Grupy

Wydażenia w naszym przedszkolu.

Co zwierzęta robią jesienią?

W ramach współpracy między grupami, Biedronki zostały zaproszone przez grupę Smerfów na wspólne oglądanie prezentacji "Co zwierzęta robią jesienią?". Była to świetna okazja dla dzieci, aby wykazać się znajomością zwierząt i ich zwyczajów.

Jesienne drzewa

Jesień to doskonały czas na zabawę materiałem przyrodniczym: kasztanami, żołędziami, liśćmi, ale nie tylko, zobaczcie sami......

Czyż te drzewa nie wyglądają pięknie?

Wycieczka do Książnicy Podlaskiej

17.10. Smerfy odwiedziły Książnicę Podlaską, gdzie w ramach Tygodnia Dziecka w Białymstoku uczestniczyły w zajęciach pt. "Suchą szosą szła szczypawka" . Dzieci zmagały się z trudnymi do wypowiedzenia wyrazami i całymi zdaniami, typu: Szły pchły koło wody, pchła, pchłę pchła do wody, itd...., ale radziły sobie całkiem nieźle.

Później zwiedziły całą bibliotekę, ale oczywiście najbardziej spodobał się im dział dziecięcy.

Na koniec obiecały, że nie będzie to ostatnia wizyta w tym miejscu. Więc do zobaczenia!

Jeżyki

Dzieci z IV grupy dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. W nawiązaniu do tematyki tygodniowej, przedszkolaki wykonywały jeże z masy solnej.

Promyczki w ciągu dnia

Mama Oliwiera w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Wizyta w Radiu Jard

12 pazdziernika dzieci z VI grupy odwiedziły Radio Jard. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci. Panie oprowadziły Nas po studiu, pokazały miejsce w którym nagrywa się audycje radiowe, telewizyjne np pogodę, zobaczyliśmy tajemniczy sprzęt dzięki któremu Pani w telewizji przekazuje tyle informacji :) Mogliśmy nawet pozdrowić naszych najbliższych na antenie radia oraz zatańczyć do wybranej piosenki w studiu. Serdecznie pozdrawiamy całe Radio Jard :)

Zwierzęta jesienią

Biedronki poznawały jesienne zwyczaje zwierząt. Lepiliśmy z masy solnej jeże. Było dużo ugniatania, klepania, formowania, wałkowania no i dużo dobrej zabawy.

Oto efekty pracy dzieci:

Zabawy kasztanami

Jak to fajnie pobawić się w układanie kasztanowych obrazków. Super zabawa....        

Pyszna i zdrowa sałatka jarzynowa

Nasza podróż tym razem miała przystanek  w Krainie Warzyw. Realizując zadania programu "Co warto jeść" dowiedzieliśmy się jak zdrowe są warzywa, jak  można je spożywać i jakich wartości dostarczają każdemu człowiekowi. Uwieńczeniem naszego pobytu w tej krainie było wykonanie przepysznej sałatki jarzynowej. Najpierw wybraliśmy warzywa które trafiły do garnka  w przedszkolnej kuchni. Gdy były już ugotowane i wystudzone czekało nas ich obieranie ze skórek.
      
Następnie dzielnie kroiliśmy nasze witaminy na mniejsze kawałki, które trafiały do wspólnej miski.

Jeszcze tylko należało doprawić , pomieszać

 
i już można było jeść.

Pycha!