piątek 08.05 – Fryzjer

1.,,Rachu, ciachu” – wycinanka. Dzisiaj poćwiczymy rękę,  spróbujcie ciąć  po kropkowanych liniach.

Zdjęcia Za Pomocą Nożyczek I Linii Cięcia. Narzędzia Do Szablonów Projektu. Przerywana Czarna Linia Kropkowana. Ilustracji Wektorowych Premium Wektorów

2. ,,Czarodziejski worek’’- zabawa dydaktyczna. Potrzebny będzie worek materiałowy, albo po prostu jakiś nieprzezroczysty. Wkładamy do niego różne rzeczy. Teraz wsuńcie rękę i odgadnijcie czy jest to  rzecz potrzebna do pracy fryzjerowi ? Po odgadnięciu możecie opisywać przedmiot, np. „To jest twarde, duże, włącza się … to jest suszarka”. Potem  możecie przygotować taki worek z niespodziankami dla rodzica. Dzięki tej zabawie rozszerzycie też swoje słownictwo.

3. „Fryzura”- rozdmuchiwanie farby przez słomkę

Słoneczka 3-latki | Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi ...

4.,,Taniec na gazecie”- zabawa taneczna w parach. Potrzebne będą 2 pary. Stańcie na dużym kawałku gazety z mamą lub rodzeństwem.  Jedna osoba obsługuje magnetofon z muzyką. Gdy leci muzyka tańczycie, ale stopy nie mogą dotknąć dywanu poza gazetą. Po zatrzymaniu muzyki składamy gazetę na pół, włączamy znowu muzykę, tańczymy, wyłączamy muzykę i znowu składamy gazetę na pół. Para która zatańczy jak najdłużej tak, by ich stopy nie dotknęły niczego poza gazetą wygrywa.