo mleka. Spotkanie to zostanie na długo w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy panu Mariuszowi za bardzo ciekawe spotkanie w naszej grupie. 

Kotyliony

Przed 11 listopada czyli Narodowym Świętem niepodległości, dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony. W ten sposób utrwaliły swoją wiedzę na temat barw i symboli narodowych.
 

Cała Polska czyta dzieciom- mama Zuzi

Dziś odwiedziła nas mama Zuzi. Przeczytała dzieciom książkę pt. ,, Jesteś wyjątkowy''.
 

Apel z okazji 11 Listopada

Dziś odbył się uroczysty apel z okazji 11 listopada. Przedszkolaki pięknie powiedziały wiersze patriotyczne. O godzinie 11.11 wszyscy razem   odśpiewaliśmy hymn polski- Mazurek Dąbrowskiego. Tym samym dołączyliśmy do akcji "Rekord dla Niepodległej".

Przedstawienie teatralne

7 listopada  odbyło się przedstawienie teatralne.  Dzieci poznały legendy o Polsce: bajkę o Wiśle, legendę o smoku Wawelskim oraz legendę o Warsie i Sawie.
 

Urodziny Zuzi

Dziś swoje 4 urodziny obchodziła Zuzia. Dzieci zaśpiewały jubilatce sto lat i złożyły życzenia .  

Zabawy ruchowe z piłką

Gdy na dworze deszczyk pada, to u nas w sali jest zabawa:)
 

Urodziny Antka

Dziś były 4 urodziny Antka. Jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego:)  

,,Cała Polska czyta dzieciom”

Dziś odwiedziła nas mama Justynki.
     

Jesienny spacer

Podczas dzisiejszego spaceru dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały kolorowe, spadające  z drzew liście,  oraz żołędzie leżące pod dębami. Dzieci poznały nazwy niektórych drzew.
   

Wizyta Pani Leśnik W Przedszkolu

30 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Ewa Majewska -Leśnik z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Białymstoku. Pani Ewa zaprezentowała nam swój zielony mundur . Uważnie słuchaliśmy o pracy leśniczego, co należy do jego zadań. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele interesujących przedmiotów . To były bardzo ciekawe zajęcia.

Rytmika

Biedroneczki już czekają niecierpliwie na zajęcia z rytmiki. W dniu dzisiejszym dzieci poznały nową piosenkę oraz poznały nowe instrumenty muzyczne . Zajęcia z rytmiki odbywają się co tydzień .  

Szukamy Pani Jesieni

Pewnego razu wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni. Osobiście to jej nie zobaczyliśmy, ale spotkaliśmy bardzo ciekawą osobę- był to pan Strażnik Miejski. W ciekawy sposób przybliżył dzieciom wiedzę na temat swojej pracy. Spotkanie to uwieczniliśmy zdjęciem. Był to bardzo udany spacer:)