Piątek

Witajcie Drogie Dzieci!

Dzisiaj zaczniemy od zabawy ruchowej. Porozkładaj w pokoju przedmioty w czterech kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Teraz włączcie piosenkę z linku poniżej:

Poruszajcie się po pokoju w rytm muzyki. Na przerwę w muzyce (tu się przyda pomoc Rodzica lub starszego rodzeństwa) wyszukujecie w pokoju przedmiot w wymienionym kolorze i tak przez cały czas trwania piosenki. (Jeśli podoba Wam się ta zabawa możecie ją powtórzyć).

Teraz pewnie jesteście zmęczeni, więc zapraszam Was do obejrzenia filmu:Teraz opowiedzcie Rodzicom, o czym był ten film?

Z filmu dowiedzieliście się, że bardzo ważnym działaniem wpływającym na czystość naszej planety jest segregowanie śmieci. Przyjrzyjcie się poniższym obrazkom:

Czy wiecie co zrobione jest z metalu? Różne puszki, np. po napojach, konserwach, nożyczki, zużyte zabawki, np. małe samochodziki, zużyte garnki… Czy coś jeszcze przychodzi Wam do głowy?

A plastik? To różne torby foliowe, takie jak te w sklepie, które służą do pakowania owoców i warzyw, ale też te większe- zakupowe, niektóre zabawki, butelki po mleku, wodzie i napojach, kartony po sokach. Czy coś pominęłam?

A co to jest makulatura? Makulatura, czyli papier a  z papieru są: kartony, gazety, książki i zeszyty.

A szkło? Szkło to butelki, słoiki, szklanki, talerze.

Dużo się dzisiaj dowiedzieliście moi Drodzy, więc teraz zapraszam Was do kolejnej zabawy. Proponuję Wam teraz grę wystarczy kliknąć:

Uff długo już siedzieliście pora się poruszać:

I na zakończenie mam dla Was obrazek. Puste kropki trzeba wypełnić odpowiednim kolorem: niebieskim lub zielonym. W tym celu możecie użyć plasteliny, farb, mazaków, kredek lub bibuły.

Życzę Wam udanego weekendu! Wróćcie do nas w poniedziałek z nowymi siłami!