Propozycje na piątek

1. Drodzy Rodzice Nasze Dzieci mają jeszcze trudności z wycinaniem nożyczkami-

możecie poćwiczyć to z nimi w domu- a dzieci to lubią… robimy wtedy TAKĄ ZUPĘ? jaką? no więc przepis jest taki:

– wycinamy kolorowe paski papieru- pomarańczowy to będzie marchewka, zielony brokuł (nasze dzieci same wymyslały z czego robią zupę)

– miseczka- może być talerzyk- (my wykorzystywaliśmy plastikowe talerzyki)

– dzieci cięły paski na małe kawałki tak aby trafić do miski – I TO NASZA ZUPA 🙂 TAK JĄ „GOTUJEMY” W PRZEDSZKOLU


warto poćwiczyć aby dzieci lepiej opanowały tę umiejętność-2. Teraz może trochę matematyki? JADĄ JADĄ AUTOBUSY– my w grupie używamy takich oto autobusów:


możecie oczywiście wyciąć dowolny autobus oby miał takie okienka:)

I NASZA ZABAWA

bawimy się w zasadzie według swojego własnego scenariusza- możemy wymyślać historyjki- jezdzić autobusem po dywanie od stacji do stacji- do autobusu wsiadaja pasażerowie- przeliczamy wspólnie z dzieckiem ilu wsiada – ile jest razem- autobus znowu jedzie- na następnej stacji może wsiąść albo wysiąść kilku pasażerów- WSZYSTKO wymyślacie WY wspólnie z dziecmi- one znają tą zabawę. można wykorzystać do niej guziki, nakrętki czy małe figurki:

3. A to nasze Kodowanie. Bardzo często bawimy się w ten sposób. prezentujemy Wam nasze karty do kodowania oraz puste do których możecie sami wstawić drogi i labirynty – oby nie za trudne 🙂 DZIECKO prowadzi- kieruje figurkę kratka po kratce stosując określenie do góry, na dół, w bok (starsze dzieci znające kierunki mogą używać stron prawa- lewa)
– zaznaczacie drogę jaką trzeba przejśc od punktu A(w lewym dolnym rogu) do punkty B(zazwyczaj gdzieś na samej górze)