Poniedziałek 08.06.2020

1.”Dlaczego jemy warzywa”- burza mózgów.

 

2.”Ekologiczne produkty”- rozmowa kierowana w oparciu o film edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”  https://www.youtube.com/watch?v=7_2NNcSqu5w

Dla rodziców: Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Dodatkowo z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. Konsumenci ekologiczni częściej dbają o dietę i aktywność fizyczną oraz cechuje ich istotnie mniejsze prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości.

 

3.”W zdrowym ciele zdrowy duch”- zajęcia ruchowe.

Dzieci  poruszają się po  sali w dowolny sposób,  między rozłożonymi gazetami. Na polecenie rodzica zatrzymują się i każde dziecko podnosi gazetę.

Bieg z wymijaniem i potrząsaniem gazetami trzymanymi oburącz w górze. Na mocne

uderzenie w tamburyno i zapowiedź „burza” dzieci zatrzymują się i przyjmując dowolną

pozycję – chronią się przed zamoknięciem wykorzystując gazetę.

Ćwiczenie zwinnościowe – podrzucanie rozłożonej gazety w górę i naśladowanie ciałem ruchu jej spadania.

Stanie w rozkroku, trzymanie oburącz złożonej gazety – w skłonie w przód wymachy

gazetą w tył i w przód. Po kilku ruchach wyprost i potrząsanie gazetą w górze.

Klęk podparty, dłonie na gazecie, skierowane palcami do wewnątrz – przy zgiętych
w łokciach rękach opad tułowia w przód, dotknięcie gazety brodą i powrót do pozycji wyjściowej. Powtórzone ostatni raz ćwiczenie pozwoli przejść do leżenia przodem za przesuwaną gazetą.

W leżeniu przodem unieść gazetę trzymaną za końce oburącz (ręce zgięte
w łokciach skierowane w bok), dmuchać na gazetę wprowadzając ją w ruch.

Usiąść na złożonej gazecie, odepchnąć się piętami i rękami, zakręcić wkoło („karuzela”), a następnie odpychając się rękami z boku, a piętami z przodu wszyscy poruszają się  w dowolnych kierunkach (powtarzamy ćwiczenie łącznie 3 – 4 razy – „karuzelę” i poślizg).

Położyć gazetę na podłodze, zwinąć ją po przekątnej w rulon i przeskakiwać przez nią bokiem z jednej strony na drugą, od jednego do drugiego końca.

W staniu, rulonik trzymany za końce z przodu – przełożyć nogę przez rulonik, wytrzymać stanie jednonóż wykonując dowolne ruchy wzniesioną nogą, a następnie tą samą drogą przejść do pozycji wyjściowej (ćwiczenie wykonywać prawą i lewą nogą na zmianę).

 

  1. „Zdrowe memory”- gra edukacyjna.

Gra do ściągnięcia na stronie:   https://apetytnapolskie.com/download/owocowo-warzywne-memory.pdf