Sówki

Oddział IV 6 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 17.00
Rok szkolny 2017/2018
Prowadzą nauczycielki: Baranowska Ewa, Sawicka Barbara, Siemaszko Jadwiga
Woźne: Jemioło Regina

Co u nas słychać

Wizyta w Radiu Jard

12 pazdziernika dzieci z VI grupy odwiedziły Radio Jard. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci. Panie oprowadziły Nas po studiu, pokazały miejsce w którym nagrywa się audycje radiowe, telewizyjne np pogodę, zobaczyliśmy tajemniczy sprzęt dzięki któremu Pani w telewizji przekazuje tyle informacji :) Mogliśmy nawet pozdrowić naszych najbliższych na antenie radia oraz zatańczyć do wybranej piosenki w studiu. Serdecznie pozdrawiamy całe Radio Jard :)

Audycja muzyczna

We wtorek 10 października do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „O smutnym molu i wesołym durze”.

  Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły perypetie mola i dura.

Wystawa zwierząt egzotycznych „Zagadaj do gada” Reptile Expo

Dowiedzieliśmy się ciekawostek o wężach i owadach np. że im mniejsze szczypce ma skorpion tym jest bardziej jadowity. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy pająki, wielkie ślimaki i chrząszcze, nawet szarańcze...mało tego...głaskaliśmy i trzymaliśmy wieeeelkiego węża :)
  

Wycieczka do Pizzerii Dominium

6 latki wybrały się na wycieczkę do Pizzerii Dominium w Galerii Białej. Dzieci sądziły, iż zjedzą tam tylko pizzę...ale...okazało się że tę pizzę będą musiały zrobić same. Kucharz zademonstrował im jak wspaniale podrzuca "ciastem" :) dzieci nazwały go Magikiem pizzy :) następnie w grupach każdy dobierał i układał swoje ulubione składniki na swoim kawałku pizzy. pizza była pycha:)

Czytania bajki

Odwiedziła Nas Pani z biblioteki i przeczytała Nam bardzo ciekawe i zabawne książeczki. teraz chyba i MY się wybierzemy do biblioteki :)  

Owocowe obrazki

Dzieci tworzyły owocowe obrazki lub szaszłyki do wyboru. Było dużo radości i smakowitości.
 

Urodziny

100 lat dla Leona i Oliwiera :)

 

Poznajemy literę O

6 latki przygotowują się do szkoły. Zaczynamy Naszą przygodę z literami:) Uczymy się na różne sposoby :)

Wycieczka do parku

W poszukiwaniu oznak jesieni pojechaliśmy do parku. Tam obserwowaliśmy ptaki, naśladowaliśmy usłyszane odgłosy. Obserwowaliśmy korony drzew, nazywaliśmy wybrane drzewa oraz ich owoce. Bardzo przydatne okazały się lupy, które każdy chciał mieć. Można było przez nie zobaczyć mrówki, biedronki, żuki. Z wycieczki przywieźliśmy dużo liści, kasztanów i żołędzi. Na pewno dobrze je wykorzystamy.