Propozycje na środę 08.04.2020r.

Witam Was zaczynamy już czas!

1.Jednym z najważniejszych symboli Świąt Wielkanocnych jest jajko. Wysłuchajcie wiersza Jana Brzechwy –„Jajko”: https://www.youtube.com/watch?v=6CVUo3PTa5o

2.”Pisanki”Przygotowałam Wam do pokolorowania trzy wzory pisanek. Możecie to zrobić kredkami lub mazakami .Następnie wytnijcie te jajka ,pamiętając, aby zrobić to ostrożnie .Rozetnijcie  jedną pisankę na kilka części tak ,aby powstały puzzle. Spróbujcie je ułożyć .Utrudnienie: potnij na części drugie jajko ,elementy wymieszaj z pierwszym .Wybierając puzzle kolejne elementy, ułóż dwie pisanki .Możesz spróbować zrobić to z trzema ,ale przy tym pomogą Wam chyba rodzice?

 

3.”Wyścig jajek do zająca”-zabawa planszowa .Potrzebna będzie kostka do gry .Planszę możecie zrobić z rodzicami ,albo wydrukować zrobioną przeze mnie .Ile kropek na kostce ,tyle pól poruszcie się do przodu .Jak staniecie na kolorach z legendy, musicie wykonać zadanie jakie jest w opisie .Zaproście do zabawy domowników. Kto pierwszy dojdzie do zajączka wygrywa.

4.”Turlające jajka”-leżąc na plecach taczacie się po dywanie w jedną stronę. Możecie to robić do muzyki .Na przerwę odpoczywanie-leżycie nieruchomo. Gdy muzyka zaczyna grać „turlacie się ”w drugą stronę .Powtarzacie tak kilka razy .

Miłej zabawy.