Pomysły na czwartek

1.Wyścigi pisanek-ćwiczenia oddechowe

Usiądźcie po jednej stronie stołu. Przed sobą połóżcie pisanki ze styropianu. Waszym zadaniem jest dmuchać w pisankę tak, aby trafiła do koszyczka, który leży na środku stołu. (Koszyk powinien być przewrócony, aby pisanka mogła się do niego wturlać ) Jeśli nie posiadacie w domu styropianowej pisanki to można wykorzystać np. Kulki z papieru:)

2.Układanki

Drodzy rodzice proszę narysujcie na dwóch kartkach kwadraty , tak jak jest pokazane poniżej. Z lewej strony na kartce połóżcie  jajka w różnych kolorach lub kolorowe karteczki w kształcie jajek. Dziecko układa tak samo po prawej stronie czyli dokładnie odwzorowuje waszą pracę.  Nie może być odwrotnie, dlatego, że ta zabawa utrwala także pamięć o tym, że piszemy i czytamy od lewej do prawej. 🙂

  1. Kurka wielkanocna-praca plastyczna

    https://www.youtube.com/watch?v=bWEjDUczwKQ

4.Wyścig z jajem

Najoczywistszą aktywnością wielkanocną jaka mi się kojarzy to są wyścigi z jajkiem. Potrzebna będzie łyżka – drewniana lub zwykła, i jajko. Uwaga: żeby zminimalizować straty w jajkach, polecam sztuczne, może być też czekoladowe. Wyznaczamy start i metę, prosimy dziecko żeby przeniosło jajko na łyżce w taki sposób, aby nie spadło. Można  poruszać się na przykład: na kolanach, wielkimi krokami, na palcach, z zawiązanymi  oczami  itd.