POMYSŁY NA PIĄTEK

 

Kochane Sóweczki. Witajcie w piątek i jak zawsze zapraszamy was do wspólnej zabawy.

 

1. „Ukryte wyrazy”

 

Na początku  będziemy rozszyfrowywali  wyrazy ukryte pod obrazkami. Mam nadzieję, że poradzicie sobie z tym raz dwa. Najpierw   trzeba przygotować sobie czystą kartkę i uważnie obejrzeć obrazki. Każdy mały obrazek to ukryta litera . Cebula  to A, żółty żonkil to I, itd.

  

Na dużych kartkach mamy dwie tabelki na górze jest zaszyfrowany jeden wyraz, na dole drugi.

  

Teraz wystarczy zastąpić duży obrazek literą i odczytać rozwiązanie. Możecie zapisać je na kartkach. Następnie narysować ilustrację przynajmniej do jednego z nich.

2. „Jakie narzędzia są nam potrzebne do pracy w ogrodzie?”

 

Przypatrzcie się teraz następnej ilustracji – przeczytaj wyrazy i odszukaj odpowiedni obrazek. Stronę (48) możesz wydrukować i zrobić tak jak jest w poleceniu. https://drive.google.com/file/d/1wwbVPCYuzqMKGnRiwj28Xpx2420fkg_Q/view

 

      

 

A teraz przyjrzyjcie się jak rośnie cebula. Jestem ciekawa czy pamiętacie co potrzebne jest aby wyrosło nam coś w ogrodzie . Powiedzcie to teraz rodzicom ………………… ( nasionko, ziemia, słońce, woda).

Na górze widzimy jak cebulka rośnie od małego ziarenka posadzonego do ziemi .

Potem wyrasta mała łodyżka która staje się szczypiorkiem . Szczypiorek rośnie do góry a pod ziemią zaczyna tworzyć się  co?…….

Tak mała cebulka. Cebulka pod ziemią wypuszcza co? ……………. Korzonki. Najpierw są ………………(małe)  potem coraz …………..większe.  Szczypiorek  trzeba  podlewać, słońce musi go ogrzewać by na końcu wyrosła piękna duża cebula.

 

 

  

Cebulę można hodować w ogrodzie, ale również  gdzie ?     …………  (w doniczce z ziemią a nawet w słoiku z wodą). Trzeba tylko pilnować, żeby miała dostatecznie dużo wody i ciepła. A gdy będziemy o nią dbali to wyrośnie nam  piękny zielony szczypiorek.

 

A teraz zadanie. Poproś mamę o jedną albo dwie cebule. Jedną możesz wsadzić do doniczki z ziemią. Jeśli nie masz doniczki to,     może być pojemnik po jogurcie. A drugą do słoika z wodą, tylko pamiętaj aby cebulka cała się nie utopiła w wodzie. Część musi wystawać nad słoikiem. Teraz wystarczy tylko dbać o wodę. Cebulka będzie rosła a ty załóż KALENDARZ ROZWOJU CEBULI w którym będziesz rysował jak wygląda twoja cebulka w kolejnych dniach. Powodzenia.

 

kliknij w

KALENDARZ ROZWOJU CEBULI

Jeżeli nie możesz wydrukować to poproś dorosłych o pomoc i narysujcie taką tabelkę wspólnie.

3. „Dwa łyki gimnastyki”

A teraz przygotujcie trochę miejsca bo czeka was niezła porcja gimnastyki.

Poproś rodziców o wejście na stronkę https://www.youtube.com/watch?v=9rfdFGvCxkw

Piosenki dla dzieci  -Taniec Zygzak, Kto jak skacze. Hop do góry i inne wygibasy.

 

 

Słuchajcie, oglądajcie i ćwiczcie razem.

A na koniec prośba. Zbierajcie wszystkie prace, róbcie zdjęcia bo może już niedługo się zobaczymy, a wtedy pochwalimy się swoimi arcydziełami. Pozdrawiamy.   Wasze  Panie !   🙂

 

Karty pracy można pobierać bezpośrednio ze strony

https://drive.google.com/file/d/1wwbVPCYuzqMKGnRiwj28Xpx2420fkg_Q/view

Strony do wydrukowania ( w miarę możliwości) i uzupełnienia : 63, 67 .