Piątek 24.04- Witaj panie bocianie

dziś naszym bohaterem będzie bocian 🙂

1. „Na jednej nodze”- zabawa ruchowa z elementami równowagi

nie mogło zabraknąć tego ćwiczenia- spróbujcie tak stać jak najdłużej ale…bez podtrzymywania się:)2. „Bocian”- zabawa dydaktyczna

czym charakteryzuje się bocian? spójrzcie…niekoniecznie uwielbia jeść żaby…. :P…..jak już nic innego nie znajdzie to i owszem 🙂3. Miałam przygotowane dla Was dzieciaki piórka – ale niestety- pokażę Wam tylko zdjęcia 🙂zgadniecie, które pióra należą do bociana?* jeśli chcecie poćwiczyć rękę polecam ozdabianie własnego piórka…..(Rodzice zwróćcie uwagę na chwyt dziecka :)takie piórka Rodzice albo rodzeństwo mogą Wam je wyciąć a wtedy….hmmmm. wtedy zostawiacie na pamiątkę lub ćwiczycie tym razem oddech i dmuchacie na nie:)Spójrzcie co jeszcze można zrobić z papierowego piórka (pomysły zaczerpnięte ze strony „Mamaw domu” i „Mojedziecikreatywnie” polecam)

4. „Co Nam powiesz bocianie”– możecie obejrzeć sobie wywiad z bocianem, który w humorystyczny sposób opowiada o swoich przyzwyczajeniach:) może dowiecie się czegoś nowego?

———>WYWIAD Z BOCIANEM5. „Podróżnik bocian”- „Gdzie jest bociek”- opowieść matematyczna

spróbujcie oglądając tą piosenkę opowiadać o tym gdzie jest bocian- np. obok chmury, nad chmurą, pod chmurą, obok drzewa, za drzewem, nad mostem – nawet chyba zaleciał obok słońca 🙂 itp.

——->Bocian Wędrownik