Tygryski

Oddział IV 5,6 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 16.00
Rok szkolny 2017/2018
Prowadzą nauczycielki: Jaworowska-Tokarewicz Honorata, Koszewnik Małgorzata
Pomoc techniczna: Wiśniewska Dorota

Co u nas słychać

Lowlanders w naszej grupie

W czerwcu odwiedzili nas zawodnicy footballu amerykańskiego- Lowlanders i przygotowali trening, który oczywiście nam, jako Tygrysom- nie sprawił żadnych trudności:


Zajęcia z pedagogiki cyrku


W dniu 08.06. 18r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Monika, która najpierw czytała dzieciom bajki a następnie poprowadziła w naszej grupie zajęcia z pedagogiki cyrku.Najpierw każde z nas uczyło się jak pracować i żonglować kolorowymi chustkami.Później Pani Monika pokazała nam super sztuczki z talerzami, które kręciły się na patyku i każde z nas mogło spróbować własnych sił w tej niełatwej zabawie.Oczywiście na koniec udało się wszystkim rozkręcić talerz, a niektórym nawet podrzucić i złapać na patyk.Serdecznie dziękujemy Pani Monice za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.


Młyn Myśliwiec – Kraina Krasnoludków


Dnia 07 czerwca odbyła się wycieczka z okazji Dnia Dziecka. W tym roku nasze przedszkole odwiedziło urokliwe miejsce Młyn Myśliwiec -Kraina Krasnoludków.Nasze przedszkolaki miały możliwość przebywania wśród zwierząt (np. kóz, gęsi, kur, królików) poruszających się swobodnie na terenie parku.Ponadto pływały kładką.Pokonywały tor przeszkód.Jeździły na wozie oraz na koniu i osiołku.Szukały zakopanych skarbów.Zwiedzały miejsca gdzie kiedyś mieszkały Krasnoludki.I najważniejsze - bawiły się i odpoczywały! :)To była bardzo udana wycieczka.

Dzień Dziecka- Dzień Szalonego Kapelusza

Wtorek był dniem Szalonego Kapelusza. Wielu z nas przyniosło do przedszkola naprawdę zwariowane nakrycia głowy. Oprócz tego pani podzieliła nas na grupy i przydzieliła do kapeluszy w różnym kształcie. Mogliśmy korzystać ze wszystkiego, co nam się podoba, aby je ozdobić. Nasze wspólne dzieła możecie podziwiać na tablicy w przedszkolu.


Dzień Dziecka-Dzień Sportu

W poniedziałek nasza pani od razu po śniadaniu zabrała nas na plac zabaw, ale nie do końca wyglądał on tak jak zawsze. Wszędzie rozłożone leżały przyrządy gimnastyczne. Był to tor przeszkód, który musieliśmy pokonać. Potem wykonaliśmy kilka ćwiczeń zręcznościowych, a na koniec jeszcze były wyścigi z Sówkami. Nie bylibyśmy tygryskami, gdybyśmy nie poradzili sobie dzielnie z każdym zadaniem. Na koniec pani wręczyła nam złote medale. W końcu na nie zasłużyliśmy ;).


Jesteśmy Indianami- zajęcia otwarte

Po występie z okazji Dnia Rodziny odnaleźliśmy list od Wodza Indiańskiego. Poruszając się po tropach dotarliśmy na plac zabaw. Aby zostać Indianami musieliśmy pokonać wiele różnych prób, ale daliśmy radę i dlatego każdy z nas wrócił do domu w pióropuszu pełnym piór i z nowym indiańskim imieniem.Dzień Rodziny

Z okazji Dania Rodziny przygotowaliśmy dla Was kochani Rodzice cudowny występ, na którym daliśmy z siebie wszystko. Mamy nadzieję, że się podobał. Oczywiście nie obyło się też bez wykonanych przez nas prezentów ;)
Wycieczka do Straży Pożarnej

22 maja dzieci z grupy Tygryski odwiedziły pobliską Jednostkę Pożarniczo - Gaśniczą nr 3. Dzięki uprzejmości strażaków mogły zwiedzić prawie każde pomieszczenie, obejrzeć dokładnie wszystkie sprzęty i wozy strażackie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych.                    

Komisariat młodego policjanta

W poniedziałek odwiedziliśmy prawdziwy Komisariat Policji! Powitała nas tam miła Pani Policjant, która zaprosiła nas do takiej specjalnej salki. Na początek dostaliśmy mundury, które musieliśmy sami założyć. Potem Pani nas pytała, czym zajmują się policjanci i jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach, a my znaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania! Bawiliśmy się też w ruch drogowy, a na koniec stemplowaliśmy na zakładkach do książek,a nawet zdjęliśmy sobie odciski palców (przy niewielkiej pomocy Pani Policjant). Na pamiątkę zrobiliśmy zdjęcia w mundurach. Ale to były ciekawe zajęcia, chyba część z nas zostanie policjantami...

 

Sprintem do maratonu


Dnia 11 maja odbył się w naszym przedszkolu bieg "Sprintem do maratonu" - organizowany przez miesięcznik "BLIŻEJ PRZEDSZKOLA". Tego dnia wszystkie dzieci ubrały się w odpowiedni strój sportowy. Każdy z uczestników otrzymał kartkę biegową ze swoim imieniem. Przed rozpoczęciem maratonu odbyła się krótka rozgrzewka przygotowana przez nasze panie. Następnie każda grupa ustawiła się na polu START i rozpoczęła bieg. W biegu wzięło udział 114 dzieci oraz 14 pań, łącznie 128 osób, które przebiegły dystans 38 400 metrów. Po zakończeniu maratonu każdy uczestnik otrzymał medal.

GRATULACJE WSZYSTKIM DZIECIOM!


Gość w Tygryskach


Dnia 9 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani Kasia, która jest nauczycielką w przedszkolu gdzie prowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej.

Ćwiczenia miały na celu:

- korygowanie zaburzeń statyki ciała i przeciwdziałanie utrwalaniu i pogłębianiu się ich.

Tygryski pięknie wraz z Panią Kasią ćwiczyły i doskonale radziły sobie ze wszystkimi zadaniami, a oto kilka zdjęć z zajęć:


23 kwietnia – Światowy Dzień Książki


W dniu dzisiejszym nasza grupa uroczyście obchodziła nietypowe święto jakim jest "Światowy Dzień Książki". Najpierw Tygryski przypomniały sobie zasady używania książek.Następnie wymieniły znane im rodzaje książek i odnalazły je wśród wszystkich dostępnych.Kolejnym zadaniem było dobieranie się, jak najszybciej w różne formacje, w zależności od podanego hasła. Dzieci szybko szukały pary, trójek lub też tworzyły koła.Święto książki nie mogło obejść się bez znanego nam wszystkim zadania - chodzenia z książką na głowie.Po rozruszaniu Tygryski ułożyły w odpowiedniej kolejności historyjkę obrazkową do wiersza pt. "Zakładka".A na koniec wykonały własne zakładki do książek.


Wizyta w Szkole Podstawowej

W poniedziałek 16.04. byliśmy z naszą panią w szkole. Przywitała nas tam bardzo miła pani nauczycielka, która zaprosiła nas do swojej sali i przedstawiła nam dzieci z klasy 1. Byli tam też nasi koledzy i koleżanki, który w tamtym roku opuścili nasze przedszkole.Najpierw chwilę się pobawiliśmy a potem zwiedziliśmy całą szkołę! Razem z Panią klasy 1 zrobiliśmy śliczne przebiśniegi. Znalazła się też chwila na zabawę na szkolnym placu zabaw. Szkoła jest super! Już nie możemy się doczekać, kiedy i my będziemy uczniami!Wizyta Panów Policjantów

Niedawno nasze przedszkole odwiedzili Panowie Policjanci, którzy przyszli do nas czytać książkę w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Podczas swojej wizyty opowiedzieli nam o tym, jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Pokazali nam też, jak wygląda mundur policjanta, kajdanki oraz  krótkofalówki. Mogliśmy przymierzyć policyjną czapkę, ale największą frajdę mieliśmy ze zwiedzania radiowozu.

W Krainie Matematyki

Już poznaliśmy cyferki od 1- 10, powoli uczymy się też dodawać i odejmować. Mogliśmy więc zmierzyć się w matematycznych rozgrywkach. Bawiliśmy się super i wszyscy wygraliśmy!

Powitanie Wiosny!

Mamo, tato,

             A czy Wy wiecie, że 21 marca jest pierwszym, dniem wiosny! Z tej okazji w naszym przedszkolu przeganialiśmy Zimę. Najpierw zrobiliśmy wspólnie Panią Wiosnę, a potem poszliśmy się nią pochwalić w innych grupach. Poszliśmy też do Sówek, gdzie wspólnie się bawiliśmy. Na koniec poszliśmy na spacer szukać oznak wiosny i oczywiście zabraliśmy ze sobą nasza Panią Wiosnę! ( więcej zdjęć w grupie Sówki)

 

Wiem jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach!


Dnia 26 naszą grupę odwiedziły dwie funkcjonariuszki Straży Miejskiej i przeprowadziły "Wiem jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach!"Celem zajęć było poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożeń – pożar w domu, wypadek na ulicy, zgubienie się w centrum handlowym, zaczepienie przez osobę obcą w parku. Dzieci poznały konsekwencje wynikające z niewłaściwych zachowań, przypomniały sobie numery alarmowe.

   

Gratulacje!


Nasza koleżanka Patrycja Wierzbicka wzięła udział w konkursie plastycznym "Co to jest zdrowie".Jej praca została wyróżniona.Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!


Wizyta trenera i uczniów ze szkoły Karate

Bardzo interesujące spotkanie na którym dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały umiejętności uczniów szkoły karate. Dzieci dowiedziały się ile wysiłku, czasu, pracy a także dyscypliny wymaga trenowanie karate.

Wizyta Ratowników z Grupy Ratowniczej Nadzieja

Starszaki obserwowały w jaki sposób rozpoznawać ważne symptomy świadczące o potrzebie ratowania człowieka, nauczyły się udzielać pierwszej pomocy, próbowały układać kolegów w pozycji bocznej- bezpiecznej oraz bandażowały ręce kolegom. To było naprawdę pouczające i ciekawe spotkanie.  

Zabawy z Wesołą Ludwiczką

Dzisiaj z okazji obchodów tygodnia Ludwiczki zamieniliśmy się w głównych bohaterów opowiadania "O Wesołej Ludwiczce" A. Świrszczyńskiej. Musieliśmy poruszać sylwetami zgodnie ze słowami słuchowiska. Dostarczyło nam to wiele radości i uśmiechów. <br>

Wizyta strażaków

Mamo! Tato! Nasze przedszkole odwiedzili niedawno strażacy! I przyjechali do nas prawdziwym wozem strażackim! Pokazali nam też z czego składa się ich strój do gaszenia pożarów.Opowiedzieli nam też o swojej pracy i o możliwych źródłach pożaru oraz o tym, jak powinniśmy się zachować, kiedy wybucha pożar. (więcej zdjęć w grupie Sówki)Święto Ludwiczki – Dzień Pierwszy – Kino Bambino i Podchody


Dziś rozpoczęliśmy tydzień atrakcji związany z obchodami święta naszej Wesołej Ludwiczki.

Pierwszą atrakcją było RETRO KINO BAMBINO z bajką pt. "O Wesołej Ludwiczce" i z prawdziwym popcornem!Następnie po krótkim seansie rozpoczęła się prawdziwa zabawa w podchody. Chodziliśmy po całym przedszkolu odnajdując wszelkiego rodzaju wskazówki oraz listy z zadaniami do wykonania: rysowaliśmy laurki z serc, tańczyliśmy, pokonywaliśmy tor przeszkód, odgadywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle.A wszystko po to by na końcu odnaleźć Króla z Piernika. Tak jak Wesoła Ludwiczka!

Po krótkich zabawach z Królem każdy z nas wręczył mu własnoręcznie wykonaną laurkę a on poczęstował nas pysznym piernikiem własnego wypieku!


Zabawy w teatr

Przy okazji tygodnia bajek, nasza Pani przyniosła do sali pacynki, którymi pozwoliła nam się pobawić. W efekcie powstały trzy zupełnie nowe bajki: "O dzielnym leśniczym- pogromcy smoków", "O trzech siostrach", i nowa wersja Czerwonego Kapturka ze smokiem zamiast wilka.


Dzień Kobiet!


Dziś 8 marca świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Kobiet.

 

Z okazji tego święta postanowiliśmy ogłosić konkurs na Miss Tygrysków.

 

Wszystkie dziewczynki chętnie uczestniczyły w różnorodnych zadaniach:

- chodziły na palcach, tyłem lub też na kolanach,

- śpiewały piosenki,

- pięknie się uśmiechały,

- stały na jednej nodze i wiele wiele innych.

W konkursie oczywiście najważniejsza była DOBRA ZABAWA!

 

W jury konkursu zasiadło trzech naszych obecnych panów Bruno, Oliwier oraz Kuba, którzy wybierali i nagradzali poszczególne panie. I tak oto:

- MISS WYBIEGU - zostały Zuzia i Karolina B.

- NAJBARDZIEJ ROZEŚMIANĄ MISS - została Gabrysia i Ola B.

- MISS RÓWNOWAGI - została Amelka

- NAJBARDZIEJ ROZSKAKANĄ MISS - została Patrycja Dz.

- MISS NAJDŁUŻSZEGO KUCYKA - została oczywiście Julka

- NAJBARDZIEJ ROZŚPIEWANĄ MISS - została Wiktoria

- MISS ZGADYWANEK - zostały Patrycja W., Hania oraz Ola K.

- MISS SZYBKOŚCI - Karolina M. oraz Patrycja W.


Mamo, Tato wolę wodę!


W minionym tygodniu w naszej grupie odbywały się zajęcia z programu edukacyjnego "Mamo, tato wolę wodę!". Poznaliśmy nowego przyjaciela "Zdrojka", który opowiadał nam ciekawe historie, graliśmy w gry edukacyjne na tabletach, ale co najważniejsze poznaliśmy wartości codziennego picia wody! Przypomnieliśmy sobie jak ważne jest oszczędzanie wody zarówno w przedszkolu jak i w domu. Na zakończenie naszego tygodnia bawiliśmy się w eksperymentowanie. Tworzyliśmy podwodny świat, sprawdzaliśmy co pływa, a co tonie, bawiliśmy się cieczą newtonowską.Postanowiliśmy również stworzyć naszego przyjaciela Zdrojka, tak aby i rodzice mogli go poznać.


Wizyta w Książnicy Podlaskiej


Dnia 1 marca wybraliśmy się do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego Filia Nr 4, aby poznać bliżej zarówno pracę bibliotekarza jak i samej biblioteki. Mieliśmy okazję zwiedzić specjalny kącik dla dzieci i wybrać książkę do przeczytania.

 

A na koniec stworzyliśmy postać Smoka z wybranej bajki, czyli "Legendy o Smoku Wawelskim".

 

Walentynki

Dnia 14.02.2018 roku w naszym Przedszkolu obchodzone były Walentynki. W tym dniu wszystkie przedszkolaki miały na sobie czerwone ubrania. Naszą walentynkową zabawę rozpoczęliśmy od rozmowy na temat pochodzenia tego święta. Dzieci przechodziły  przez wielkie serce ustawione w sali oraz tańczyły w parach w rytm walentynkowej muzyki. Przedszkolaki mogły popisać się znajomością bajek w walentynkowym quizie. Na koniec rozdane zostały kartki walentynkowe :). 

14 Luty – Walentynki


Dziś wszystkie przedszkolaki świętowały Walentynki.

Specjalnie na ten dzień dzieci ubrały się do przedszkola na kolor czerwony.Po krótkich zabawach ruchowych ...... zostały rozdane kartki z naszej "Poczty Walentynkowej".

 

Walentynki z życzeniami otrzymały nie tylko dzieci ale również i pracownicy naszego przedszkola.

 

Wieczór kolęd


15 grudnia o godzinie 16.00 zebraliśmy się wszyscy by wspólnie świętować zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Każdy z rodziców otrzymał śpiewnik i mógł razem z nami kolędować.

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć występu pięknych aniołków...

 

... oraz naszych chłopców.Zagraliśmy również kolędę "Lulajże Jezuniu" na dzwonkach diatonicznych.Po części artystycznej, odbyły się warsztaty rękodzieła. Każdy rodzic ze swoim dzieckiem mógł stworzyć bombki na choinkę, wykonane z masy porcelanowej oraz rolek po papierze.Powstały naprawdę śliczne pamiątki na choinkę.

Za trud włożony w występ oraz super wykonanie bombek czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy!

Przedszkole w pocztówce

Drodzy Rodzice!
Od jakiegoś czasu dzieci z innych przedszkoli w Polsce przesyłają do nas pocztówki i listy, w których pokazują nam swoje miasta i opowiadają o sobie. Teraz przyszła nasza kolej, więc z panią Honoratką tworzyliśmy niespodzianki dla dzieci, które następnie wspólnie wysłaliśmy. Mamy nadzieję, że im się spodobały, bo bardzo się staraliśmy.
Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci w Klanzie

Nasza Hania stworzyła pracę na wystawę, pt. "Miś z książeczki, miś bajkowy..." i wzięła udział w Przeglądzie Twórczości Dzieci zorganizowanym przez Klanzę.
A oto Hania i jej praca:


Szewczyk Dratewka na planie filmowym

Mamo, Tato
Czy pamiętacie, jak w październiku jeździliśmy na przedstawienie? Uczyliśmy się na nim, jak powstają filmy i sami wcieliliśmy się w role aktorów! Niedawno nasza pani Honoratka włączyła nam bajkę, którą wtedy nakręciliśmy! Na tablicy ogłoszeń jest link do filmu, abyście i Wy mogli obejrzeć efekt końcowy naszej pracy.
Gratulujemy!

Dnia 06.12.2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu w Fabryce Misia. Miło nam jest poinformować, iż nasza Amelka zdobyła w nim wyróżnienie! Na konkurs wpłynęło aż 6000 prac dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.
AMELKA GRATULUJEMY I JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI!
A oto wyróżniona praca:


Wystawa klocków LEGO


Dziś, zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę do Galerii Jurowieckiej gdzie odbywa się wystawa klocków LEGO. Zanim obejrzeliśmy wszystkie konstrukcje, mogliśmy sami spróbować sił w tworzeniu budowli z różnego rodzaju klocków.

 

A oto i nasze efekty:

     

Wzięliśmy również udział w mini seansie na temat klocków LEGO.Po długiej zabawie przyszedł czas na oglądanie. Wszystkie konstrukcje były wspaniałe. Oglądaliśmy je w skupieniu i z wielkim zaciekawieniem.


Mikołajkowa fotobudka


Zapraszamy do obejrzenia Mikołajkowych zdjęć :)


„Jestem Eko”, czyli warsztaty Straży Miejskiej


Dziś w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej.Tym razem tematem warsztatów była segregacja śmieci i dbałość o nasze środowisko.Dowiedzieliśmy się jak należy segregować odpady, gdzie utylizować leki oraz jak dbać o nasze osiedle, miasto jak i całe środowisko.

 

 


         

Eksperymenty „Wulkan”


Dziś w przedszkolu razem z naszą panią postanowiliśmy obudzić wulkan... Najpierw trzeba było się zastanowić jak to można zrobić...Gdy nasze pomysły okazały się niezbyt trafne, pani Małgosia postanowiła troszeczkę nam pomóc.

Cała zabawa rozpoczęła się od wspólnego farbowania wody na wybrany kolor:

 

Następnie musieliśmy rozpuścić w wodzie niezbędne składniki: w jednej sodę w drugiej kwasek cytrynowy...

 

I do dzieła!

Teraz pozostało tylko wszystko ze sobą połączyć i obudzić wulkan!

 
                   

Wieczór wróżb, czyli Andrzejki


W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z dziećmi. Oczywiście jak to podczas obchodów "Andrzejek" nie zabrakło wróżb i czarów.

W pierwszej kolejności każdy z uczestników musiał pomyśleć życzenie i trafić szczęśliwą monetą do miski z wodą, komu się udało ma pewność, że życzenie się spełni...Następnie odbywały się różnego rodzaju zadania i konkurencje, wróżące nam wszystkim przyszłość.

 
 
 

Pomiędzy wróżeniem odbyło się kilka tańców i zabaw Andrzejkowych, w których chętnie uczestniczyły nie tylko dzieci ale i nasi rodzice.


Konkurs piosenki o misiu


Hip, Hip, Huraa!

Nasze koleżanki, w dniu 29 listopada pojechały do Przedszkola Samorządowego Nr 85 w Białymstoku na konkurs piosenki o misiu.Wystąpiły dwa zespoły, w składzie:

I. Patrycja Wojtach i Zuzanna Zielińska z piosenką - Tulinki "Mały miś"II. Aleksandra Kurza, Aleksandra Bierko, Wiktoria Bachmura oraz Patrycja Dziekońska z piosenką - Czerwone Gitary "Pluszowe niedźwiadki".Dziewczynki pięknie reprezentowały naszą grupę oraz całe przedszkole i ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, obydwa zespoły zdobyły nagrody!Gratulujemy zdobycia II oraz III miejsca naszym zespołom!

 

RETRO KINO BAMBINO

29.11.2017 r., nasze przedszkolaki już po raz drugi miały możliwość   obejrzeć pokaz filmowy w RETRO KINO BAMBINO pt."Reksio". Aby wejść na sale kinową dzieci musiały okazać bilet wstępu. Nasze Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem  śledziły przygody dzielnego pieska Reksia.

Misiowa Fotobudka

A to kolejna atrakcja z okazji Dnia Pluszowego Misia. Pani Honoratka powiedziała, że będziemy robić "Misiowe" zdjęcia. Ciekawe czy mnie poznacie?


Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Popołudniu poszliśmy z naszą panią Honoratką do Sówek, gdzie wspólnie się bawiliśmy. Przyszły też Smerfy pobawić się z nami. Najpierw oglądaliśmy prezentację o znanych i nieznanych misiach, potem graliśmy w różne gry, obejrzeliśmy bajkę "Troskliwe Misie" i wspólnie tańczyliśmy. Tego dnia było mnóstwo atrakcji w naszym przedszkolu.

Zajęcia z tabletami w Technosowie,22.11.2017 r.

To nie był koniec atrakcji podczas tej jednej wycieczki. Na koniec poszliśmy do kolejnej sali, gdzie Pan Dyrektor wyjaśnił nam jakie gry są dla nas dobre i dlaczego. Później mogliśmy pograć w te "dobre" gry, m.in. leczyliśmy krokodyla, który był bardzo chory oraz graliśmy na pianinie.

Zajęcia z logarytmiki w Technosowie, 22.11.2017 r.

Na tej wycieczce oprócz zajęć z programowania i robotyki uczestniczyliśmy też w innych zajęciach. Bawiliśmy się z inną przy muzyce i nie tylko. Bardzo nam się te zajęcia podobały. Było bardzo wesoło.


Zajęcia z programowania i robotyki w Technosowie 22.11.2017 r.

Nasze pani znów nas zabrały na ciekawą wycieczkę. Pojechaliśmy do szkoły, w której braliśmy udział w bardzo fajnych zajęciach. Dostaliśmy klocki Lego i tablety, na których była wyświetlana instrukcja, jak mamy zrobić żabę.  


Zbudowanie jej zajęło nam trochę czasu i nie obyło się też bez pomocy Pani. Gdy już wszystko zrobiliśmy, uczyliśmy się jak sprawić, żeby nasza żabka się ruszała. Mamo i tato! Ona naprawdę zaczęła skakać! My tylko przyciskaliśmy odpowiednie przyciski na tablecie.14.11.2017 r Wycieczka do Empik School

We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Empik School. Zaprosiła nas tam mama Wiktorii. Było bardzo fajnie. Podzieliliśmy się na dwie grupy, w których braliśmy udział w zajęciach z języka angielskiego.Spisaliśmy się świetnie i w nagrodę dostaliśmy mnóstwo prezentów. Na koniec mama Wiktorii pokazała nam jeszcze, gdzie pracuje i opowiedziała, czym się zajmuje. Na pewno będziemy mile wspominać tą wycieczkę przez długi czas.  

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dnia 24.11 nasze przedszkole odwiedziła Pani z oddziału "Książnicy Podlaskiej". Dzieci z grupy "Smerfy" i "Tygryski" wysłuchały bajki .

22 Listopada – Dzień Kredki


Dziś w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Kredki. Z okazji tego nietypowego święta wzięliśmy udział w ciekawych zabawach przygotowanych przez Panią Małgosię. Najpierw jednak grupa została podzielona na 4 zespoły: żółty, czerwony, niebieski i zielony. Pierwszą konkurencją było ułożenie kredek w kolejności od najmniejszej do największej i wbrew pozorom było to bardzo trudne zadanie.Następną konkurencją było poruszanie się w rytm piosenki "Kolorowe kredki" i zebranie jak największej ilości rzeczy w kolorze grupy. To zadanie poszło nam znacznie szybciej.Po krótkich tańcach zabraliśmy się za temperowanie kredek.Ostatnią konkurencją było odnalezienie ukrytych kredek i wspólne ułożenie napisu "Dzień Kredki".

  

Na koniec cała grupa otrzymała dyplom, a każde z dzieci medal za udział w zabawach.

 

Gratulacje!


Kolejna nasza koleżanka zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym, tym razem była to Patrycja Wojtach. Stworzyła ona pracę na konkurs pt. "Jesień w moim mieście" organizowaną przez jedno z białostockich przedszkoli.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
 

Zajęcia z programowania – wizyta Photona


15 listopada przybył do naszej grupy niezwykły gość, na imię miał Photon i był robotem. Każdy z nas miał możliwość wydawać mu polecenia i poruszać nim przy pomocy tabletu.

 

Następnie Pan instruktor stworzył nam tor, który Photon miał pokonać, oczywiście z naszą pomocą. Zakodowaliśmy w pamięci robota (czyli w aplikacji na tablecie) polecenia, które po naciśnięciu pola "start" on dokładnie wykonywał.Czasami, żeby robot poruszył się dalej trzeba było go do tego zachęcić na przykład głaskając po głowie...Na koniec podziękowaliśmy serdecznie instruktorowi z Wydawnictwa Mac za to, że nas odwiedził z Photonem.


Narodowe Święto Niepodległości


Mamo, tato dzisiaj rozmawialiśmy w przedszkolu o 11 listopada - Narodowym Święcie Niepodległości.Poznaliśmy marszałka Józefa Piłsudskiego, jego psa o imieniu "Pies", konia o imieniu "Kasztanek", ale co najważniejsze poznaliśmy historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Z tej okazji postanowiliśmy uczcić pamięć bohaterów i stworzyć plakat oddający im hołd.

  

Oto nasze dzieło:


   

Tęczowe jeżyki

Mamo! Tato!


Dzisiaj pani Honoratka przyszła do nas do sali z wielką miską!


Już myśleliśmy, że będziemy coś gotować, ale nie. Zamiast gotowania zrobiliśmy coś innego- taką masę z mąki, wody i soli. Pani powiedziała, że to się nazywa masa solna. Najpierw trochę ją ugniataliśmy i pobawiliśmy się nią, a potem pani powiedziała, że zrobimy z niej jeżyki. Żeby nie były takie szare i smutne jak pogoda za oknem, postanowiliśmy pomalować im igiełki na kolorowo.


A oto efekty naszej pracy:


26.10.2017 r. Zajęcia pokazowe z Akademii Szybkiego Liczenia MENAR

Dzisiaj odwiedziła nas pani z Akademii Szybkiego liczenia MENAR i pokazywała nam takie ogromne liczydło, które nazywało się Abakus.
Niby przypominało nasze liczydła, wiesz, te które mamy w domu tylko, że one były takie trochę magiczne. Każdy koralik oznaczał coś innego. Uczyliśmy się, jak za pomocą takiego liczydła można nauczyć się szybko liczyć.

Trochę ciężko nam było na początku zrozumieć zasady takiego liczenia, ale że jesteśmy bardzo mądrzy to szybko załapaliśmy o co chodzi i potrafimy na nim zaznaczyć nawet bardzo duże liczby.

Retro Kino Bambino

                 Mamo! Tato! W naszym przedszkolu tyle się dzieje!

Byliśmy w prawie prawdziwym kinie! Były nawet prawdziwe bilety, które każdy musiał mieć! Nawet panie z przedszkola i Pani Dyrektor! Wszystkie bilety sprawdzał pan bileter, a tak naprawdę to był nasz pan Mariusz. Oglądaliśmy taką bajkę pt. „Krecik”, ciekawe czy ją znacie…

 

Bardzo mi się podobało, bo to była taka śmieszna bajka.. Nie mogę się doczekać następnego kina, bo pani nam mówiła, że jeszcze będzie ;)

18.10.2017r. Przedstawienie „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”

Wczoraj byliśmy na wycieczce a dzisiaj w przedszkolu znów czekały nas atrakcje! Pojechaliśmy na przedstawienie Szewczyku Dratewce i nawet byliśmy prawdziwymi aktorami! Było super! Pojechaliśmy tam autokarem! Na miejscu było bardzo dużo dzieci z różnych przedszkoli, a gdy już weszliśmy na salę, nasza pani dała nam takie specjalne bilety, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w filmie.
Bardzo nam się podobała ta wycieczka, a niedługo będziemy mogli obejrzeć film z nami w roli głównej! Na pewno drodzy Rodzice Wam się tym pochwalę…

17.10. 2017r. Wycieczka do centrum Białegostoku

Mamo i Tato! Nasze panie zabrały nas na wycieczkę do centrum Białegostoku. Najpierw długo jechaliśmy autobusem nr 24. Potem przeszliśmy przez taki park i już wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy! Byliśmy tu na wakacjach! Były tam takie małe fontanny, a nasza pani powiedział, że ten budynek, co obok nich stoi to jest Teatr Dramatyczny i tam są przedstawienia dla dorosłych, ale też dla dzieci.
   
Przechodziliśmy też obok budki, w której kiedyś kupowaliście mi lody. Potem skręciliśmy i pani zaprowadzała nas do takiego Pomnika Praczek. Tam było dużo kaczek i wiecie, co? One wcale od nas nie uciekły, bo byliśmy bardzo cicho!
   
Przechodziliśmy też obok taj kolorowej fontanny, która wtedy już nie była wcale kolorowa. Potem poszliśmy do Pałacu Branickich. Nasza pani powiedziała, że teraz jest tam szkoła dla lekarzy i nazywa się Uniwersytet Medyczny. Przy Pałacu Branickich oglądaliśmy posągi i dywany z roślin, a także altanę. Później widzieliśmy też takiego pana, który trzyma na ramionach całą Ziemię! Nazywał się Atlas i był ogromny!
     
Potem poszliśmy w kierunku Kościoła Farnego i widzieliśmy też Ratusz.
   
Gdy dotarliśmy na przystanek, to byliśmy już bardzo zmęczeni.
 

Gratulacje !!!


Gratulacje naszej koleżance z grupy - Zuzi Zielińskiej za zdobycie wyróżnienia:

 

W konkursie plastycznym "Człowiek idący za słowem, człowiek pragnący kościoła".Życzymy dalszych sukcesów ! :)

Przedstawienie Teatru Karuzela „Zajączek”


W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali najstarszej grupy „Sówki” aby obejrzeć przedstawienie.

  

Głównymi bohaterami bajki byli: zajączek i niegrzeczny lis. Młode zwierzęta postanowiły ścigać się, który z nich pierwszy dotrze do szkoły. I tak niegrzeczny lis łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego, wchodził na czerwonym świetle, biegał przez pasy, nic nie robił sobie ze znaków drogowych aż wreszcie prawie spowodował wypadek i dostał mandat od policjanta.

 

A zajączek uczył się przepisów ruchu drogowego od wujka żółwia.Dzieci razem z bohaterami miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako pieszy jak i kierowca.


Audycja muzyczna

We wtorek 10 października do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „O smutnym molu i wesołym durze”.

  Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły perypetie mola i dura.

Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy…


Dziś byliśmy gośćmi w grupie PROMYCZKI. Specjalnie dla nas Pani Ania – wychowawca tej grupy przygotowała przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.Ale to było widowisko! Kukiełkami były prawdziwe warzywa...Przedstawienie oglądaliśmy z wielkim zainteresowaniem.A na koniec zajęć zatańczyliśmy z Paniami warzywny taniec.


Wizyta gościa z Książnicy Podlaskiej


06 października nasze przedszkole odwiedziła bardzo miła Pani, która jest pracownikiem Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, Filia Nr 4.

Przyszła specjalnie po to by przeczytać wszystkim dzieciom bajki, które przyniosła nam z biblioteki, w której pracuje.I tak opowiadała o przygodach nietypowego tygryska, o różnych kształtach, i wspólnie z nami odpowiadała na pytanie niesfornego chłopca: „Coo?”My oczywiście słuchaliśmy z ogromnym zaciekawieniem...

 

Dziękujemy bardzo za miło spędzony czas!


Owocowe witaminy :)


Każdy Tygrys Ci to powie, że owoce to jest samo zdrowie! Dlatego właśnie dziś 3 października wszystkie dzieci z naszej grupy przyniosły do przedszkola słodkie witaminki do stworzenia pysznego jogurtu oraz sałatki owocowej.Zanim jednak wzięliśmy się za krojenie składników musieliśmy wszystko przygotować. Najważniejsze to oczywiście umyć dokładnie owoce...…  i ręce.I do pracy! Kroimy!I do miski!W ten oto sposób wszystkie owoce zostały pokrojone.Pani Małgosia wszystko pięknie wymieszała i część składników włożyła do wielkiego dzbanka od blendera, który na turbo obrotach szybko stworzył nam pyszny i zdrowy jogurt owocowy... Do miski dodaliśmy pyszny sok z ananasa oraz jogurt naturalny. I sałatka też gotowa! A więc teraz nie pozostało nic innego jak życzyć nam smacznego! :)


Zajęcia z Bricks 4 Kids

We środę (27.09.2017 r.) odwiedziły nas bardzo miłe Panie z Bricks 4 Kids. Najpierw pokazały nam taką fajną prezentację i były tam różne piramidy.

Wszyscy popisaliśmy się swoją wiedzą, gdyż większość z nich rozpoznaliśmy i całkiem dużo wiedzieliśmy na ich temat, a czego nie wiedzieliśmy to Panie nam dopowiedziały. Potem podzieliliśmy się na dwuosobowe grupki i dostaliśmy kolorowe klocki Lego i instrukcję, jak należy zbudować piramidę.

No i przystąpiliśmy do pracy jednym szło lepiej innym nieco gorzej, ale bawiliśmy się świetnie, co widać po efektach naszej pracy.

Na pewno długo będziemy pamiętać te zajęcia, bo były po prostu super!

Spacer na pocztę


Dziś podczas zajęć każdy z nas przygotował własną kopertę, znaczek oraz piękny kolorowy list do kolegi lub koleżanki.Naszym celem było wysłanie tych wszystkich listów. Wybraliśmy się więc spacerkiem na pobliską pocztę.Nasze listy wrzuciliśmy do wielkiej czerwonej skrzynki.Następnie weszliśmy do środka, aby obejrzeć pocztę. Przywitał nas bardzo miło pracownik jednego z okienek. Dowiedzieliśmy się, że oprócz wysyłania listów na poczcie możemy również wysyłać paczki lub pieniądze, kupić różne przybory szkolne lub książki, opłacić rachunki (w sumie nie my, ale nasi rodzice), a nawet ubezpieczyć samochód czy też dom.Bogaci w nową wiedzę oraz doświadczenia wróciliśmy do przedszkola i czekamy na przyjście naszych listów...

Autochodzik, czyli jestem bezpieczny na drodze!

Mamo! Tato! Jak w tym naszym przedszkolu jest ciekawie!
Dziś odwiedziły nas dwie funkcjonariuszki Straży Miejskiej.

Celem spotkania było przygotowanie nas – małych uczestników ruchu drogowego – do samodzielności na drodze. Nie skończyło się jednak na zwykłej rozmowie, pokazaniu znaków i utrwaleniu zasad...

My w ruchu drogowym uczestniczyliśmy! Każdy z nas miał możliwość wcielenia się w inną rolę. Byliśmy policjantem lub pieszymi...

Kierowcami samochodów...

Kierowcą i pasażerami autobusu...

Nawet pracownikiem stacji benzynowej.

Najważniejsze było przestrzeganie przepisów, znaków drogowych i oczywiście NASZE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE!

Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego

22 września wybraliśmy się na wycieczkę do Miasteczka Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej Nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.

Na miejscu powitał nas Pan instruktor, który opowiedział kilka słów o przepisach ruchu drogowego i bezpieczeństwie na drodze.

Później wraz z naszymi Paniami przeszliśmy całe miasteczko, przypomnieliśmy sobie jak wyglądają niektóre znaki, a kilka z nich dopiero poznaliśmy.
 
Po zakończeniu oglądania każdy z nas stał się kierowcą samochodu lub pieszym i poruszaliśmy się samodzielnie po drodze.

To był wspaniały dzień.
:)

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dziś odwiedziły nas dwie starsze koleżanki. Siostra Amelki – Julka i jej przyjaciółka Gosia. Dziewczyny przeczytały nam naszą ulubioną bajkę o przygodach Detektywa Zagadki.
  
Po wspólnym czytaniu dziewczyny zostały z nami troszeczkę dłużej i wszyscy razem bawiliśmy się w naszej sali.

Dziękujemy Wam bardzo za wizytę!
 I oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
:)

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Mamo! Tato! A czy Wy wiecie, że 20 września jest Dzień Przedszkolaka? Z okazji Święta wszystkich przedszkolaków nasza pani zabrała nas do grupy Sówek, a tam czekały na nas różne atrakcje: śpiewaliśmy hymn przedszkolaka, nasza grupa przygotowała nawet piosenkę specjalną.
Były konkursy...
 
i tańce...
    
 Gdy już się trochę zmęczyliśmy to nasze panie włączyły nam super bajkę o przyjaźni: „My little Ponny”. I wiecie co? Myślę, że nawet chłopakom się podobała ta bajka, bo byli grzeczni i uważnie oglądali. Potem wróciliśmy do naszej sali. Tam czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Nasza pani wręczyła nam medale Spuperprzedszkolaka (bo, że jesteśmy super to chyba nikomu nie musimy mówić)!
 
A po obiedzie na deser były jeszcze cukierki! I wspólnie zaprojektowaliśmy plakat z okazji Dnia Przedszkolaka.
Ależ fajny był ten dzień w przedszkolu.

Pierwsze dni w grupie Tygrysków

To jest nasza grupa. Jesteśmy Tygryskami i jak typowe Tygryski lubimy wspólnie bawić się i brykać.

Nasze pierwsze dni w przedszkolu upłynęły nam niezwykle pracowicie. Zwiedziliśmy nasze „nowe- stare” przedszkole, ułożyliśmy wspólnie z naszą panią kodeks grupowy i podpisaliśmy go naszymi dłońmi.
Bawiliśmy się listkami z papieru dmuchając na nie tak żeby nie uciekły.
Budowaliśmy też wspólnie najwyższe wieże, jakie tylko się dało zbudować, choć niestety nie było łatwo je utrzymać…
     
Fajnie jest nam razem w przedszkolu po wakacjach.