Propozycje zabaw na 03.06.2020r.

Witam Was zaczynamy już czas!

  1. „Dzieci z różnych stron świata” -to film edukacyjny dla dzieci .Nasza rodaczka Alicja opowiada w nim o sobie, a także przedstawia swoich przyjaciół dzieci z różnych stron świata. Każdy z nich mówi o zaletach swojego kraju. Przedstawia zabytki , opowiada o swoim jedzeniu i zwyczajach , a także o swojej historii i języku.

Film ten to doskonała rozrywka połączona z nauką krajów świata .Dzieci mogą się dowiedzieć , w którym miejscu na świecie znajdują się poszczególne państwa i kto w nich mieszka. Cała animacja zawiera wspaniałe kolorowe rysunki .

Ala opowiada o dzieciach pochodzących z takich państw jak Francja, Anglia ,Chiny, Egipt, Indie , USA , Japonii oraz kontynentu Afryki i Grenlandii.

Obejrzyjcie! https://www.youtube.com/watch?v=s0NCq8-lP20

 

  1. „Japoński wachlarz” – słyszeliście w filmie , który obejrzeliście, że miejscem gdzie powstało origami czyli sztuka składania papieru jest Japonia. Proponuję , abyście dzisiaj zrobili wachlarz .Wczoraj w przedszkolu zrobiły je Wasze koleżanki: dwie Zosie i Olga .Zobaczcie!

Do jego wykonania potrzebne będą :

–  dwie kartki z kolorowego  bloku rysunkowego ( jak nie macie ,to pokolorujcie w dowolne wzory białe kartki)

–  taśma klejąca obustronna

–  kawałek sznurka lub włóczki

–  dwa patyczki po lodach.

Sposób wykonania obejrzyjcie na filmie YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=QeAM86dFdv4

  1. „Zabawy z dzieckiem w domu” odc.3- Ćwiczenia w dwójkach -poproście Rodziców jak mogą, niech poćwiczą z Wami. https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4

 

Trochę ruchu po takim siedzeniu.

MIŁEJ ZABAWY ! PA! PA!