Smerfy

Oddział IV 5 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 17.00
Rok szkolny 2019/2020
Prowadzą nauczycielki: p. Joanna, p. Bożena
Pomoc techniczna: p. Agnieszka

Co u nas słychać

Teatrzyk ,,Śpiąca królewna’’

Teatrzyk kukiełkowy ,,Śpiąca królewna’’ obejrzały również zaproszone dzieci z sąsiedniej grupy ,,Sówki”. Dowiedziały się o znaczeniu wrzeciona dla losów królewny i całego królestwa. Samodzielnie wykonane przez nauczycielkę kukiełki z wykorzystaniem drewnianych łyżek i bajkowa scenografia  uatrakcyjniły spektakl .

Jasełka

Dzieci długo przygotowywały się do tej niezwykłej uroczystości: uczyły się wierszy, kolęd i pastorałek. Jasełka  pozwoliły dzieciom na przeżycie narodzin dzieciątka Jezus w niecodziennej i uroczystej atmosferze razem z najbliższymi osobami: rodzicami, rodzeństwem…
 

Misja Robotyka

Dzieci wykazują duże zainteresowanie komputerami. Dlatego warto nauczyć je, jak mądrze z nich korzystać. Nauka robotyki i programowania rozwija wiele kompetencji potrzebnych dzieciom. Najszybciej i najskuteczniej uczymy się poprzez to co kochamy - a dzieci uwielbiają Minecrafta i klocki LEGO, co potwierdzają zdjęcia. Wykonane samodzielnie pojazdy i ściganie się nimi dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń.
 

Rodzice bardzo aktywnie włączają się w akcję „ Cała Polska czyta dzieciom”

Mama Juli czyta dzieciom ciekawą książkę. Mama Antka zainteresowała dzieci książkami z literatury dziecięcej. Dzisiaj gościem była mama Leny z interesującą pozycją książkową.

Zajęcia z „Tańca regionalnego’.

Na zajęciach z panią rytmiczką ;Smerfy” uczą się tańczyć „ Koziorajkę” .

Ciekawe figury geometryczne.

Dzieci układają z kolorowych figur geometrycznych ciekawe kompozycje.

Poznajemy zawody rodziców.

Mama Antka przybyła do naszej sali aby opowiedzieć dzieciom o swojej pracy. Akcesoria z którymi przyszła wzbudziły zachwyt nie tylko u dziewczynek , ale również i u chłopców .Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali i zakładali korale, bransoletki oraz markowe zegarki. Spotkanie z mama Antka było bardzo ciekawe i udane.

ZAJĘCIA RUCHOWE

„Raz , dwa , trzy –ćwicz i Ty’- tak wyglądają zajęcia ruchowe  Smerfów.

SAŁATKA OWOCOWA

Jesień to czas zbiorów z sadu i  ogrodu. Na różnorodnych zajęciach dzieci  poznawały różne owoce, warzywa . Dzisiaj robiliśmy sałatkę, okazało się, krojenie  owoców to trudna sprawa Po zakończonej pracy , delektowały się ich wspaniałym smakiem . Apetyty dopisywały , co widać na załączonych zdjęciach. niektórzy prosili o dokładki

PRACA PLASTYCZNA

Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Na zakończenie zajęć o darach jesieni, dzieci wykonały piękne prace plastyczne –jabłka malowane farbami plakatowymi.

URODZINY W SMERFACH

Z niecierpliwością dzieci oczekują urodzin  kolegów i koleżanek z grupy. Dzisiaj  5 urodziny  obchodził Robert. Wszyscy odśpiewali sto lat, złożyli piękne życzenia , a Robert poczęstował słodyczami.