Sówki

Oddział VI 6 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 17.00
Rok szkolny 2018/2019
Prowadzą nauczycielki: p. Jaworowska-Tokarewicz H., p. Zimnoch M.
Pomoc techniczna: p. Wiśniewska D.

Co u nas słychać

Jasełka


W tym roku nasze Sówki przygotowały tradycyjne przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Każdy przedszkolak miał ważną rolę i bardzo się starał aby Jasełka wyszły pięknie.

        

Myślimy, że się udało. :)

GRATULACJE!


Serdecznie gratulujemy Zuzi oraz Brunowi, którzy wzięli udział w konkursie o misiu i otrzymali dyplomy za udział!

 

Muzeum Podlaskie „Gra w kolory”


Dnia 14 grudnia grupa Sówek wybrała się na wycieczkę do Muzeum Podlaskiego na warsztaty "Gra w kolory". Na początku przedszkolaki dowiedziały się jak powstają kolory: zielony, pomarańczowy, fioletowy czy też brązowy. Określiły też czy kolory mają temperaturę i co sprawia, że obrazy wydają nam się wesołe albo smutne.

 

Po warsztatach odbyło się zwiedzanie muzeum i podziwianie obrazów.

     

Następnie każde z dzieci stworzyło barwną prace przedstawiającą jabłko, wazon i buteleczkę.

              

Poznajemy zawód kucharza

W piątek naszą grupę odwiedziła Pani Basia i opowiedziała krótko, w jaki sposób są przyrządzane potrawy w przedszkolu oraz zapoznała z tajnikami pracy kucharza. W ramach niespodzianki, dzieci w tym dniu samodzielnie robiły sobie śniadanie. Było takie pyszne, że nic nie zostało. Radość z samodzielnie wykonanego śniadania, była tak wielka, że dzieci prosiły, aby takie śniadanka były codziennie.

Andrzejki

W dniu 29.11.2018 r. odwiedzili nas starsi koledzy i przeprowadzili Andrzejki. Dzieci chętnie brały udział w zabawach tanecznych. Nie mogło także zabraknąć andrzejkowych wróżb...


Poznajemy zawody naszych rodziców


Mój tato jest POLICJANTEM!W naszym przedszkolu przywitaliśmy niezwyklego gościa. Odwiedził nas tato Wiktorii, który jest policjantem. Opowiedział nam o swojej pracy, przybliżył zasady ruchu drogowego, pokazał kajdanki oraz wręczył super upominki - książki o bezpieczeństwie.

   

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy innych rodziców do przybliżenia nam swoich zawodów.

Dzień Pluszowego Misia

Tak obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nie zabrakło tańców ani konkursów, czyli dobrej zabawy z najlepszymi przyjaciółmi wszystkich dzieci- Misiami.


KONKURS PIOSENKI O MISIU

W tygodniu obchodów Święta Pluszowego Misia, nasze dziewczyny wzięły udział w konkursie piosenki O Misiu. Gabrysia Ł., Gabrysia J. i Karolina B. zajęły 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

Wycieczka do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku


W dniu 22 listopada odbyła się wycieczka do Muzeum Rzeźby Alfonska Karnego w Białymstoku. Sówki zapoznały się z postacią znanego rzeźbiarza Alfonsa Karnego oraz autora Wacława Sieroszewskiego.

 

Wysłuchały interaktywnej interpretacji "Bajki o Żelaznym Wilku" i miały możliwość wykonania rysunku węglem, który będzie przedstawiał ich autorski pomysł na zakończenie bajki.

                

Tydzień Edukacji Globalnej
W dniach 19-23 listopada obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej. W ramach tego tygodnia poznaliśmy wiele ciekawych faktów dotyczących m.in. edukacji, walki z ubóstwem, działań w dziedzinie klimatu. Dowiedzieliśmy się jakie zadania powinno się podejmować, by dążyć do równowagi i pokoju na świecie.

Pierwszy nasz temat dotyczył Indonezji i tego jak cenna może być różnorodność.

 

Kolejnego dnia poznaliśmy prawa dziecka obowiązujące nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.Mieliśmy możliwość poznać Algerię i dowiedzieć sie jak przeżyć na pustyni oraz Ghanę i zrozumieć jak cenna jest woda.

      

Cały Tydzień podsumowaliśmy Dniem Edukacji Globalnej.


Gratulacje !


Nasza koleżanka z grupy - Lenka otrzynała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Jesień w moim mieście".

 

Gratulacje !!!

Wizyta w Muzeum Wojska

Niedawno odwiedziliśmy Muzeum Wojska, gdzie Pan Przewodnik opowiedział nam historię dwojga dzieci- Basi i Krzysia, którzy podczas wizyty w muzeum przeżyli dziwną przygodę... przeniosły się w czasie. My razem z nimi poznaliśmy niektóre ważne wydarzenia  z dziejów naszego kraju. Więcej możemy się o niej dowiedzieć z książek, które dostały dzieci.

Dzień postaci z bajek

Dzieci uczęszczające do grupy "Tygryski" i "Sówki" obchodziły "Dzień postaci z bajek". Przedszkolaki wzbogacały wiedzę  o bohaterach literatury dziecięcej oraz integrowały się z rówieśnikami podczas wspólnej zabaw.  

Moje ulubione muzeum


W dniu 16 października nasza grupa pojechała po raz drugi do Muezum Historii Medycyny i Farmacji UMB. Tym razem mieliśmy możliwość zwiedzania eksponatów tematycznych, takich jak:

"Szpital polowy""Gabinet anatomiczny""Gabinet okulistyczny""Gabinet stomatologiczny""Tajemnice dawnej apteki"

      

Pomadto dzieci zapoznały się z działalnością Uniwerystetu Medycznego i wykonały w labolatorium odlewy herbów z gipsu.


Wycieczka do parku Antoniuk

Przy okazji tematu "Jesień w parku" odwiedziliśmy pobliski Park. Na powitanie wyszły kaczki, które towarzyszyły nam przez cały spacer. Oprócz utrwalenia poznanych w tygodniu nazw drzew oraz ich owoców, znalazł się też czas na odpoczynek i szaleństwa na placu zabaw. Nazbieraliśmy też mnóstwo żołędzi. 

„Spacer w przeszłość”- wycieczka do Pałacu Branickich

Dnia 28.09 nasza grupa zwiedzała wystawę w Pałacu Branickich, pt. "Spacer w przeszłość". Dzieci poznały historię Białegostoku oraz Pałacu Branickich, a także dzieje rodu Branickich. Największe wrażenie na naszych przedszkolakach wywarł pożar Pałacu...

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

"Mały miś w świecie wielkiej literatury" to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa. Miś wyposażony jest w dzienniczek w którym rodzice wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, a dzieci tworzą do niej ilustrację, odrysowują również swoje dłonie. Nasz Miś nazywa się Puchaty i powstał na podstawie projektów uznanych przez dzieci za najciekawsze.Czy widać jakie cechy misiów z rysunków tworzą Misia Puchatego? 
       

Dzień Przedszkolaka na Stadionie Miejskim

Z okazji Dnia Przedszkolaka reprezentacja naszej grupy uczestniczyła w uroczystości zorganizowanej na Stadionie Miejskich. Nie obyło się bez strojów ludowych i oczywiście największych osobistości naszego miasta, w tym Pana Prezydenta, który czytał dzieciom Legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz odpowiadał na pytania dzieci .
   

Kartki bohaterom Powstania Warszawskiego

We wrześniu dzieci z naszej grupy przygotowały kartki uczestnikom Powstania Warszawskiego. Sówki nie tylko rysowały piękne obrazki ale też tworzyły życzenia i podziękowania uczestnikom walk o stolicę. Wszystkie pocztówki zostały skierowane do konkretnych osób i wysłane na adres organizatora akcji.