Smerfy

Oddział IV 4,5 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 17.00
Rok szkolny 2017/2018
Prowadzą nauczycielki: Suska Agata Elżbieta, Gawrysiuk Paulina
Woźne: Roszczenko Hanna

Co u nas słychać

Co zwierzęta robią jesienią?

W ramach współpracy między grupami, Biedronki zostały zaproszone przez grupę Smerfów na wspólne oglądanie prezentacji "Co zwierzęta robią jesienią?". Była to świetna okazja dla dzieci, aby wykazać się znajomością zwierząt i ich zwyczajów.

Jesienne drzewa

Jesień to doskonały czas na zabawę materiałem przyrodniczym: kasztanami, żołędziami, liśćmi, ale nie tylko, zobaczcie sami......

Czyż te drzewa nie wyglądają pięknie?

Wycieczka do Książnicy Podlaskiej

17.10. Smerfy odwiedziły Książnicę Podlaską, gdzie w ramach Tygodnia Dziecka w Białymstoku uczestniczyły w zajęciach pt. "Suchą szosą szła szczypawka" . Dzieci zmagały się z trudnymi do wypowiedzenia wyrazami i całymi zdaniami, typu: Szły pchły koło wody, pchła, pchłę pchła do wody, itd...., ale radziły sobie całkiem nieźle.

Później zwiedziły całą bibliotekę, ale oczywiście najbardziej spodobał się im dział dziecięcy.

Na koniec obiecały, że nie będzie to ostatnia wizyta w tym miejscu. Więc do zobaczenia!

Jeżyki

Dzieci z IV grupy dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. W nawiązaniu do tematyki tygodniowej, przedszkolaki wykonywały jeże z masy solnej.

Zabawy kasztanami

Jak to fajnie pobawić się w układanie kasztanowych obrazków. Super zabawa....        

Pyszna i zdrowa sałatka jarzynowa

Nasza podróż tym razem miała przystanek  w Krainie Warzyw. Realizując zadania programu "Co warto jeść" dowiedzieliśmy się jak zdrowe są warzywa, jak  można je spożywać i jakich wartości dostarczają każdemu człowiekowi. Uwieńczeniem naszego pobytu w tej krainie było wykonanie przepysznej sałatki jarzynowej. Najpierw wybraliśmy warzywa które trafiły do garnka  w przedszkolnej kuchni. Gdy były już ugotowane i wystudzone czekało nas ich obieranie ze skórek.
      
Następnie dzielnie kroiliśmy nasze witaminy na mniejsze kawałki, które trafiały do wspólnej miski.

Jeszcze tylko należało doprawić , pomieszać

 
i już można było jeść.

Pycha!

Jesień, jesień

„Smerfy” udały się na spacer w okolicy przedszkola. Dzieci obserwowały zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem jesieni. Przedszkolaki rozpoznawały rodzaje drzew po liściach .


Podczas spaceru „Smerfy” utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Audycja muzyczna

We wtorek 10 października do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „O smutnym molu i wesołym durze”.

  Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły perypetie mola i dura.

Cała Polska czyta dzieciom

Dzisiaj odwiedziła nas pracownica Książnicy Podlaskiej, która przeczytała nam wesołą książkę pod zabawnym tytułem "Co?" Jeżeli chcecie wiedzieć o czym ona opowiadała to spytajcie dzieci.

Budujemy piramidy

  27 września odwiedziły nas panie z Bricks 4 kidz.
 
Na początku dzieci obejrzały prezentację o piramidach a później panie zachęciły wszystkich do budowania z klocków lego, właśnie  kolorowych piramid. Smerfy podzieliły się na dwuosobowe zespoły, w których zaczęły swoje dzieła. Nie była to taka prosta sprawa, bo każdy miał instrukcję, której musiał się trzymać.


Dzieci były bardzo zaangażowane w pracę a już po chwili powstały kolorowe, równiutkie piramidy. Jest się czym pochwalić. Brawo!