Propozycje zabaw na środę 29.04.2020r.

Witam Was zaczynamy już czas!

  1. „Stolica Warszawa” –Pokazywaliście przedwczoraj na mapie (którą załączyłam na stronę): Warszawę ,Wisłę, Białystok . Dzisiaj chciałabym, abyście poznali pewne miasto. To Warszawa. Jest najważniejszym w Polsce, gdyż jest jej stolicą .Stolica-  to pojęcie oznaczające miasto ,w którym znajdują się najważniejsze  urzędy państwowe ,będące  siedzibą władz. Znajduje się  tam wiele ciekawych miejsc .

Zamek Królewski – jest tam bardzo dużo eksponatów .Przed zamkiem stoi wysoka kolumna króla  Zygmunta III Wazy ,który przeniósł stolicę  z Krakowa do Warszawy. Można spacerować po parku Łazienkowskim, gdzie znajduje się Pałac Na Wodzie .Jest tam również pomnik Fryderyka Chopina .Pamiętacie ?Słuchaliśmy jego utworów w przedszkolu i bawiliśmy się do nich .Jadąc z zamku do Łazienek ,po drodze mija się dużo pomników  słynnych Polaków(Adama Mickiewicza ,Józefa Poniatowskiego  ,Mikołaja Kopernika ,Marii Konopnickiej ).Przez Warszawę przepływa rzeka Wisła ,nad którą wznoszą się mosty m.in. Świętokrzyski ,na tle którego  stoi pomnik Syrenki .Jej pomnik  znajduje się także na Starym Mieście .Odnajdźcie te miejsca na zdjęciach, przy pomocy rodziców .Oto one. 

 

 

 

  1. „Pomniki’-zabawa ruchowa przy muzyce. Poproście , aby rodzice włączyli muzykę ,którą Wam przygotowałam .Poruszajcie się w jej rytm.Gdy muzyka ucichnie ,staniecie się pomnikami -stajecie nieruchomo. https://www.youtube.com/watch?v=J27mWVBNK7A
  2. „Syrenka”(Legenda Warszawska)-wysłuchajcie słuchowiska-bajki audiobook. https://www.youtube.com/watch?v=iid3EQOSSFw
  3. „Herb Warszawy” -oto jest herb Warszawy .Już teraz wiecie, dlaczego tak dużo było dzisiaj o Syrence. Jeśli rodzice mogą, niech go wydrukują ,a Wy potnijcie na kilka części. Powstaną puzzle ,które spróbujcie ułożyć .

DOBREJ ZABAWY! PA,PA!