Skrzaty

Oddział II 3,4 – latki
Godziny pracy oddziału: 6.30 – 16.00
Rok szkolny 2018/2019
Prowadzą nauczycielki: p. Siemianowicz A., p. Huczko P.
Pomoc techniczna: p. Hryniewska B.
Pomoc do dzieci: p Karpowicz K.

Co u nas słychać

W ramach akcji 8 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom odwiedził nas tata Oliwiera

W ramach akcji 8 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom odwiedził nas tata Oliwiera - Pan Jarosz. Pan policjant zapoznał przedszkolaki z przygodami Reksia oraz udostępnił dzieciom  do obejrzenia radiowóz policyjny.  Oglądaniu samochodu towarzyszyły ogromne emocje.

Dzień Dziecka w Parku Morza, Lądy, Oceany

W Parku Rozrywki czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Dzieci pływały łódkami, skakały po dmuchanych zamkach, jeździły pojazdami,  a na  śmiałków czekały kule wypełnione powietrzem. Po wyczerpujących zabawach czekał na dzieci słodki poczęstunek. To był bardzo udany wyjazd.

Dlaczego mamy noc i dzień?- zabawa badawcza

Skrzaty razem z nauczycielką  znalazły na globusie Białystok i zaznaczyły kwiatkiem miejsce, w którym mieszkamy aby łatwiej było zaobserwować  co się dzieje, gdy Ziemia się kręci. Jedno dziecko trzymało globus, wcielało się w rolę Ziemi.  Drugie dziecko-Słońce stało nieruchomo trzymając latarkę. Dzieci zaobserwowały, że światło pada zawsze tylko na jedną stronę Ziemi. Dzieci kręcąc globusem obserwowały,  że oświetlona jest ta część Ziemi zwrócona do słońca, druga pozostaje w cieniu, panuje tam noc. Dlatego mamy dzień i noc.
 

Dzień Pluszowego Misia

Tak obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nie zabrakło tańców ani konkursów, czyli dobrej zabawy z najlepszymi przyjaciółmi wszystkich dzieci- Misiami.