Biedronki

Oddział III 3,4 – latki
Godziny pracy oddziału: 6.30 – 16.30
Rok szkolny 2017/2018
Prowadzą nauczycielki: Bystrowska Iwona, Jurasz Małgorzata
Pomoc techniczna: Siemieńczuk Edyta

Co u nas słychać

Mikołajki

6.12. 2017 obchodziliśmy Mikołajki. Oprócz wspólnej zabawy z innymi grupami (zdjęcia w aktualnościach) postanowiliśmy zobaczyć czy i nam pasuje strój Świętego Mikołaja. Oto efekty:

RETRO KINO BAMBINO

29.11.2017 r., nasze przedszkolaki już po raz drugi miały możliwość   obejrzeć pokaz filmowy w RETRO KINO BAMBINO pt."Reksio". Aby wejść na sale kinową dzieci musiały okazać bilet wstępu. Nasze Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem  śledziły przygody dzielnego pieska Reksia.

Przedstawienie Teatru Karuzela „Zajączek”


W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali najstarszej grupy „Sówki” aby obejrzeć przedstawienie.

  

Głównymi bohaterami bajki byli: zajączek i niegrzeczny lis. Młode zwierzęta postanowiły ścigać się, który z nich pierwszy dotrze do szkoły. I tak niegrzeczny lis łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego, wchodził na czerwonym świetle, biegał przez pasy, nic nie robił sobie ze znaków drogowych aż wreszcie prawie spowodował wypadek i dostał mandat od policjanta.

 

A zajączek uczył się przepisów ruchu drogowego od wujka żółwia.Dzieci razem z bohaterami miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako pieszy jak i kierowca.


Dbam o zdrowie


Biedronki poznawały zasady zdrowego odżywiania, wspólnie omówiły piramidę żywieniową, stworzyły też talerzyki z jedzeniem, które smakuje im najbardziej.

Co zwierzęta robią jesienią?

W ramach współpracy między grupami, Biedronki zostały zaproszone przez grupę Smerfów na wspólne oglądanie prezentacji "Co zwierzęta robią jesienią?". Była to świetna okazja dla dzieci, aby wykazać się znajomością zwierząt i ich zwyczajów.

Zwierzęta jesienią

Biedronki poznawały jesienne zwyczaje zwierząt. Lepiliśmy z masy solnej jeże. Było dużo ugniatania, klepania, formowania, wałkowania no i dużo dobrej zabawy.

Oto efekty pracy dzieci:

Audycja muzyczna

We wtorek 10 października do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „O smutnym molu i wesołym durze”.

  Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły perypetie mola i dura.

Dary jesieni

W tym tygodniu Biedronki zapoznawały się z darami jesieni.

Nasze początki

Dzieci z grupy Biedronek wrzesień spędziły na zapoznaniu się z nowymi koleżankami i kolegami, oglądaniu przedszkola i testowaniem zabawek w sali. Wiadomo początki bywają trudne, ale teraz już każdy wchodzi uśmiechnięty do grupy.
 

 
W ostatnim tygodniu omawialiśmy bezpieczna drogę do przedszkola. Biedronki wykonały zebry odbite rączką oraz wykleiły kolorowe sygnalizatory świetlne.