Tygryski

Oddział IV 5,6 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 16.00
Rok szkolny 2017/2018
Prowadzą nauczycielki: Jaworowska-Tokarewicz Honorata, Koszewnik Małgorzata
Woźne: Wiśniewska Dorota
Pomoc do dzieci: Kuderko Beata

Co u nas słychać

Audycja muzyczna

We wtorek 10 października do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „O smutnym molu i wesołym durze”.

  Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły perypetie mola i dura.

Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy…


Dziś byliśmy gośćmi w grupie PROMYCZKI. Specjalnie dla nas Pani Ania – wychowawca tej grupy przygotowała przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.Ale to było widowisko! Kukiełkami były prawdziwe warzywa...Przedstawienie oglądaliśmy z wielkim zainteresowaniem.A na koniec zajęć zatańczyliśmy z Paniami warzywny taniec.


Wizyty gościa z Książnicy Podlaskiej


06 października nasze przedszkole odwiedziła bardzo miła Pani, która jest pracownikiem Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, Filia Nr 4.

Przyszła specjalnie po to by przeczytać wszystkim dzieciom bajki, które przyniosła nam z biblioteki, w której pracuje.I tak opowiadała o przygodach nietypowego tygryska, o różnych kształtach, i wspólnie z nami odpowiadała na pytanie niesfornego chłopca: „Coo?”My oczywiście słuchaliśmy z ogromnym zaciekawieniem...

 

Dziękujemy bardzo za miło spędzony czas!


Owocowe witaminy :)


Każdy Tygrys Ci to powie, że owoce to jest samo zdrowie! Dlatego właśnie dziś 3 października wszystkie dzieci z naszej grupy przyniosły do przedszkola słodkie witaminki do stworzenia pysznego jogurtu oraz sałatki owocowej.Zanim jednak wzięliśmy się za krojenie składników musieliśmy wszystko przygotować. Najważniejsze to oczywiście umyć dokładnie owoce...…  i ręce.I do pracy! Kroimy!I do miski!W ten oto sposób wszystkie owoce zostały pokrojone.Pani Małgosia wszystko pięknie wymieszała i część składników włożyła do wielkiego dzbanka od blendera, który na turbo obrotach szybko stworzył nam pyszny i zdrowy jogurt owocowy... Do miski dodaliśmy pyszny sok z ananasa oraz jogurt naturalny. I sałatka też gotowa! A więc teraz nie pozostało nic innego jak życzyć nam smacznego! :)


Zajęcia z Bricks 4 Kids

We środę (27.09.2017 r.) odwiedziły nas bardzo miłe Panie z Bricks 4 Kids. Najpierw pokazały nam taką fajną prezentację i były tam różne piramidy.

Wszyscy popisaliśmy się swoją wiedzą, gdyż większość z nich rozpoznaliśmy i całkiem dużo wiedzieliśmy na ich temat, a czego nie wiedzieliśmy to Panie nam dopowiedziały. Potem podzieliliśmy się na dwuosobowe grupki i dostaliśmy kolorowe klocki Lego i instrukcję, jak należy zbudować piramidę.

No i przystąpiliśmy do pracy jednym szło lepiej innym nieco gorzej, ale bawiliśmy się świetnie, co widać po efektach naszej pracy.

Na pewno długo będziemy pamiętać te zajęcia, bo były po prostu super!

Spacer na pocztę


Dziś podczas zajęć każdy z nas przygotował własną kopertę, znaczek oraz piękny kolorowy list do kolegi lub koleżanki.Naszym celem było wysłanie tych wszystkich listów. Wybraliśmy się więc spacerkiem na pobliską pocztę.Nasze listy wrzuciliśmy do wielkiej czerwonej skrzynki.Następnie weszliśmy do środka, aby obejrzeć pocztę. Przywitał nas bardzo miło pracownik jednego z okienek. Dowiedzieliśmy się, że oprócz wysyłania listów na poczcie możemy również wysyłać paczki lub pieniądze, kupić różne przybory szkolne lub książki, opłacić rachunki (w sumie nie my, ale nasi rodzice), a nawet ubezpieczyć samochód czy też dom.Bogaci w nową wiedzę oraz doświadczenia wróciliśmy do przedszkola i czekamy na przyjście naszych listów...

Autochodzik, czyli jestem bezpieczny na drodze!

Mamo! Tato! Jak w tym naszym przedszkolu jest ciekawie!
Dziś odwiedziły nas dwie funkcjonariuszki Straży Miejskiej.

Celem spotkania było przygotowanie nas – małych uczestników ruchu drogowego – do samodzielności na drodze. Nie skończyło się jednak na zwykłej rozmowie, pokazaniu znaków i utrwaleniu zasad...

My w ruchu drogowym uczestniczyliśmy! Każdy z nas miał możliwość wcielenia się w inną rolę. Byliśmy policjantem lub pieszymi...

Kierowcami samochodów...

Kierowcą i pasażerami autobusu...

Nawet pracownikiem stacji benzynowej.

Najważniejsze było przestrzeganie przepisów, znaków drogowych i oczywiście NASZE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE!

Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego

22 września wybraliśmy się na wycieczkę do Miasteczka Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej Nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.

Na miejscu powitał nas Pan instruktor, który opowiedział kilka słów o przepisach ruchu drogowego i bezpieczeństwie na drodze.

Później wraz z naszymi Paniami przeszliśmy całe miasteczko, przypomnieliśmy sobie jak wyglądają niektóre znaki, a kilka z nich dopiero poznaliśmy.
 
Po zakończeniu oglądania każdy z nas stał się kierowcą samochodu lub pieszym i poruszaliśmy się samodzielnie po drodze.

To był wspaniały dzień.
:)

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dziś odwiedziły nas dwie starsze koleżanki. Siostra Amelki – Julka i jej przyjaciółka Gosia. Dziewczyny przeczytały nam naszą ulubioną bajkę o przygodach Detektywa Zagadki.
  
Po wspólnym czytaniu dziewczyny zostały z nami troszeczkę dłużej i wszyscy razem bawiliśmy się w naszej sali.

Dziękujemy Wam bardzo za wizytę!
 I oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
:)

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Mamo! Tato! A czy Wy wiecie, że 20 września jest Dzień Przedszkolaka? Z okazji Święta wszystkich przedszkolaków nasza pani zabrała nas do grupy Sówek, a tam czekały na nas różne atrakcje: śpiewaliśmy hymn przedszkolaka, nasza grupa przygotowała nawet piosenkę specjalną.
Były konkursy...
 
i tańce...
    
 Gdy już się trochę zmęczyliśmy to nasze panie włączyły nam super bajkę o przyjaźni: „My little Ponny”. I wiecie co? Myślę, że nawet chłopakom się podobała ta bajka, bo byli grzeczni i uważnie oglądali. Potem wróciliśmy do naszej sali. Tam czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Nasza pani wręczyła nam medale Spuperprzedszkolaka (bo, że jesteśmy super to chyba nikomu nie musimy mówić)!
 
A po obiedzie na deser były jeszcze cukierki! I wspólnie zaprojektowaliśmy plakat z okazji Dnia Przedszkolaka.
Ależ fajny był ten dzień w przedszkolu.