Tygryski

Oddział V 5 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 16.00
Rok szkolny 2018/2019
Prowadzą nauczycielki: p. Suska A., p. Szczęsnowicz P.
Pomoc techniczna: p. Roszczenko H.

Co u nas słychać

BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Najpierw Wojtek przeczytał dzieciom bajkę o Bazyliszku.

Potem wykonaliśmy  nasze własne książeczki .

Odwiedził nas pan Mariusz i przeczytał  nam książkę  "Gang Słodziaków"

Pani Ania z Książnicy Podlaskiej przeczytała wiesze  o kotach "Kot ty jesteś"  a potem przygotowała trudne zagadki o zwierzętach. Wcale nie łatwo było rozpoznać zwierzę tylko po wyglądzie oka, ale daliśmy radę.
                

KOSMOS

Jak Ziemia krąży wokół Słońca.
 
Pomagamy znaleźć drogę do statku kosmicznego dla Ufoludka .
   
Porządny statek to jest to!

TYGRYSKOWY OGRÓDEK

A już po kilku dniach.

Jak powstaje tęcza?

"Tygryski" dowiedziały się jak powstaje tęcza, samodzielnie ją tworzyły, po czym mogły spróbować jak smakuje "Skittlesowa tęcza" :) .

WESOŁA LUDWICZKA – TEATRZYK W WYKONANIU TYGRYSKÓW

Tygryski postanowiły samodzielnie wykonać sylwety do przedstawienia o Wesołej Ludwiczce. Potem była świetna zabawa, każdy chciał zaprezentować się jak najlepiej przedstawiając swoją postać.  

TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

Nasza grupa brała udział w ogólnopolskim projekcie "Tydzień bajek polskich". Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci bajkami naszego dzieciństwa, które są niezwykle piękne i każda z nich ma w sobie pewien przekaz. Dzieci poznawały Misia Uszatka, Reksia, Koziołka Matołka oraz Bolka i Lolka. Na koniec stworzyły swoją własną bajkę pt. "Przygody Gąsieniczki Podróżniczki", która na naszej stronie ukaże się niebawem.  
                                                                                        

DZIEŃ KOBIET

Nasi chłopcy okazali się bardzo szarmanccy i złożyli dziewczynkom życzenia obdarowując je kwiatami i słodyczami.
 

NASZA LAUREATKA

Gratulacje  za  zdobycie 3 miejsca w XI Mistrzostwach Miasta do lat 7 w szachach szybkich.
 

CZAS NA SZTUKĘ WSPÓŁCZESNĄ

Na naszych zajęciach z wykorzystaniem programu Paint gościła Pani Dyrektor. Dzieci samodzielnie wykonały obrazy, chociaż robiły to pierwszy raz w życiu.    

DZIŚ BYLIŚMY RZEŹBIARZAMI

Trochę masy solnej i już można zaczynać tworzyć. Pomysły były różne, co widać niżej.

ŚNIEŻNE DOMINO


Śnieżynka do śnieżynki - to wcale nie jest takie proste.

BABCIU, DZIADKU ŻYJ STO LAT!!!!!!!!!!


Najpierw Jasełka, potem życzenia, upominki, słodkie całuski i na koniec uczta!
               

WYPIEKI ŚWIĄTECZNE CZAS ZACZĄĆ


Tym razem w tygryskowej kuchni, powstawały pyszne, pachnące ciasteczka. Mniam!
 

Choinka, choinka

"Tygryski" udały się na wycieczkę do centrum Białegostoku i zaśpiewały tam piosenkę dla choinki :).  

W MUZEUM WOJSKA PO RAZ DRUGI – KRÓL I JEGO ORSZAK

                                                 

UKŁADAMY KOMPOZYCJE Z FIGUR GEOMETRYCZNYCH


Klocki Dienesa to doskonała okazja do utrwalenia wyglądu i nazw figur geometrycznych, stosowania pojęć duży - mały, gruby -  cienki oraz do rozwijania inwencji twórczej. Dzieci doskonale bawiły się, współpracując przy  tworzeniu różnorodnych  obrazów.
 

SPOTKANIE Z LISTONOSZEM

  Tygryski spotkały się z panią listonosz, dowiedziały się o jej pracy a potem chętnie wykorzystały zdobyte wiadomości w swojej zabawie "Na poczcie".

Dzień Pluszowego Misia

Tak obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nie zabrakło tańców ani konkursów, czyli dobrej zabawy z najlepszymi przyjaciółmi wszystkich dzieci- Misiami.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada dzieci uczęszczające do grupy "Tygryski" obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się jakie mają prawa, następnie wykonały księgę praw dziecka. .

Dzień życzliwości

21 Listopada"Tygryski" obchodziły "Dzień życzliwości". Przedszkolaki tworzyły sieć życzliwości. Dzieci dowiedziały się co to znaczy być życzliwym, kształtowały otwartą postawę  w kontaktach międzyludzkich.

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM


Kolejnym zawodem, który poznajemy jest zawód żołnierza. Pan Mariusz bardzo ciekawie opowiadał nam o sprzęcie, który każdy żołnierz musi nosić ze sobą w ogromnym i bardzo ciężkim plecaku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się maski tlenowe, wojskowa apteczka, sam mundur no i oczywiście broń (atrapa). Dzieci dowiedziały się, że aby zostać żołnierzem trzeba być sprawnym fizycznie, trzeba dużo ćwiczyć, pić mleko i jeść owoce i warzywa. Niektóre tygrysy postanowiły przygotowywać się już od teraz.
   

Dzień postaci z bajek

Dzieci uczęszczające do grupy "Tygryski" i "Sówki" obchodziły "Dzień postaci z bajek". Przedszkolaki wzbogacały wiedzę  o bohaterach literatury dziecięcej oraz integrowały się z rówieśnikami podczas wspólnej zabaw.  

POZNAJEMY PRACĘ KOSMETYCZKI


Naszym gościem była mama Jasia, która jest kosmetyczką. Opowiadała nam o swojej pracy, pokazywała ciekawe przedmioty, którymi na co dzień posługuje się w gabinecie kosmetycznym. Tygryski przymierzały maseczki, rękawiczki, oglądały sztuczne paznokcie, pędzelki do makijażu a potem  wykonywały masażyk ręki. Dziewczynki otrzymały przepiękne naklejane kolczyki a chłopcy ozdabiali super auta. Dzieci były bardzo zadowolone a ich wiedza wzbogacona o nowe wiadomości.

POZNAJEMY PRACĘ KUCHARKI C.D.

Wybraliśmy się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni. Panie kucharki oprowadziły nas po najmniejszych  zakamarkach i zobaczyliśmy wszystko co się tylko dało. Tygrysy obejrzały różne sprzęty kuchenne, które nieraz różniły się od tych domowych, zarówno kształtem jak i wielkością. Bardzo ciekawskie przedszkolaki zajrzały nawet do zmywalni i spiżarni. Najbardziej podobała się chochla do zupy która była nie tylko wielka ale i ciężka. Dowiedzieliśmy się że waży 1 kg. Było super!!!! Kilka osób zdeklarowało się, że zostanie kucharzami.  

NASZE SMACZNE KANAPKI


Chleb upiekł się znakomicie.  Pozostało tylko własnoręcznie przygotować kanapki i w końcu spróbować naszego wypieku. Każdy pracował z wielkim zapałem a śniadanie było najlepsze ze wszystkich w przedszkolu. Mniam!!!!!!

ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

Tygrysy podjęły wyzwanie i już po godzinie ciężkiej i wytężonej pracy ciasto znalazło się w foremkach. Jeszcze tylko siup do pieca i chlebek gotowy. Mniam !!!!  

POZNAJEMY ZAWODY – KUCHARKA

Dzisiaj w przedszkolu  odwiedziła nas pani kucharka. Opowiadała o ciężkiej i bardzo odpowiedzialnej pracy, jaką ma w przedszkolnej kuchni. Musi przecież nakarmić wszystkie dzieci. Pani Basia razem z dziećmi przypomniała jak się gotuje zupę. Tygrysy stwierdziły, że wszystkie posiłki są smaczne i przyrzekły, że od dzisiaj postarają się zjadać wszystko.

BIAŁYSTOK JEST PIĘKNY

Tygryski wybrały się na wycieczkę do centrum miasta. Oglądały  między innymi: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Pałac Branickich, Kościół Farny, Planty, pomniki Św. Jana Pawła II, Księdza Jerzego Popiełuszki i Józefa Piłsudskiego. Wycieczka się udała, chociaż wszędzie trzeba było chodzić piechotą i starszaki były bardzo zmęczone. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

SZYSZKI DOBRE NA DŁUGIE POPOŁUDNIE


Czy  duże, czy małe wszystkie doskonałe do stworzenia szyszkowego stworka - potworka.