Skrzaty

Oddział II 3 – latki
Godziny pracy oddziału: 6.30 – 16.00
Rok szkolny 2017/2018
Prowadzą nauczycielki: Kuźmińska Bożena, Kraszewska-Duszak Wioletta, Siemaszko Jadwiga
Pomoc techniczna: Dąbrowska Edyta
Pomoc do dzieci: Lul Justyna

Co u nas słychać

Spotkanie choinkowe z rodzicami

12.12.2017 „Skrzaty miały spotkanie choinkowe z rodzicami. Dzieci wystąpiły ze świątecznym repertuarem, a następnie wspólnie z rodzicami wykonały ozdoby choinkowe z papieru.


Mama Justynki opowiada o pracy w firmie ORANGE – zawody rodziców


Skrzaty odwiedziła mama Justynki Pani Agata Muklewicz, która opowiadała o swojej pracy w firmie ORANGE. dzieci dowiedziały się na jakiej zasadzie działa internet. Na zakończenie zajęć dostały książeczki do kolorowania oraz baloniki.

RETRO KINO BAMBINO

29.11.2017 r., nasze przedszkolaki już po raz drugi miały możliwość   obejrzeć pokaz filmowy w RETRO KINO BAMBINO pt."Reksio". Aby wejść na sale kinową dzieci musiały okazać bilet wstępu. Nasze Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem  śledziły przygody dzielnego pieska Reksia.

Dzień Pluszowego Misia w grupie Promyczków i Skrzatów

25 listopada w całej Polsce jest obchodzony Dzień Pluszowego Misia, nasze przedszkolaki również postanowiły uczcić święto swojego najlepszego przyjaciela.Dzieci tego dnia do przedszkola przyniosły swoje ukochane misie i zaprosiły je do wspólnej zabawy i udziału w konkursach przygotowanych przez swoje Panie.  Największą atrakcją okazały się odwiedziny  Prawdziwego Misia, który poczęstował dzieci cukierkami.

STRAŻ GRANICZNA

W ramach poznawania zawodów naszych rodziców gościliśmy funkcjonariuszy Straży Granicznej (tatusia: Bartka i Piotrka z grupy II). Zaprosiliśmy na to spotkanie dzieci z grupy I ,,Słoneczka".
Goście przedstawili ciekawą prezentację o pracy Straży Granicznej . Przynieśli ze sobą wiele, mnóstwo ciekawych sprzętów używanych w swej codziennej pracy:
-noktowizor
-tarczka świetlna
-lornetka
-lizak
-czapki
-hełmy
-kamizelki odblaskowe
-kajdanki
-kamizelki z kieszonkami...
Dzieci miały możliwość przymierzania tych rzeczy, co bardzo im się podobało. Chętnie zabraliby ten sprzęt do swojej sali do zabawy. Na koniec spotkania funkcjonariusze wręczyli dzieciom ,,paszporty uprawniające do przekroczenia granicy kraju", lizaki oraz malowanki.
Maluszki podziękowały gościom wręczając laurki z projektem munduru galowego. To spotkanie na długo będzie gościć w pamięci dzieci. Funkcjonariusze Straży Granicznej obiecali wizytę w przedszkolu na wiosnę z psem pełniącym służbę na granicy naszego kraju.

DZIĘKUJEMY
Poznawanie zawodów rodziców – prowadzenie Solarium przez mamę Juli

Dzieci poznały niebezpieczeństwa i pozytywy słonecznych kąpieli. Mama Julii przygotowała mnóstwo ciekawych nietuzinkowych pomocy: okulary, kremy, zegarki - słoneczka ...


 
 

Rodzice czytają dzieciom- rodzice, dziadkowie, rodzeństwo

Mama Gabrysi czyta książkę "Franklin przeprasza"

,,KINO BAMBINO”

Przygody krecika wyświetlane w sali grupy VI bardzo się dzieciom podobały. Wejść można było po wcześniejszym kupieniu biletu za jeden uśmiech w kasie kina ,,Bambino”.


,,ŚRUBKI, WKRĘTARKI, KLUCZE…”

Mama Mateusza zapoznała maluchy ze swoim zawodem- sprzedawca elektronarzędzi. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem oglądały i eksperymentowały z narzędziami. Swą pomocą służył nasz konserwator. Chcielibyśmy mieć takie rzeczy do zabawy- stwierdziły na koniec dzieci.

,,URODZINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI”

Julii i Kuby:


 


 

Oskara:


 


 

Antka:Mikołaja:,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM’’

Panie pracujące w bibliotece kolejny już rok przynoszą ciekawe książki, które potem w przedszkolu czytają dzieciom.

,,KOLOROWE ŚWIATŁA”- praca plastyczna

Opracowując tematykę tygodnia ,,Bezpieczeństwo ważna rzecz” zaprosiłyśmy na zajęcia nauczycielkę z innej grupy P. Małgosię. Skrzaty poznały zasadę działania świateł, bawiły się świetnie ,,jeżdżąc samochodami”. Potem wykonały pracę plastyczną z użyciem farb i folii bąbelkowej.

Przedstawienie Teatru Karuzela „Zajączek”


W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali najstarszej grupy „Sówki” aby obejrzeć przedstawienie.

  

Głównymi bohaterami bajki byli: zajączek i niegrzeczny lis. Młode zwierzęta postanowiły ścigać się, który z nich pierwszy dotrze do szkoły. I tak niegrzeczny lis łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego, wchodził na czerwonym świetle, biegał przez pasy, nic nie robił sobie ze znaków drogowych aż wreszcie prawie spowodował wypadek i dostał mandat od policjanta.

 

A zajączek uczył się przepisów ruchu drogowego od wujka żółwia.Dzieci razem z bohaterami miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako pieszy jak i kierowca.


Audycja muzyczna

We wtorek 10 października do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „O smutnym molu i wesołym durze”.

  Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły perypetie mola i dura.

Zabawy z wodą

Drogą zabaw badawczych dzieci sprawdzały, które przedmioty/zabawki z sali toną, a które nie.
Próbowały też swoich sił w kierowaniu żaglówkami na wodzie.
 
 
 

„Chrupiemy marchewki”

W tym tygodniu dzieci wykonały kukiełki z przyniesionych warzyw : cukini, ogórka i cebuli. Próbowały też wcielać się w aktorów posługując się nimi.
 

„Dzień Przedszkolaka”

Tego dnia wspólnie z grupą pierwszą wykonaliśmy plakat przedstawiający wesołych przedszkolaków, a następnie przemaszerowaliśmy z nim po osiedlu. Na zakończenie obchodów oglądaliśmy zestaw bajek na tablicy interaktywnej. Wychodząc do domu każde dziecko dostało zawieszkę – emblemat „Dzień Przedszkolaka”.

To my , „Skrzaty”

Oto nasza grupa „maluchów”. Jesteśmy grupą drugą  o nazwie „Skrzaty” i jest nas razem dwadzieścioro troje. Nasze wychowawczynie i opiekunki to panie : Bożenka, Wiola, Edyta i Justyna. Codziennie bawimy się razem w sali i na placu zabaw oraz chodzimy na spacery. Lubimy też odpoczywać po obiedzie przy muzyce relaksacyjnej. Po leżakowaniu i zabawie odbierają nas rodzice.