Promyczki

Oddział I 3 – latki
Godziny pracy oddziału: 6.00 – 16.00
Rok szkolny 2018/2019
Prowadzą nauczycielki: p. Baranowska Ewa, p. Sawicka Barbara
Pomoc techniczna: p. Jemioło R.
Pomoc do dzieci: p. Bazyluk H.

Co u nas słychać

Z wycieczką do przedszkolnej kuchni

15 listopada ,,Promyczki''uczestniczyły w wycieczce do przedszkolnej kuchni. Zanim dzieci przekroczyły próg kuchni zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa.Podczas wycieczki dzieci zwróciły uwagę na wyposażenie kuchni:sprzęty elektryczne,windę towarową, duże naczynia.Mogły zobaczyć jak odbywa się przygotowanie pysznego obiadu. O pracy kucharki w bardzo interesujący sposób opowiedziała Pani Basia, której bardzo serdecznie dziękujemy.

Wizyta Żołnierza

14 listopada 2018r. naszą grupę odwiedził Pan Mariusz. W trakcie wizyty nasz gość przedstawił codzienne obowiązki żołnierzy oraz zaprezentował mundur i wyjaśnił znaczenie kolorystyki stroju. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć też podręczne wyposażenie żołnierza. Bardzo dziękujemy panu Mariuszowi za ciekawe spotkanie w naszej grupie.  

 

Odpoczywamy

Po ciężkiej pracy umysłowej i energicznej zabawie czas na chwilę odpoczynku :)

Wysyłamy List do Mikołaja

A co będziemy czekać... będziemy pierwsi ...posłaliśmy w niebo list do Mikołaja z Naszymi prośbami :) poleciał hen hen :)

Pasowanie na Przedszkolaka

25 pazdziernika 2018 roku odbyło się w Naszym Przedszkolu uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Długo przygotowywaliśmy się do tego ważnego dnia i w końcu nadszedł. wielce przejęci wystąpiliśmy przed publicznością i udało się Nam... nikt nie grymasił ani nie płakał...pięknie zaśpiewaliśmy Nasze piosenki- złożyliśmy przysięgę i Pani Dyrektor każdego zucha dotknęła Magiczną Kredką i... już jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami :) Gratulacje

Zabawy z guzikamy

Powolutku uczymy się wykorzystywać do zabawy i nauki różne przedmioty... świetnie nadają się do tego guziki...liczymy-układamy-zbieramy... narazie małymi kroczkami ale wszystko przecież przed Nami.

A w wolnym czasie lubimy nawlekać koraliki

Już coraz lepiej Im wychodzi - korale sa coraz dłuższe- a rączki i oczy sprawniejsze... ach te przedszkole :)

jesienne drzewo

a takie Nam wyszło- listki z plasteliny i już gotowe drzewo kolorowe :)

Puzzle

Tylko 3 latka mamy, a już  puzzle układamy (:  Ta zabawa sprawia frajdę, a przy okazji uczy koncentracji, spostrzegawczości, precyzji ruchów i współpracy.

Urodziny Krzysia :)

Gdy Masz urodziny to Bohaterem Dnia zostajesz...
wtedy koronę na głowę dostajesz
i jak masz cukierki ...to...rozdajesz...
wtedy my wszyscy sto lat Ci śpiewamy
i gorące życzenia składamy :)

Małe zabawy

już idzie Nam coraz lepiej- małymi kroczkami zmierzamy do bycia prawdziwymi przedszkolakami na medal- bawimy sie razem ;)

Czytanie z Misiem Krzysiem

Nasze Maluchy bardzo chętnie słuchają czytanych bajek...a jak już miś Krzyś czyta to już coś... misia Krzysia będzie można zabrać do domu na domowe czytanie już niedługo zapraszamy... :)