Sówki

Oddział VI 6 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 17.00
Rok szkolny 2019/2020
Prowadzą nauczycielki: p. Agata, p. Paulina
Pomoc techniczna: p. Hanna

Co u nas słychać

JASEŁKA

                              

SAVOIR VIVRE CZYLI JAK ZOSTAĆ PRAWDZIWYM RYCERZEM I GRZECZNĄ KRÓLEWNĄ C.D.

CZĘŚĆ CZWARTA - JAK POSKROMIĆ DZIKIE ZWIERZĘ CZYLI JAK ZACHOWYWAĆ SIĘ PRZY STOLE. Dzieci uczyły się nakrywania do stołu, dowiedziały się, że każda część z zastawy ma swoje miejsce. Uczyły się również posługiwania się sztućcami.   „Łyżka, nożyk i widelec to są moi przyjaciele” - zadanie domowe – dzieci pomagały  rodzicom przy nakrywaniu świątecznego stołu: układały sztućce, serwetki, talerzyki. Kto wykonał zadanie mógł  pomalować uśmiechniętą buzię i przynieść do przedszkola.

OPŁATEK

Na religii dzieci podzieliły się opłatkiem .
 

SAVOIR VIVRE CZYLI JAK ZOSTAĆ PRAWDZIWYM RYCERZEM I GRZECZNĄ KRÓLEWNĄ C. D.

CZĘŚĆ TRZECIA - BAL U WRÓŻKI CZYLI  JAK BYĆ GRZECZNYM RYCERZEM I GRZECZNĄ KRÓLEWNĄ - „Mała wróżka wciąż czaruje , w ludziach dobro odnajduje” – zadanie domowe – staramy się być mili i uprzejmi dla innych – za każdy dobry uczynek dzieci przynosiły do przedszkola wycięte  w domu serduszka. Sowy osiągnęły całkiem niezły wynik.

SAVOIR VIVRE DLA DZIECI CZYLI JAK ZOSTAĆ PRAWDZIWYM RYCERZEM I GRZECZNĄ KRÓLEWNĄ C.D.

CZĘŚĆ DRUGA - SPOTKANIE Z CZARODZIEJEM – CZYLI JAK POZNAJEMY MAGICZNE SŁOWA (PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ, DZIEŃ DOBRY, DO WIDZENIA)

  1. „Pośród wszystkich słów na świecie , lepszych chyba nie znajdziecie” - dzieci miały do wykonania kolejne  zadanie domowe – jesteśmy uprzejmi, stosujemy czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam, dziękuję na co dzień. Za każde czarodziejskie słowo dorysowywały  promyk dla słoneczka. A oto efekty ich starań.

Zabawy matematyczne

Poznajemy znak mniejszości i większości

SEJM U KRÓLA MACIUSIA I

W Sówkach odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu Króla Maciusia I, na którym dzieci obradowały nad  prawami i obowiązkami  dzieci na całym świecie. Wszystkie ustawy zostały przyjęte jednogłośnie i zatwierdzone własnoręcznym podpisem.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA – SAVOIR VIVRE DLA DZIECI CZYLI JAK ZOSTAĆ PRAWDZIWYM RYCERZEM I GRZECZNĄ KSIĘŻNICZKĄ

JAK POKONAĆ SMOKA CZYLI JAK DBAĆ O PORZĄDEK. Zadanie pierwsze:  NIECH SIĘ W DOMU STANIE STANIE CUD I Z POKOJU ZNIKNIE BRUD - wykonane! pierwsze odznaki zdobyte - BRAWO !!!!!!!!!!!