Sówki

Oddział VI 6 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 17.00
Rok szkolny 2018/2019
Prowadzą nauczycielki: p. Jaworowska-Tokarewicz H., p. Zimnoch M.
Pomoc techniczna: p. Wiśniewska D.

Co u nas słychać

Dzień postaci z bajek

Dzieci uczęszczające do grupy "Tygryski" i "Sówki" obchodziły "Dzień postaci z bajek". Przedszkolaki wzbogacały wiedzę  o bohaterach literatury dziecięcej oraz integrowały się z rówieśnikami podczas wspólnej zabaw.  

Moje ulubione muzeum


W dniu 16 października nasza grupa pojechała po raz drugi do Muezum Historii Medycyny i Farmacji UMB. Tym razem mieliśmy możliwość zwiedzania eksponatów tematycznych, takich jak:

"Szpital polowy""Gabinet anatomiczny""Gabinet okulistyczny""Gabinet stomatologiczny""Tajemnice dawnej apteki"

      

Pomadto dzieci zapoznały się z działalnością Uniwerystetu Medycznego i wykonały w labolatorium odlewy herbów z gipsu.


Wycieczka do parku Antoniuk

Przy okazji tematu "Jesień w parku" odwiedziliśmy pobliski Park. Na powitanie wyszły kaczki, które towarzyszyły nam przez cały spacer. Oprócz utrwalenia poznanych w tygodniu nazw drzew oraz ich owoców, znalazł się też czas na odpoczynek i szaleństwa na placu zabaw. Nazbieraliśmy też mnóstwo żołędzi. 

„Spacer w przeszłość”- wycieczka do Pałacu Branickich

Dnia 28.09 nasza grupa zwiedzała wystawę w Pałacu Branickich, pt. "Spacer w przeszłość". Dzieci poznały historię Białegostoku oraz Pałacu Branickich, a także dzieje rodu Branickich. Największe wrażenie na naszych przedszkolakach wywarł pożar Pałacu...

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

"Mały miś w świecie wielkiej literatury" to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa. Miś wyposażony jest w dzienniczek w którym rodzice wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, a dzieci tworzą do niej ilustrację, odrysowują również swoje dłonie. Nasz Miś nazywa się Puchaty i powstał na podstawie projektów uznanych przez dzieci za najciekawsze.Czy widać jakie cechy misiów z rysunków tworzą Misia Puchatego? 
       

Dzień Przedszkolaka na Stadionie Miejskim

Z okazji Dnia Przedszkolaka reprezentacja naszej grupy uczestniczyła w uroczystości zorganizowanej na Stadionie Miejskich. Nie obyło się bez strojów ludowych i oczywiście największych osobistości naszego miasta, w tym Pana Prezydenta, który czytał dzieciom Legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz odpowiadał na pytania dzieci .
   

Kartki bohaterom Powstania Warszawskiego

We wrześniu dzieci z naszej grupy przygotowały kartki uczestnikom Powstania Warszawskiego. Sówki nie tylko rysowały piękne obrazki ale też tworzyły życzenia i podziękowania uczestnikom walk o stolicę. Wszystkie pocztówki zostały skierowane do konkretnych osób i wysłane na adres organizatora akcji.