Środa 8.04.2020-Wielkanocne zwyczaje

1.,,Co to święconka ?”– zabawa dydaktyczna.

W przedświąteczny sobotni poranek Ania wstała bardzo wcześnie. Kiedy zeszła na dół czuła że w domu dzieje są coś niezwykłego.– Co mogło dziać się w domu? Zajrzała  do pokoju. Panowała tam niesamowita krzątanina. Domownicy, mama, tata i jej dwaj starsi bracia byli czymś bardzo przejęci i nie zwracali uwagi na małą Anię. Może o mnie zapomnieli pomyślała dziewczynka. Ania patrzyła co robi jej rodzina mama piekła w kuchni pyszne babki i mazurki, jej bracia pomagali tacie w sprzątaniu domu, tylko mała Ania nic nie robiła. Ale gdy zobaczyła ją mama zaprosiła córeczkę do stołu zawołała resztę rodziny i razem zaczęli malować jajka, które mama wcześniej ugotowała. Dziewczynce to zajęcie bardzo się podobało, i chciała malować je przez cały dzień. Ale w pewnym momencie tata ściągną z szafy koszyk i postawił go na stole I powiedział: najwyższa pora przygotować święconkę i pójść z nią do kościoła. Ania popatrzyła się na tatę ze zdziwieniem i pomyślała co to jest ta święconka. ……a wy jak myślicie co to jest święconka?  Jakie produkty znalazły się  w koszyczku Ani? A jakie znajdą się w waszym koszyczku ? Przeliczcie je.

2.,,Niespodzianka”– zabawa z wierszem  R.Przymus. Pobawcie się z rodzicami lub rodzeństwem.

– Stuk  puk!

 – Kto tam w skorupkę kołacze?

– Pomóż, mamusiu!

– To ja, Kurczaczek.

3.,, Wydrapywanki”- pamiętacie jak w przedszkolu rozciągaliśmy  plastelinę po kartce. Teraz spróbujcie  zrobić tak samo, następnie weźcie  patyczek i wydrapcie jakiś wzór, może będzie to jajko?

Pisanki wyklejane plasteliną - Dzieciaki w domu

4.Zając tu zając tu – zabawa ruchowa ze śpiewem. Włączcie YouTube i napiszcie Zając tu zając tu, znajdziecie tam zabawę ruchową o tematyce wielkanocnej. Zaproście do zabawy rodziców  🙂