Propozycje zabaw na piątek 27.03.2020r.

Witam Was, zaczynamy już czas.

1.Zagadka: Ma czerwone nogi, chociaż nie zmarzł wcale, chociaż chce zielony przysmak w mokrej trawie znaleźć. Ale przysmak skacze, w stawie sobie pływa . Co to jest za pan i jak się nazywa ?

2.Zabawa z elementem równowagi „Bocian na łące”. Dziecko brodzi po łące-dywanie, wysoko unosząc nogi zgięte w kolanach. Na klaśnięcie w dłonie przez rodzica, stają na jednej nodze z równoczesnym oparciem drugiej stopy na wysokości kolana.

3.Wysłuchanie wiersza B.S. Kossuth „Boćki i żaby”- włączanie się dziecka do naśladowania odgłosów bociana i żab.

” Przyleciały Boćki zza dalekich mórz, klekotały głośno: – Wróciliśmy już! Kle,kle,kle ! Kle,kle,kle! A na stawie w trawie Padł na żabki strach. -Boćki przyleciały! Och,och, ach, ach! Kum,kum,kum! Kum,kum,kum! Lecą z szumem na łąki po łup. Jakie długie nogi! Jaki ostry dziób! Kle,kle,kle! Kle,kle,kle! Żabki przestraszone hyc! Do wody_hyc! Boćki chodzą,brodzą … Nie znalazły nic! Kum,kum,kum! Kum,kum,kum! Kle,kle,kle! Kle,kle,kle! ”

4. Wykonaj bociana z rolki z rolki po papierze toaletowym5.wysłuchajcie i pobawcie się do piosenki : https://www.youtube.com/watch?v=DwwpCoM0sHg