Tygryski

Oddział V 5 – latki
Godziny pracy oddziału: 7.00 – 16.00
Rok szkolny 2018/2019
Prowadzą nauczycielki: p. Suska A., p. Szczęsnowicz P.
Pomoc techniczna: p. Roszczenko H.

Co u nas słychać

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM


Kolejnym zawodem, który poznajemy jest zawód żołnierza. Pan Mariusz bardzo ciekawie opowiadał nam o sprzęcie, który każdy żołnierz musi nosić ze sobą w ogromnym i bardzo ciężkim plecaku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się maski tlenowe, wojskowa apteczka, sam mundur no i oczywiście broń (atrapa). Dzieci dowiedziały się, że aby zostać żołnierzem trzeba być sprawnym fizycznie, trzeba dużo ćwiczyć, pić mleko i jeść owoce i warzywa. Niektóre tygrysy postanowiły przygotowywać się już od teraz.
   

Dzień postaci z bajek

Dzieci uczęszczające do grupy "Tygryski" i "Sówki" obchodziły "Dzień postaci z bajek". Przedszkolaki wzbogacały wiedzę  o bohaterach literatury dziecięcej oraz integrowały się z rówieśnikami podczas wspólnej zabaw.  

POZNAJEMY PRACĘ KOSMETYCZKI


Naszym gościem była mama Jasia, która jest kosmetyczką. Opowiadała nam o swojej pracy, pokazywała ciekawe przedmioty, którymi na co dzień posługuje się w gabinecie kosmetycznym. Tygryski przymierzały maseczki, rękawiczki, oglądały sztuczne paznokcie, pędzelki do makijażu a potem  wykonywały masażyk ręki. Dziewczynki otrzymały przepiękne naklejane kolczyki a chłopcy ozdabiali super auta. Dzieci były bardzo zadowolone a ich wiedza wzbogacona o nowe wiadomości.

POZNAJEMY PRACĘ KUCHARKI C.D.

Wybraliśmy się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni. Panie kucharki oprowadziły nas po najmniejszych  zakamarkach i zobaczyliśmy wszystko co się tylko dało. Tygrysy obejrzały różne sprzęty kuchenne, które nieraz różniły się od tych domowych, zarówno kształtem jak i wielkością. Bardzo ciekawskie przedszkolaki zajrzały nawet do zmywalni i spiżarni. Najbardziej podobała się chochla do zupy która była nie tylko wielka ale i ciężka. Dowiedzieliśmy się że waży 1 kg. Było super!!!! Kilka osób zdeklarowało się, że zostanie kucharzami.  

NASZE SMACZNE KANAPKI


Chleb upiekł się znakomicie.  Pozostało tylko własnoręcznie przygotować kanapki i w końcu spróbować naszego wypieku. Każdy pracował z wielkim zapałem a śniadanie było najlepsze ze wszystkich w przedszkolu. Mniam!!!!!!

ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

Tygrysy podjęły wyzwanie i już po godzinie ciężkiej i wytężonej pracy ciasto znalazło się w foremkach. Jeszcze tylko siup do pieca i chlebek gotowy. Mniam !!!!  

POZNAJEMY ZAWODY – KUCHARKA

Dzisiaj w przedszkolu  odwiedziła nas pani kucharka. Opowiadała o ciężkiej i bardzo odpowiedzialnej pracy, jaką ma w przedszkolnej kuchni. Musi przecież nakarmić wszystkie dzieci. Pani Basia razem z dziećmi przypomniała jak się gotuje zupę. Tygrysy stwierdziły, że wszystkie posiłki są smaczne i przyrzekły, że od dzisiaj postarają się zjadać wszystko.

BIAŁYSTOK JEST PIĘKNY

Tygryski wybrały się na wycieczkę do centrum miasta. Oglądały  między innymi: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Pałac Branickich, Kościół Farny, Planty, pomniki Św. Jana Pawła II, Księdza Jerzego Popiełuszki i Józefa Piłsudskiego. Wycieczka się udała, chociaż wszędzie trzeba było chodzić piechotą i starszaki były bardzo zmęczone. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

SZYSZKI DOBRE NA DŁUGIE POPOŁUDNIE


Czy  duże, czy małe wszystkie doskonałe do stworzenia szyszkowego stworka - potworka.

Akcja edukacyjna „Wyraźni na drodze”

Dzieci uczęszczające do grupy V "Tygryski" brały udział  w akcji edukacyjnej "Wyraźni na drodze". Przedszkolaki utrwaliły podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego oraz dowiedziały się jak prawidłowo korzystać z odblasków.

BIAŁO -CZERWONI ZAWODY SPORTOWE Z OKAZJI DNIA PRZEDSZKOLAKA

  Tygryski przygotowały własne plakaty symbolizujące polskiego przedszkolaka i w pięknych biało-czerwonych strojach wyruszyły na plac przedszkolny, gdzie uczestniczyły w zawodach. Relacja w zakładce aktualności.  

WYŚLIJ KARTKĘ BOHATEROM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO


We wrześniu Tygrysy biorące udział w Międzynarodowym Projekcie Piękna Nasza Polska Cała samodzielnie przygotowywały kartki powstańcom warszawskim. Ozdabiały je symbolami narodowymi, rysowały kwiaty i  serduszka oraz układały podziękowanie za uratowanie Ojczyzny. Potem wybrały się na pocztę, gdzie wszystkie kartki zostały wysłane.

SAŁATKA WARZYWNA JEST BARDZO ZDROWA


Wybieramy składniki:
pomidor,
ogórek,
cebulka,
papryka,
trochę oleju, soli, cukru i soku z cytryny
i surówka prawie gotowa. Trzeba tylko to wszystko pokroić,  przełożyć do dużej miski, wymieszać i można już jeść. SMACZNEGO!
 

BAWIMY SIĘ W TEATR


"Na starganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy......." tak się wszystkim spodobało, że każdy chciał grać główną rolę.  

WYCIECZKA NA DZIAŁKI


Tygrysy wybrały się na wycieczkę do ogródków działkowych. Podziwiały piękne jesienne kwiaty, warzywa i ostatnie wiszące na drzewach owoce. Dzięki życzliwości działkowców miały możliwość obejrzenia szklarni od środka. Wielkim zdziwieniem okazało się, że krzaki ogórków i pomidorów są dwa razy wyższe od naszych pociech.

Wycieczka na skrzyżowanie

"Tygryski"  wykorzystały zdobytą wiedzą o poruszaniu się w przestrzeni publicznej w praktyce . 

Nauka przechodzenia przez przejście dla pieszych

Dzieci uczęszczające do grupy "Tygryski " poznawały zasady prawidłowego przekraczania jezdni na przejściu bez sygnalizacji świetlnej :).