Środa

Witajcie drogie Dzieci!

Przyszykujcie sobie szybciutko dwie metalowe łyżki i poproście o ugotowanie jednego jajka, będą za chwilę nam potrzebne. Teraz usiądźcie wygodnie i włączcie piosenkę:

To teraz pora na pytania:

– O kim była piosenka?
– Co zrobiła kurka?

Kurka robiła pisanki, ale zanim przejdziemy do zabaw z pisankami mam jeszcze jedno pytanie:

– Co to są pisanki?

Pisanki są to ozdobne jajka, które powstają przez rysowanie wzorów na skorupce gorącym roztopionym woskiem, a następnie zanurzenie jajka w barwniku. Pisanki wykonywane w regionie Białegostoku wykonywane były albo bez narzędzi, poprzez nakrapianie wosku na jaja albo poprzez nanoszenie prostych elementów graficznych rozgrzanym końcem świecy.

No to teraz przydadzą nam się łyżki. Najpierw uderzcie łyżką o łyżkę. Jak Wam się podoba ten dźwięk? To teraz to samo zróbcie o podłogę. A teraz?

Skoro już wiemy, jakie dźwięki mogą wydawać łyżki to włączcie jeszcze raz piosenkę i spróbujcie wystukać jej rytm za pomocą łyżek. Możecie stukać łyżkami o siebie lub w podłogę lub na zmianę- o siebie i w podłogę.

Teraz zapraszam Was do tego , abyście ułożyli z waszych zabawek, największą pisankę, jaką dacie radę (podobnie jak na zdjęciu). TYLKO NIE ZAPOMNIJCIE POSPRZĄTAĆ PO SKOŃCZONEJ ZABAWIE!

Mówiłam też, że będzie nam potrzebne ugotowane jajko. Mam nadzieję, że już zdążyło się ugotować i ostygło ;). Jeśli tak to połóżcie je na łyżce i spróbujcie obejść dookoła Waszą pisankę tak, aby jajko z niej nie spadło. Udało się? No to super!

Zajrzyjcie do nas jutro i koniecznie napiszcie, jak Wam wyszły zabawkowe pisanki.

Na zakończenie jeszcze praca domowa, z której (przynajmniej tak myślę) ucieszą się przede wszystkim rodzice:W miejsce kropek wpiszcie zadanie od Was dla Dziecka drodzy Rodzice!