Sówki

Oddział IV 6 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 17.00
Rok szkolny 2017/2018
Prowadzą nauczycielki: Baranowska Ewa, Sawicka Barbara, Siemaszko Jadwiga
Pomoc techniczna: Jemioło Regina

Co u nas słychać

Wizyta Żołnierza

Gościliśmy w Naszym przedszkolu tatę Mateusza, który jest Żołnierzem wprowadził Nas w tajniki zawodu, opowiedział o misji w Afganistanie na zakończenie przymierzaliśmy żołnierski bert.

Zajęcia otwarte dla rodziców

Dnia 13. 06. 2018 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców.    

Wycieczka do Krainy Krasnoludków

Z okazji Dnia Dziecka  07 czerwca odbyła się wycieczka do urokliwego miejsca Młyn Myśliwiec -Kraina Krasnoludków. Dzieci  miały możliwość pływać tratwą, jeździć na wozie oraz koniu i osiołku. Przebywały wśród zwierząt (np. kóz, gęsi, kur, królików) poruszających się swobodnie na terenie parku. Pokonywały tor przeszkód. To był wspaniały dzień !  

7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Najodważniejsze Sówki przeczytały wierszyki dla wszystkich grup w przedszkolu.

Gratulujemy !

Dnia 6.06.2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ,,Ukryte literki '' . Miło nam poinformować, że Małgosia zdobyła I miejsce i wyróżnieni zostali: Maja, Gabrysia i Sebastian.

Wyjazd do Komendy Miejskiej Policji

wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne do Komendy Miejskiej Policji, gdzie zorganizowany był Komisariat małego Policjanta- przypomnieliśmy sobie tam najważniejsze zasady bezpieczeństwa- obejrzeliśmy przedmioty których najczęściej używają policjanci- no i wykonaliśmy prawdziwe odciski palców :)

Dzień szalonego kapelusza

Dzień szalonego kapelusza był naprawdę szalony- dzieciaki chodziły cały czas w zwariowanych kapeluszach i wspólnie wykonały jeden wieeeeeelki kapelusz chyba magika ? :)

Dzień sportu

Dzień pełen sportu i wyzwań. Na placu zabaw dzieci z grupy V i VI bawiły się wspólnie i ćwiczyły, wykonywały przeróżne zabawy sprawnościowe z różnymi sprzętami oraz zawody między grupowe- no i oczywiście medale:) pogoda dopisała- humory także - aż zabrakło sił  :)
 

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 22 maja dzieci z grupy Sówki odwiedziły pobliską Jednostkę Pożarniczo - Gaśniczą nr 3. Podczas spotkania zwiedzaliśmy : stołówkę, salę gimnastyczną, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych. Na zakończenie strażacy zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze.

Zwiedzanie Stadionu

Wybraliśmy się na stadion aby zwiedzić miejsca które nie każdy ma okazje widzieć- szatnie zawodników- salę konferencyjną, szatnię vipów,salę do rozgrzewki; widzieliśmy medale i statuetki, a także mogliśmy siedzieć na ławkach rezerwowych i oczywiście widzieliśmy stadion z bliska...

nasze małe obserwacje

zakładaliśmy i obserwowaliśmy jak rośnie rzeżucha i fasolka...

IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Dnia 11 maja odbył się w naszym przedszkolu bieg "Sprintem do maratonu" - organizowany przez miesięcznik "BLIŻEJ PRZEDSZKOLA". Tego dnia wszystkie dzieci ubrały się w odpowiedni strój sportowy. Każdy z uczestników otrzymał kartkę biegową ze swoim imieniem. Przed rozpoczęciem maratonu odbyła się krótka rozgrzewka przygotowana przez nasze panie. Następnie każda grupa ustawiła się na polu START i rozpoczęła bieg. Po zakończeniu maratonu każdy uczestnik otrzymał medal.

Wycieczka do Muzeum Przyrody

Dnia 10 maja 2018 roku dzieci wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego im A.Myrchy. Zobaczyły eksponaty ptaków, ssaków i  roślin Podlasia. Dowiedziały się co jest na rafie koralowej. Z zaciekawieniem oglądały koralowce, rozgwiazdy oraz stawonogi. Zwiedziły hodowle terraryjną, rozpoznawały niektóre ptaki antarktyczne, przyglądały się minerałom i skałom. Było super !

Wycieczka do Muzeum Medycyny- Pałac Branickich

Dzieci miały możliwość obejrzenia jak wyglądały dawne gabinety i sprzęty lekarskie. Zadawały dużo pytań a nawet wykonały gipsowy odlew Pałacu Branickich, który zabrały ze sobą.

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 12

Zwiedzaliśmy szkołę oraz uczestniczyliśmy w zajęciach klasy pierwszej- poznaliśmy nową zabawę i wykonaliśmy pracę plastyczną, teraz już chyba mniej boimy się szkoły

Zabawy w programowanie

Jak wiadomo u nas to zawsze różne różności :) próbowaliśmy programowania - zaznaczaliśmy drogę- jedni się mylili jednym się udało- było dużo zabawy i praca w zespołach :) Próbowaliśmy także tworzyć własne krzyżówki....no skoro już umiemy pisać i czytać :)

Dnia 6 kwietnia gościliśmy w Naszym przedszkolu i w grupie policjantów, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Zaprezentowali im swój mundur, radiostację. Rozmawiali także o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą przydarzyć się dzieciom i w jaki sposób należy się wówczas zachować między innymi o spotkaniu nieznajomego, spotkaniu niebezpiecznego psa, poruszaniu się po i przy ulicy; przebywaniu samemu na podwórku, zgubieniu się podczas festynu czy w sklepie, zwrócili uwagę dzieciom aby zawsze miały zapięte pasy i nakładały kaski podczas zabaw na rowerze czy rolkach. Na koniec policjant przeczytał dzieciom bajkę w której ukazane było do czego doprowadzić może nierozważne zachowanie.

wizyta w Ratuszu- wystawa „Gra w kolory”

Dnia 6 kwietnia 2018 roku dzieci wyruszyły na wycieczkę do białostockiego Ratusza na wystawę pt. „Gra w kolory”. Dzieci przypomniały sobie co to są i jakie istnieją barwy podstawowe, obserwowały proces mieszania barw podstawowych aby uzyskać kolory: fioletowy, zielony, pomarańczowy oraz brązowy. Oglądały także dostępną tam wystawę opisując kolory używane przez artystów do malowania poszczególnych dzieł, nazywały te dzieła np. wiosna, lato, jesień, zima- wyjaśniały jakie barwy przeważają w danym obrazie. Dzieci były ciekawe otaczających je dzieł. Kontakt ze sztuką ukazał im, że każdy może malować inaczej, co nie znaczy, że gorzej, czy lepiej. Ostatnim etapem wizyty w muzeum było malowanie własnej pracy. Zadaniem dzieci było namalowanie widocznej martwej natury: dzbanków i jabłka. Pani prowadząca pokazywała etapy wykonania pracy a dzieci w skupieniu malowały- używały barw podstawowych a nawet mieszały je ze sobą aby uzyskać pożądany efekt.

Wesołych Świąt od Sówek

ale czy to sówki czy zajączki ??  :)
 

Uczymy się i bawimy

Jesteśmy wciąż ciekawi...  

Mamo Tato wolę wodę

Zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, program, którego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. W ramach tego programu obejrzeliśmy filmy edukacyjne o wodzie, porównywaliśmy ilość wody w zależności od naczynia, stworzyliśmy z 3 kubeczków zwariowaną kropelkę wody, która ukazywała różne emocje oraz na pamiątkę zajęć mogliśmy zagrać w gry edukacyjne na stronie programu oraz wykonać z butelki postać Zdrojka.

Powitanie Wiosny

Dnia 21 marca uroczyście uczciliśmy pierwszy dzień wiosnę. Z tej okazji w naszym przedszkolu przeganialiśmy Zimę. Najpierw zrobiliśmy wspólnie Panią Wiosnę. Odwiedziły nas Tygryski i wspólnie się bawiliśmy. Na koniec poszliśmy na spacer szukać oznak wiosny i oczywiście zabraliśmy ze sobą nasza Panią Wiosnę! ( więcej zdjęć w grupie Tygryski)
Dogoterapia

Wizyta pani Pauliny z psem uświadomiła dzieciom jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z czworonogiem.Piesek zaprezentował kilka sztuczek. Odpowiednio dobrane zabawy i ćwiczenia z bezpośrednim udziałem psa terapeuty przełamywały bariery lęku i strachu  dzieci przed zwierzęciem. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii.

Wizyta trenera i uczniów ze szkoły Karate

Bardzo interesujące spotkanie na którym dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały umiejętności uczniów szkoły karate. Dzieci dowiedziały się ile wysiłku, czasu, pracy a także dyscypliny wymaga trenowanie karate.

Wizyta Ratowników z Grupy Ratowniczej Nadzieja

Starszaki obserwowały w jaki sposób rozpoznawać ważne symptomy świadczące o potrzebie ratowania człowieka, nauczyły się udzielać pierwszej pomocy, próbowały układać kolegów w pozycji bocznej- bezpiecznej oraz bandażowały ręce kolegom. To było naprawdę pouczające i ciekawe spotkanie.  

Dzień Kobiet- Dzień Chłopaka

Małe kobietki w tym szczególnym dniu otrzymały kwiatki i coś słodkiego :) a tym samym odwdzięczyły się chłopakom i przed dzień Ich święta także obdarowały ich pysznościami :) "czerpmy radość nie z brania ale przede wszystkim z dawania"
 

czyste powietrze wokół nas

Wiemy co dymi, co szkodzi. Jak papieros zatruwa nam życie... wykonywaliśmy ulotki przeciw paleniu oraz wymyślaliśmy hasła antytytoniowe. dużo nauczyliśmy się o zdrowiu. a Naszym dzieciom naprawdę na nim zależy.

Wizyta pielęgniarek

Nasze przedszkole odwiedziły pielęgniarki. W bardzo ciekawy sposób opowiedziały nam o swojej pracy, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości.Panie pokazały nam jak można uratować ludzkie życie. Zademonstrowały stetoskop. Możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Na koniec były zadania sprawdzające stopień opanowania wiadomości, z którymi dzieci poradziły sobie wyśmienicie.

Święto Wesołej Ludwiczki

Tydzień atrakcji z Wesołą Ludwiczką rozpoczęliśmy od Retra Kina Bambina. Oglądaliśmy bajkę ,, O Wesołej Ludwiczce'' jedząc popcorn. Następnie dostaliśmy list od Ludwiczki, która poprosiła nas o odnalezienie Króla z piernika. Nie było to łatwe, pokonaliśmy długą drogę , trzymając się wskazówek. Wykonaliśmy wszystkie zadania i w nagrodę dostaliśmy pyszne pierniki od Króla.

Wizyta strażaków

Mamo! Tato! Nasze przedszkole odwiedzili niedawno strażacy! I przyjechali do nas prawdziwym wozem strażackim! Pokazali nam też z czego składa się ich strój do gaszenia pożarów.Opowiedzieli nam też o swojej pracy i o możliwych źródłach pożaru oraz o tym, jak powinniśmy się zachować, kiedy wybucha pożar. (więcej zdjęć w grupie Tygryski)Czyste powietrze

Sówki uczestniczyły w Programie przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Ziemia w 3D

Poznajemy Tangram

Łamigłówka i pracuje główka

Pomocny alfabet

Układamy wyrazy a nawet zdania- trudna jest sztuka pisania i czytania :) powolutku się uczymy bo do szkoły przecież dążymy :)

Wizyta w cukierni Cukier-Lukier

23 lutego wybraliśmy się w daleką podróż aby zwiedzić najmniejszą fabrykę słodyczy oraz poznać i obserwować sposób ręcznego wytwarzania słodkości. krok po kroku obserwowaliśmy ten proces- najpierw rozniósł się pyszny zapach karmelu, po wybraniu smaku widzielismy jak Pani farbuje go na zielono i czerwono a nawet jak karmel zmienia kolor poprzez rozciąganie. każde dziecko miało okazję zrobić własne dwa lizaki które zabrały ze sobą na pamiątkę. pozdrawiamy i gorąco polecamy :)

Wizyta Radia JARD

21 lutego odwiedziły nas Panie z radia Jard, rozmawiały z dziećmi na temat tego kim jest teściowa? dlaczego bociany odlatują? Oraz z czego powstaje czekolada? Dzieci świetnie sobie poradziły :) składały także życzenia wszystkim znajomym kobietom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
 

Walentynki

Dnia 14.02.2018 roku w naszym Przedszkolu obchodzone były Walentynki. W tym dniu wszystkie przedszkolaki miały na sobie czerwone ubrania. Naszą walentynkową zabawę rozpoczęliśmy od rozmowy na temat pochodzenia tego święta. Dzieci przechodziły  przez wielkie serce ustawione w sali oraz tańczyły w parach w rytm walentynkowej muzyki. Przedszkolaki mogły popisać się znajomością bajek w walentynkowym quizie. Na koniec rozdane zostały kartki walentynkowe :). 

Walentynki

14 lutego był dla sześciolatków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjażni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach. Rozdane zostały kartki z ,, Poczty Walentynkowej''. Walentynki rozdawały też dzieci na spacerze.

Poznajemy Kosmos

Najpierw rysowaliśmy gwiazdy nie wiadomo po co :) Pani mówiła zobaczycie :)no to rysowaliśmy....:)

Okazało się, ze to będzie kosmos... jak kosmos to i planety... rysowaliśmy razem, potem łączyliśmy sylaby w nazwy planet, podpisywaliśmy, układaliśmy w odpowiedniej kolejności- nawet krążyliśmy wokół słońca:)

a jak kosmos to i podróże kosmiczne- oglądaliśmy ciekawe filmiki o lotach w kosmos, obserwowaliśmy na czym polega zjawisko nieważkości- trochę śmieszne ... jak umyć ręce w kosmosie? i stworzyliśmy nasze własne rakiety- wspólnie- no i ufoludki w małych stateczkach....achhhh działo się a w piątek odwiedziło nas jeszcze planetarium :) super
 

Wizyta w Książnicy Podlaskiej

Wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki na ciekawe zajęcia. Pani bibliotekarka czytała nam wesołą bajkę. Robiliśmy kolorowe chmurki i oglądaliśmy film.

Zajęcia otwarte dla rodziców

Dnia 19. 01. 2018 r  Sówki pokazały rodzicom zdobyte umiejętności

Gratulujemy !

Dnia 16.01.2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu ,,Las zimą'' organizowanym przez Przedszkole Nr 85. Miło nam poinformować, że nasza Magda zdobyła w nim wyróżnienie.

Urodziny Magdy i Nikoli

Eh w grupie to już Nasza tradycja:) Śpiewamy Sto lat - życzonka - koronka - i serduszka :) I tym razem dwie solenizantki uśmiechnięte od uszka do uszka :) :)

Pomagamy ptakom

Dowiedzieliśmy się czym należy dokarmiać ptaki zimą, jak zwierzęta przetrzymują tą trudna dla nich porę... teoria musiała więc stać się praktyką- zawiesiliśmy karmnik dla ptaków :) chcemy pomagać :)

Najdłuższy łańcuch choinkowy-

Zorganizowaliśmy w grupie konkurs zespołowy

na najdłuższy łańcuch choinkowy.

Dzielnie dzieci pracowały

sobie nawzajem pomagały...

Zespoły tylko 7 minut miały...

a zegarki czas odmierzały...

Gdy czas już był skończony

łańcuch musiał zostać zmierzony...

Zespoły szczerze oceniały

i nagrody w cukierkach za to miały... :)
 

Piernikowe pyszności

Nasze kochane dzieci ugościły Nas w tym roku :) mieliśmy okazję próbować pysznych pierników, które dzieci piekły i ozdabiały w domach ze swoimi Rodzicami. Dziękujemy Wszystkim :) (nie wszystkich udało się "złapać" na zdjęciu ale pamiętamy i o Was )
 

Jasełka

Dziękujemy Wszystkim Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie włożone w przygotowanie Jasełek, to był szczególny wieczór.

Przygotowujemy się do Jasełek

Dzieci  z grupy VI naprawdę dzielnie i ciężko pracowały aby zaprezentować Rodzicom i Dzieciom z przedszkola Jasełka. Pomagały nawet przy tworzeniu stajenki- dobierały i przynosiły stroje.

Sudoku i takie tam… :)

szukamy przeróżnych sposobów aby praca stała się ciekawą zabawą :) czy znacie sudoku... ?    

Ręka gotowa do pisania

ćwiczymy rysując magicznym pędzelkiem - spróbuj nie oderwać ręki :)  

Straż Miejska

Po raz kolejny odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej. Goście przybliżyli nam zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożeń - pożar w domu, wypadek na ulicy, zgubienie się w centrum handlowym.Uświadomili nam , jak ważna jest ochrona środowiska.
  

Andrzejki

Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejkowe wróżenie rozpoczęło się od tradycyjnego lania wosku. Zabawy dostarczyły wielu przeżyć i emocji. Stały się również okazją do poznania naszej ludowej tradycji.

Gra planszowa

Sówki świetnie potrafią współpracować w zespole. Stworzyły ,,Bajeczną grę''. Same ustaliły zasady gry i grały przestrzegając wszystkich reguł. Zachęcamy rodziców do wspólnego konstruowania gier z dziećmi w domu.

RETRO KINO BAMBINO

29.11.2017 r., nasze przedszkolaki już po raz drugi miały możliwość   obejrzeć pokaz filmowy w RETRO KINO BAMBINO pt."Reksio". Aby wejść na sale kinową dzieci musiały okazać bilet wstępu. Nasze Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem  śledziły przygody dzielnego pieska Reksia.

Dzień Misia ciąg dalszy- fotobudka

W Święto Pluszowego Misia bawiliśmy się caaały dzień

Zajęcia w Technosowie

Wybraliśmy się do Technosowy, gdzie najpierw bawiliśmy się z Panią na zajęciach z logorytmiki, Pan Dyrektor pokazał Nam jakie to gry edukacyjne- graliśmy na tabletach a nawet budowaliśmy w zespołach kijankę z klocków Lego- jeden zespół zdążył zbudować całą- obserwowaliśmy więc jak super się poruszała :)

Układamy zdania

Pomalutku...pomalutku.... zabawowo, grupowo lub indywidualnie ale zaczyna nam wychodzić.... :) układamy słowa- układamy zdania :)

Kampania Bezpieczny Przejazd

Kampania ma na celu eliminację negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych oraz korzystania z „dzikich przejść”. Dzieci z grup Tygryski i Sówki uczestniczyły w zajęciach o tematyce z zakresu bezpieczeństwa w pobliżu torów i przekraczanie torów, utrwaliły sobie znaczenie poszczególnych znaków związanych z torami, omówiły niebezpieczne zachowania w pobliżu torów , obserwowały także pokaz posłuszeństwa psa.

,,Cała Polska czyta dzieciom”

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. W ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom'' do naszego przedszkola przybyła  pani bibliotekarka z Książnicy Podlaskiej. Dziś czytała książkę pt.:,,Pilot i ja''.

Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolaki przybyły do grupy ze swoim małym lub dużym przyjacielem - Misiem. Dzieci opowiadały o swoich przytulankach. Były zgadywanki, malowanki oraz wyścig misiów.

Teatr Dramatyczny im.Al.Węgierki

Sówki pojechały autobusem na przedstawienie pt.:,,Królewna Śnieżka''. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami. Dzieci mogły zadawać pytania. Miały również możliwość obejrzeć kulisy teatru, wejść na scenę i dotknąć rekwizytów. Zobaczyły zaplecze, gdzie magazynowane są dekoracje oraz  garderoby aktorów.
 

Zajęcia w Empik School

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach językowych w szkole Empik. Piękne sale szkoły aż cieszyły oczy a zaskakujące zabawy i ćwiczenia proponowane przez Panie sprawiały, że nauka stała się fantastyczną zabawą. Naprawdę polecamy- dzieci były zachwycone!

Uczymy się na różne sposoby

6 latki już świetnie znają się na jesiennej czy zimowej pogodzie, przypomniały już sobie zjawiska atmosferyczne- obserwowały eksperymenty z wodą i powietrzem- oglądały także zdjęcia tych zjawisk oraz nasłuchiwały ich odgłosów, dołączyły też literki- tak dobrze się bawiliśmy że nie zdążyliśmy zrobić więcej zdjęć - spytajcie co robiliśmy?  :)

6-latki w konkursie patriotycznym

W Naszym przedszkolu organizowany był 15 listopada konkurs patriotyczny pod hasłem " Spod Znaku Orła Białego" oprócz delegacji dzieci z grupy Sówki gościliśmy także dzieci 6-letnie z innych przedszkoli. Wszystkie nasze 6-latki pięknie odśpiewały Hymn Polski, "Płynie Wisła płynie" oraz wyrecytowały wiersz "11 listopada". Nasze eleganckie dzieci wypadły świetnie - dziękujemy Wam oraz Rodzicom :) Więcej szczegółów znajduje się w aktualnościach. 
 

Wizyta Harcerki

Gościliśmy w Naszym przedszkolu Harcerkę, która opowiedziała Nam jak zostać Zuchem a póżniej Harcerzem, poznaliśmy ciekawe sprawności, jakie zdobywają harcerze, pobawiliśmy się w harcerskie zabawy a nawet przymierzaliśmy harcerski mundurek.

Nasza Poczta

Podczas zajęć dzieci poznawały pocztę poprzez zabawę . Wysyłały listy, pocztówki, paczki ,pieniądze. Z wielkim zainteresowaniem oglądały klaser ze znaczkami, poznawały różne rodzaje znaczków.

Retro Kino Bambino

Prawdziwa kasa biletowa...bilety... czy będą miejsca...? no tak ...bo to retro kino- oglądamy Krecika-

Interaktywne przedstawienie „Szewczyk dratewka…”

5 i 6 latki wyjechały na autokarową wycieczkę do Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Białymstoku na przedstawienie "Szewczyk Dratewka"- gdzie ukazane zostały "magiczne" sztuczki telewizji. Dzieci mogły obserwować jak za pomocą zielonego ekranu znika ręka lub nawet całe ciało, mogły przez chwilę zamienić się w aktorów i odegrać powierzoną im rolę na dużym ekranie.

Wizyta w Książnicy Podlaskiej

Sówki odwiedziły Książnicę Podlaską i uczestniczyły w zajęciach pt. "Suchą szosą szła szczypawka".    

Nauka przez zabawę

Dzieci poznają i utrwalają literki przez różnorodne ćwiczenia także zabawowe. Z prostego ćwiczenia- wyklejanki- powstała wspaniała kreatywna praca o dwóch zakochanych literkach A trzymających się za ręce:) dzieci nadały literkom imiona oczywiście na A:) Adam i Ania :)   a to tylko kilka przykładów :)   

Przedstawienie Teatru Karuzela „Zajączek”


W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali najstarszej grupy „Sówki” aby obejrzeć przedstawienie.

  

Głównymi bohaterami bajki byli: zajączek i niegrzeczny lis. Młode zwierzęta postanowiły ścigać się, który z nich pierwszy dotrze do szkoły. I tak niegrzeczny lis łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego, wchodził na czerwonym świetle, biegał przez pasy, nic nie robił sobie ze znaków drogowych aż wreszcie prawie spowodował wypadek i dostał mandat od policjanta.

 

A zajączek uczył się przepisów ruchu drogowego od wujka żółwia.Dzieci razem z bohaterami miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako pieszy jak i kierowca.


Wizyta w Radiu Jard

12 pazdziernika dzieci z VI grupy odwiedziły Radio Jard. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci. Panie oprowadziły Nas po studiu, pokazały miejsce w którym nagrywa się audycje radiowe, telewizyjne np pogodę, zobaczyliśmy tajemniczy sprzęt dzięki któremu Pani w telewizji przekazuje tyle informacji :) Mogliśmy nawet pozdrowić naszych najbliższych na antenie radia oraz zatańczyć do wybranej piosenki w studiu. Serdecznie pozdrawiamy całe Radio Jard :)

Audycja muzyczna

We wtorek 10 października do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „O smutnym molu i wesołym durze”.

  Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły perypetie mola i dura.

Wystawa zwierząt egzotycznych „Zagadaj do gada” Reptile Expo

Dowiedzieliśmy się ciekawostek o wężach i owadach np. że im mniejsze szczypce ma skorpion tym jest bardziej jadowity. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy pająki, wielkie ślimaki i chrząszcze, nawet szarańcze...mało tego...głaskaliśmy i trzymaliśmy wieeeelkiego węża :)
  

Wycieczka do Pizzerii Dominium

6 latki wybrały się na wycieczkę do Pizzerii Dominium w Galerii Białej. Dzieci sądziły, iż zjedzą tam tylko pizzę...ale...okazało się że tę pizzę będą musiały zrobić same. Kucharz zademonstrował im jak wspaniale podrzuca "ciastem" :) dzieci nazwały go Magikiem pizzy :) następnie w grupach każdy dobierał i układał swoje ulubione składniki na swoim kawałku pizzy. pizza była pycha:)

Czytania bajki

Odwiedziła Nas Pani z biblioteki i przeczytała Nam bardzo ciekawe i zabawne książeczki. teraz chyba i MY się wybierzemy do biblioteki :)  

Owocowe obrazki

Dzieci tworzyły owocowe obrazki lub szaszłyki do wyboru. Było dużo radości i smakowitości.
 

Urodziny

100 lat dla Leona i Oliwiera :)

 

Poznajemy literę O

6 latki przygotowują się do szkoły. Zaczynamy Naszą przygodę z literami:) Uczymy się na różne sposoby :)

Wycieczka do parku

W poszukiwaniu oznak jesieni pojechaliśmy do parku. Tam obserwowaliśmy ptaki, naśladowaliśmy usłyszane odgłosy. Obserwowaliśmy korony drzew, nazywaliśmy wybrane drzewa oraz ich owoce. Bardzo przydatne okazały się lupy, które każdy chciał mieć. Można było przez nie zobaczyć mrówki, biedronki, żuki. Z wycieczki przywieźliśmy dużo liści, kasztanów i żołędzi. Na pewno dobrze je wykorzystamy.

Straż Miejska

Odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej z programu zajęć profilaktycznych AUTOCHODZIK, CZYLI ,,JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE’’. Goście przybliżyli nam zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, w tym umiejętność ,,czytania’’ znaków drogowych. Wcielaliśmy się w różne role np.: kierowcy autobusu, pasażera, policjanta, pracownika stacji benzynowej. Poruszaliśmy  się po drodze w charakterze pieszego. Było dużo świetnej zabawy.

Budujemy z Bricks 4 kids

 

Nasze dzieci uwielbiają budować z klocków Lego, tym bardziej ucieszyły się z  wiadomości o tym, kto będzie Naszym gościem.
Były to Panie z Bricks 4 Kids. Zaprezentowały One dzieciom prezentację, która dotyczyła różnych budowli. Był to wstęp do tego najfajniejszego etapu- budowania. Dzieci podzielone na 2-3 osobowe zespoły budowały według instrukcji Wieżę Eiffla! Wyszła! I nawet podobna


Jesienne drzewa

Stworzyliśmy własne jesienne drzewa z papierowych torebek- kto by pomyślał :) Dzieci cięły, skręcały, przyklejały nie wierzyły, że coś wyjdzie a wyszło :)