Propozycje zabaw na 28.05.2020r. czwartek

Witam Was zaczynamy już czas!

1.Ukryty worek – to zabawa typu czarodziejski worek .Przygotujcie z rodzicami

kilka różnych przedmiotów ,które dobrze znacie .Mogą to być zabawki, albo coś od mamy z kuchni. Zabawa polega na tym, że osoba, która będzie zgadywała odwraca się tyłem .Druga  w tym czasie chowa do worka jeden z przedmiotów. Osoba ,która ma zgadywać, odwraca się z powrotem i wkłada ręce do worka nie zaglądając do niego .Poprzez dotyk , stara się zgadnąć co to za przedmiot.

Potem możecie zrobić zamianę miejsc .Osoba, która chowała ,będzie zgadywała. Jak nie macie worka ,możecie wykorzystać np .poszewkę na poduszkę.

2.Wazonik-ozdabianie słoika lub butelkę plasteliną.

Przygotujcie:

  • słoik lub butelkę
  • plastelinę
  • koraliki lub guziki

Starajcie się okleić słoik kawałkami plasteliny .Plastelinę możecie wpierw wałkować ,robić kuleczki lub zastosować inne formy  i kształty .Tak przygotowane nalepcie na słoik. Starajcie się tak go  pokryć, aby nie było prześwitów .Gdy to zrobicie ,udekorujcie  powstały „wazonik” koralikami lub guzikami .Nalejcie wody i wstawcie kwiatuszki lub (oczywiście bez wody)kredki.

Olga z Zosią zrobiły wazoniki wczoraj w przedszkolu. Są śliczne .Zobaczcie . 

  1. „Moja wesoła rodzinka”- to piosenka ,którą posłuchajcie po skończonej pracy nad wazonikiem. https://www.youtube.com/watch?v=NrvFvX3myu0