Sówki

Oddział IV 6 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 17.00
Rok szkolny 2017/2018
Prowadzą nauczycielki: Baranowska Ewa, Sawicka Barbara, Siemaszko Jadwiga
Pomoc techniczna: Jemioło Regina

Co u nas słychać

Gratulujemy !

Dnia 16.01.2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu ,,Las zimą'' organizowanym przez Przedszkole Nr 85. Miło nam poinformować, że nasza Magda zdobyła w nim wyróżnienie.

Urodziny Magdy i Nikoli

Eh w grupie to już Nasza tradycja:) Śpiewamy Sto lat - życzonka - koronka - i serduszka :) I tym razem dwie solenizantki uśmiechnięte od uszka do uszka :) :)

Pomagamy ptakom

Dowiedzieliśmy się czym należy dokarmiać ptaki zimą, jak zwierzęta przetrzymują tą trudna dla nich porę... teoria musiała więc stać się praktyką- zawiesiliśmy karmnik dla ptaków :) chcemy pomagać :)

Najdłuższy łańcuch choinkowy-

Zorganizowaliśmy w grupie konkurs zespołowy

na najdłuższy łańcuch choinkowy.

Dzielnie dzieci pracowały

sobie nawzajem pomagały...

Zespoły tylko 7 minut miały...

a zegarki czas odmierzały...

Gdy czas już był skończony

łańcuch musiał zostać zmierzony...

Zespoły szczerze oceniały

i nagrody w cukierkach za to miały... :)
 

Piernikowe pyszności

Nasze kochane dzieci ugościły Nas w tym roku :) mieliśmy okazję próbować pysznych pierników, które dzieci piekły i ozdabiały w domach ze swoimi Rodzicami. Dziękujemy Wszystkim :) (nie wszystkich udało się "złapać" na zdjęciu ale pamiętamy i o Was )
 

Jasełka

Dziękujemy Wszystkim Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie włożone w przygotowanie Jasełek, to był szczególny wieczór.

Przygotowujemy się do Jasełek

Dzieci  z grupy VI naprawdę dzielnie i ciężko pracowały aby zaprezentować Rodzicom i Dzieciom z przedszkola Jasełka. Pomagały nawet przy tworzeniu stajenki- dobierały i przynosiły stroje.

Sudoku i takie tam… :)

szukamy przeróżnych sposobów aby praca stała się ciekawą zabawą :) czy znacie sudoku... ?    

Ręka gotowa do pisania

ćwiczymy rysując magicznym pędzelkiem - spróbuj nie oderwać ręki :)  

Straż Miejska

Po raz kolejny odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej. Goście przybliżyli nam zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożeń - pożar w domu, wypadek na ulicy, zgubienie się w centrum handlowym.Uświadomili nam , jak ważna jest ochrona środowiska.
  

Andrzejki

Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejkowe wróżenie rozpoczęło się od tradycyjnego lania wosku. Zabawy dostarczyły wielu przeżyć i emocji. Stały się również okazją do poznania naszej ludowej tradycji.

Gra planszowa

Sówki świetnie potrafią współpracować w zespole. Stworzyły ,,Bajeczną grę''. Same ustaliły zasady gry i grały przestrzegając wszystkich reguł. Zachęcamy rodziców do wspólnego konstruowania gier z dziećmi w domu.

RETRO KINO BAMBINO

29.11.2017 r., nasze przedszkolaki już po raz drugi miały możliwość   obejrzeć pokaz filmowy w RETRO KINO BAMBINO pt."Reksio". Aby wejść na sale kinową dzieci musiały okazać bilet wstępu. Nasze Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem  śledziły przygody dzielnego pieska Reksia.

Dzień Misia ciąg dalszy- fotobudka

W Święto Pluszowego Misia bawiliśmy się caaały dzień

Zajęcia w Technosowie

Wybraliśmy się do Technosowy, gdzie najpierw bawiliśmy się z Panią na zajęciach z logorytmiki, Pan Dyrektor pokazał Nam jakie to gry edukacyjne- graliśmy na tabletach a nawet budowaliśmy w zespołach kijankę z klocków Lego- jeden zespół zdążył zbudować całą- obserwowaliśmy więc jak super się poruszała :)

Układamy zdania

Pomalutku...pomalutku.... zabawowo, grupowo lub indywidualnie ale zaczyna nam wychodzić.... :) układamy słowa- układamy zdania :)

Kampania Bezpieczny Przejazd

Kampania ma na celu eliminację negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych oraz korzystania z „dzikich przejść”. Dzieci z grup Tygryski i Sówki uczestniczyły w zajęciach o tematyce z zakresu bezpieczeństwa w pobliżu torów i przekraczanie torów, utrwaliły sobie znaczenie poszczególnych znaków związanych z torami, omówiły niebezpieczne zachowania w pobliżu torów , obserwowały także pokaz posłuszeństwa psa.

,,Cała Polska czyta dzieciom”

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. W ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom'' do naszego przedszkola przybyła  pani bibliotekarka z Książnicy Podlaskiej. Dziś czytała książkę pt.:,,Pilot i ja''.

Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolaki przybyły do grupy ze swoim małym lub dużym przyjacielem - Misiem. Dzieci opowiadały o swoich przytulankach. Były zgadywanki, malowanki oraz wyścig misiów.

Teatr Dramatyczny im.Al.Węgierki

Sówki pojechały autobusem na przedstawienie pt.:,,Królewna Śnieżka''. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami. Dzieci mogły zadawać pytania. Miały również możliwość obejrzeć kulisy teatru, wejść na scenę i dotknąć rekwizytów. Zobaczyły zaplecze, gdzie magazynowane są dekoracje oraz  garderoby aktorów.
 

Zajęcia w Empik School

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach językowych w szkole Empik. Piękne sale szkoły aż cieszyły oczy a zaskakujące zabawy i ćwiczenia proponowane przez Panie sprawiały, że nauka stała się fantastyczną zabawą. Naprawdę polecamy- dzieci były zachwycone!

Uczymy się na różne sposoby

6 latki już świetnie znają się na jesiennej czy zimowej pogodzie, przypomniały już sobie zjawiska atmosferyczne- obserwowały eksperymenty z wodą i powietrzem- oglądały także zdjęcia tych zjawisk oraz nasłuchiwały ich odgłosów, dołączyły też literki- tak dobrze się bawiliśmy że nie zdążyliśmy zrobić więcej zdjęć - spytajcie co robiliśmy?  :)

6-latki w konkursie patriotycznym

W Naszym przedszkolu organizowany był 15 listopada konkurs patriotyczny pod hasłem " Spod Znaku Orła Białego" oprócz delegacji dzieci z grupy Sówki gościliśmy także dzieci 6-letnie z innych przedszkoli. Wszystkie nasze 6-latki pięknie odśpiewały Hymn Polski, "Płynie Wisła płynie" oraz wyrecytowały wiersz "11 listopada". Nasze eleganckie dzieci wypadły świetnie - dziękujemy Wam oraz Rodzicom :) Więcej szczegółów znajduje się w aktualnościach. 
 

Wizyta Harcerki

Gościliśmy w Naszym przedszkolu Harcerkę, która opowiedziała Nam jak zostać Zuchem a póżniej Harcerzem, poznaliśmy ciekawe sprawności, jakie zdobywają harcerze, pobawiliśmy się w harcerskie zabawy a nawet przymierzaliśmy harcerski mundurek.

Nasza Poczta

Podczas zajęć dzieci poznawały pocztę poprzez zabawę . Wysyłały listy, pocztówki, paczki ,pieniądze. Z wielkim zainteresowaniem oglądały klaser ze znaczkami, poznawały różne rodzaje znaczków.

Retro Kino Bambino

Prawdziwa kasa biletowa...bilety... czy będą miejsca...? no tak ...bo to retro kino- oglądamy Krecika-

Interaktywne przedstawienie „Szewczyk dratewka…”

5 i 6 latki wyjechały na autokarową wycieczkę do Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Białymstoku na przedstawienie "Szewczyk Dratewka"- gdzie ukazane zostały "magiczne" sztuczki telewizji. Dzieci mogły obserwować jak za pomocą zielonego ekranu znika ręka lub nawet całe ciało, mogły przez chwilę zamienić się w aktorów i odegrać powierzoną im rolę na dużym ekranie.

Wizyta w Książnicy Podlaskiej

Sówki odwiedziły Książnicę Podlaską i uczestniczyły w zajęciach pt. "Suchą szosą szła szczypawka".    

Nauka przez zabawę

Dzieci poznają i utrwalają literki przez różnorodne ćwiczenia także zabawowe. Z prostego ćwiczenia- wyklejanki- powstała wspaniała kreatywna praca o dwóch zakochanych literkach A trzymających się za ręce:) dzieci nadały literkom imiona oczywiście na A:) Adam i Ania :)   a to tylko kilka przykładów :)   

Przedstawienie Teatru Karuzela „Zajączek”


W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali najstarszej grupy „Sówki” aby obejrzeć przedstawienie.

  

Głównymi bohaterami bajki byli: zajączek i niegrzeczny lis. Młode zwierzęta postanowiły ścigać się, który z nich pierwszy dotrze do szkoły. I tak niegrzeczny lis łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego, wchodził na czerwonym świetle, biegał przez pasy, nic nie robił sobie ze znaków drogowych aż wreszcie prawie spowodował wypadek i dostał mandat od policjanta.

 

A zajączek uczył się przepisów ruchu drogowego od wujka żółwia.Dzieci razem z bohaterami miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako pieszy jak i kierowca.


Wizyta w Radiu Jard

12 pazdziernika dzieci z VI grupy odwiedziły Radio Jard. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci. Panie oprowadziły Nas po studiu, pokazały miejsce w którym nagrywa się audycje radiowe, telewizyjne np pogodę, zobaczyliśmy tajemniczy sprzęt dzięki któremu Pani w telewizji przekazuje tyle informacji :) Mogliśmy nawet pozdrowić naszych najbliższych na antenie radia oraz zatańczyć do wybranej piosenki w studiu. Serdecznie pozdrawiamy całe Radio Jard :)

Audycja muzyczna

We wtorek 10 października do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „O smutnym molu i wesołym durze”.

  Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły perypetie mola i dura.

Wystawa zwierząt egzotycznych „Zagadaj do gada” Reptile Expo

Dowiedzieliśmy się ciekawostek o wężach i owadach np. że im mniejsze szczypce ma skorpion tym jest bardziej jadowity. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy pająki, wielkie ślimaki i chrząszcze, nawet szarańcze...mało tego...głaskaliśmy i trzymaliśmy wieeeelkiego węża :)
  

Wycieczka do Pizzerii Dominium

6 latki wybrały się na wycieczkę do Pizzerii Dominium w Galerii Białej. Dzieci sądziły, iż zjedzą tam tylko pizzę...ale...okazało się że tę pizzę będą musiały zrobić same. Kucharz zademonstrował im jak wspaniale podrzuca "ciastem" :) dzieci nazwały go Magikiem pizzy :) następnie w grupach każdy dobierał i układał swoje ulubione składniki na swoim kawałku pizzy. pizza była pycha:)

Czytania bajki

Odwiedziła Nas Pani z biblioteki i przeczytała Nam bardzo ciekawe i zabawne książeczki. teraz chyba i MY się wybierzemy do biblioteki :)  

Owocowe obrazki

Dzieci tworzyły owocowe obrazki lub szaszłyki do wyboru. Było dużo radości i smakowitości.
 

Urodziny

100 lat dla Leona i Oliwiera :)

 

Poznajemy literę O

6 latki przygotowują się do szkoły. Zaczynamy Naszą przygodę z literami:) Uczymy się na różne sposoby :)

Wycieczka do parku

W poszukiwaniu oznak jesieni pojechaliśmy do parku. Tam obserwowaliśmy ptaki, naśladowaliśmy usłyszane odgłosy. Obserwowaliśmy korony drzew, nazywaliśmy wybrane drzewa oraz ich owoce. Bardzo przydatne okazały się lupy, które każdy chciał mieć. Można było przez nie zobaczyć mrówki, biedronki, żuki. Z wycieczki przywieźliśmy dużo liści, kasztanów i żołędzi. Na pewno dobrze je wykorzystamy.

Straż Miejska

Odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej z programu zajęć profilaktycznych AUTOCHODZIK, CZYLI ,,JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE’’. Goście przybliżyli nam zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, w tym umiejętność ,,czytania’’ znaków drogowych. Wcielaliśmy się w różne role np.: kierowcy autobusu, pasażera, policjanta, pracownika stacji benzynowej. Poruszaliśmy  się po drodze w charakterze pieszego. Było dużo świetnej zabawy.

Budujemy z Bricks 4 kids

 

Nasze dzieci uwielbiają budować z klocków Lego, tym bardziej ucieszyły się z  wiadomości o tym, kto będzie Naszym gościem.
Były to Panie z Bricks 4 Kids. Zaprezentowały One dzieciom prezentację, która dotyczyła różnych budowli. Był to wstęp do tego najfajniejszego etapu- budowania. Dzieci podzielone na 2-3 osobowe zespoły budowały według instrukcji Wieżę Eiffla! Wyszła! I nawet podobna


Jesienne drzewa

Stworzyliśmy własne jesienne drzewa z papierowych torebek- kto by pomyślał :) Dzieci cięły, skręcały, przyklejały nie wierzyły, że coś wyjdzie a wyszło :)


Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzimy 20 września :) Z tej okazji zaprosiliśmy do Naszej sali dzieci z innych grup. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn przedszkolaka, przypomnieliśmy sobie jaki powinien być prawdziwy przedszkolak a później........
 
…później były zabawy, konkursy, dużo śmiechu, medale i słodkości :) Warto być Przedszkolakiem :)

 
6 latki stworzyły także własne plakaty na Dzień Przedszkolaka, wycinając z kolorowych gazet dzieci, dorysowując elementy...
 

Home School- uczymy się angielskiego

Odwiedziły Nas Panie z Home School przeprowadzając bardzo ciekawą lekcję pokazową z języka angielskiego.
 


Skromny prezencik od Nas na podziękowanie  - pocztóweczka :)

Uczymy się pracować razem- obrazek z figur

Nasze 6 latki bardzo lubią wykonywać różne prace plastyczne. Jednak gdy robimy pracę samodzielnie - mamy całkowity wpływ na jej wygląd...tu w tej pracy dzieci miały przed sobą trudne zadanie... stworzyć pracę razem... dyskutować...współpracować... w zgodzie... tak aby powstało coś fajnego :)
 

Na koniec dzieci miały za zadanie jak tylko potrafiły najuczciwiej - zagłosować na ich zdaniem najładniejsza pracę :)  i udało się :)

Pierwsze Wrażenie

Dzieci były bardzo podekscytowane faktem, iż w Naszej sali znajduje się Tablica interaktywna- pierwsze ich zetknięcie z tablicą polegało na pisaniu swoich imion. Samo przemieszczanie liter, rozsypanki słowne czy ścieranie, pisanie różnymi kolorami oraz rysowanie sprawiło wiele frajdy. Teraz tablica towarzyszy nam często na zajęciach :)  nie tylko do pisania :)

Nasza Nowa Sala

Z dumą prezentujemy Naszą Nową Salę dzieci 6- letnich- Sówek:)
Kolorowe meble sprawiają że przebywanie w tej sali staje się przyjemnością, a nowe pomoce dydaktyczne oraz tablica multimedialna dają nowe możliwości ciekawej nauki:)

Dzieci ustaliły także swój Kodeks Grupowy.