Promyczki

Oddział I 3 – latki
Godziny pracy oddziału: 6.00 – 16.00
Rok szkolny 2017/2018
Prowadzą nauczycielki: Siemianowicz Anna, Kupiec Monika
Pomoc techniczna: Hryniewska Bogusława
Pomoc do dzieci: Bazyluk Halina

Co u nas słychać

Pierwszy występ przed rodzicami- spotkanie świąteczne

Dnia 15 grudnia2017r., grupa promyczków wystąpiła przed najważniejszą widownią- swoimi rodzicami. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce świątecznej.  Do wspólnej zabawy oraz pracy zaproszeni zostali również rodzice. Najpierw była wspólna wyprawa po choinkę a następnie jej ubieranie ;-)

RETRO KINO BAMBINO

29.11.2017 r., nasze przedszkolaki już po raz drugi miały możliwość   obejrzeć pokaz filmowy w RETRO KINO BAMBINO pt."Reksio". Aby wejść na sale kinową dzieci musiały okazać bilet wstępu. Nasze Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem  śledziły przygody dzielnego pieska Reksia.

Dzień Pluszowego Misia w grupie Promyczków i Skrzatów

25 listopada w całej Polsce jest obchodzony Dzień Pluszowego Misia, nasze przedszkolaki również postanowiły uczcić święto swojego najlepszego przyjaciela.Dzieci tego dnia do przedszkola przyniosły swoje ukochane misie i zaprosiły je do wspólnej zabawy i udziału w konkursach przygotowanych przez swoje Panie.  Największą atrakcją okazały się odwiedziny  Prawdziwego Misia, który poczęstował dzieci cukierkami.

Odwiedziny mamy Neli

W związku z akcją "Cała Polska czyta dzieciom", naszą grupę odwiedziła mama naszej Neli i przeczytała nam piękna i interesującą książkę. Słuchanie bajki sprawiło nam wiele przyjemności.

Sok marchwiowy


Dzieci z grupy Promyczki nie tylko wiedza że warzywa i owoce są zdrowe. Potrafią też samodzielnie przygotować pyszny i zdrowy sok.

Przedstawienie Teatru Karuzela „Zajączek”


W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali najstarszej grupy „Sówki” aby obejrzeć przedstawienie.

  

Głównymi bohaterami bajki byli: zajączek i niegrzeczny lis. Młode zwierzęta postanowiły ścigać się, który z nich pierwszy dotrze do szkoły. I tak niegrzeczny lis łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego, wchodził na czerwonym świetle, biegał przez pasy, nic nie robił sobie ze znaków drogowych aż wreszcie prawie spowodował wypadek i dostał mandat od policjanta.

 

A zajączek uczył się przepisów ruchu drogowego od wujka żółwia.Dzieci razem z bohaterami miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako pieszy jak i kierowca.


Audycja muzyczna

We wtorek 10 października do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „O smutnym molu i wesołym durze”.

  Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły perypetie mola i dura.